Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala
BURADAN
BAŞLAYIN

Yuka Çiçeği

Evlerde ve iş yerlerinde en sık tercih edilen tropik kökenli bitkilerden biri olan yucca, kılıç benzeri yaprakları ve güçlü gövde yapısıyla hoş bir görüntü yaratıyor. Yemyeşil ve güçlü yapraklarıyla ilk bakışta dikkatleri çeken bu harika bitki, çok yıllık olması sebebiyle de sıklıkla tercih ediliyor. Yaşadığınız alana doğal ve ferahlatıcı bir detay eklemek istiyorsanız, ÇiçekSepeti'nde bulunan yucca alternatiflerine göz atabilirsiniz.

Yucca Çiçeği Işığı Sever

Bitkinin gelişimini sağlıklı bir şekilde devam ettirebilmesi için aydınlık bir ortamda bakılması öneriliyor. Gölgeli ya da yarı karanlık ortamlarda yeterince gelişim göstermeyen yuccalar, tropik iklim sevdiği için toprağının da nemli olması gerekiyor. Çok yıllık saksı bitkilerinden olan ve elverişli koşullar sağlandığında uzun yıllar yaşayan yuccalar, neredeyse iki metreye kadar uzayabiliyor. Gelişimini aydınlık ve havadar ortamlarda daha kolay sürdüren yucca bitkisine kapalı ortamda bakabileceğiniz gibi bitkinizi terasta ya da balkonda da büyütebilirsiniz.

Yucca Bitkisi Bakımında En Önemli Konu: Sulama

Tropik bir tür olması, yucca bitkilerinin sürekli su isteyeceği anlamına gelmiyor. Zira bitkinin odunsu ve kalın gövdesi kurak günlerde kullanılması için su depoluyor. Kışın belli aralıklarla yapacağınız sulama, yazın haftada iki kere olduğu takdirde yetiyor. Fazla sulama yaptığınızda bitkinin köklerinde ya da gövdesinde çürüme meydana gelebileceği için, belli bir sulama programı yaparak durumu kontrol altında tutabilirsiniz. Bitkiyi fazla sudan korumak için saksısının altına ufak taşlarla drenaj da yapabilirsiniz. Su çok geldiği takdirde fazlası taşlardan kolayca süzülerek saksı dışına çıkacağı için, bitkiyi korumak adına bu yönteme sık sık başvuruluyor.

Yukka bakımı hakkında detaylı bilgileri ilgili bakım sayfamızda bulabilirsiniz.

Çiçekleriyle Hayranlık Uyandıran Yukalar

İyi bakılan sağlıklı yuccalar yılda bir kez bembeyaz çiçekler açıyor. Rengini ve canlılığını uzun süre koruyan çiçekler, yeşil yapraklarla birlikte harika bir ahenk yaratıyor. Yaz başı gibi açan çiçekler sonbahar ortasına kadar canlılığını koruyor. Aydınlık ortamları seven ve çok sık sulanmaya ihtiyaç duymayan bitki, bakımının kolay olmasının yanında oldukça gösterişli bir yapıya sahip olduğu için de sıklıkla tercih ediliyor. Bulunduğu her ortama ahşabın ve yeşilin güzelliğini taşıyan yucca bitkisini siz de gönül rahatlığıyla büyütebilirsiniz.

Her Mekana Yaşam Katan Yucca Bitkisi

Yuccalar; zarif yaprakları, odunsu gövdesi ve göz alıcı renkleriyle bulunduğu her ortama doğal bir yaşam enerjisi katıyor. En ideal bitki boyunu seçerken ve saksı modeline karar verirken, çiçeği yerleştireceğiniz alandaki dekorasyon tercihlerini göz önünde bulundurmanız öneriliyor. Farklı boyları bulunan yuccalar, tek gövdeli ya da iki gövdeli olarak de tercih ediliyor. Büyük salonlar ya da iş yerleri için yucca seçmek istiyorsanız, beşli ve altılı gibi çok daha fazla gövde sayısına sahip olan çiçeklere de göz atabilirsiniz. Doğru ve uyumlu bir saksı seçerek yucca bitkisini yerleştireceğiniz ortamda ambiyans bütünlüğü elde edebilirsiniz.

Yuccalar En Sevilen Ofis Hediyeleri Arasında Yer Alır

Kendi yaşam alanlarınıza doğadan zarif bir dokunuş katmak için tercih edebileceğiniz yuccalar, aynı zamanda sevdikleriniz için de harika birer hediye alternatifi yaratıyor. Bakımının kolay olması sebebiyle ofislerde de sık rastlanan bu yucca bitkisini terfi, yeni işe başlama ya da ofis değişikliği gibi sebeplerle sevdiklerinize hediye edebilirsiniz. Birbirinden şık saksılarda sunulan yuccalar arasından hediye edeceğiniz kişinin dekorasyon zevklerine göre bir saksı ve çiçek seçmek için ÇiçekSepeti üzerinde yer alan birbirinden güzel ürünleri inceleyebilirsiniz.

Eğer siz de birbirinden güzel yucca çiçeklerini görüntülemek istiyorsanız ÇiçekSepeti'nde yer alan bitkilere göz atabilir, dilediğiniz bitkiyi tek tıkla ve güvenle sipariş edebilirsiniz.