Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Yumurta

Kahvaltılık ürün çeşitleri arasında bulunan yumurtalar, lezzetli ve faydalı yiyeceklerden biridir. Hem kahvaltı sofralarının vazgeçilmezi olan hem de tatlı ve tuzlu yiyeceklerin içerisinde kullanılan yumurta çeşitleri, yüksek proteinli besin kaynaklarıdır. Sporcuların olmazsa olmaz yiyeceklerinden olan bu besinler, kişilerin fiziksel gelişimini destekler. Özellikle küçük yaştaki çocukların hem fiziksel hem de zihinsel gelişimini destekleyen yumurtalar, ailelerin sıkça tükettiği yiyeceklerin başında gelir. Yumurta çeşitleri kahvaltılarda haşlama, omlet ya da sahanda kızartma olarak tüketilebilir. Bunun haricinde kek, börek, pankek, krep gibi hamur gıdalarının içerisinde kullanılan temel besinlerden biri de yumurtadır. Yumurta, hamur işlerinin daha lezzetli olmasını sağlar. Ayrıca bu ürünler poğaça, börek gibi gıdaları pişirmeden önce üzerlerine de sürülür.

Birbirinden farklı tatlara sahip, en leziz ürünleri bir araya getiren yumurta çeşitleri, ciceksepeti.com ve Çiçeksepeti mobil uygulamasında sizleri bekliyor! Siz de kampanyalı fiyatlar ve kolay ödeme koşullarından yararlanarak, yumurta sayfasında listelenen ürünleri kapınıza teslim edilecek şekilde satın alabilirsiniz.

Yumurta Çeşitleri

Yumurta çeşitleri paketlenme adetlerine, boyutlarına, tavuk ya da bıldırcın yumurtası olup olmadığına göre, köy ya da organik olup olmadığına göre sınıflandırılır. 40 yumurta sepeti içeriğinde 40 yumurtanın bulunduğu kolidir ve 40 adet olarak satılır. Yumurta 30’lu içeriğinde aynı cins ve boyda 30 adet yumurtanın bulunduğu 30 adet olarak kolilenmiş yumurtadır. 6’lı yumurta daha çok bekar veya öğrencilerin tercih ettiği bir kolide aynı cinste ve boyda 6 adet yumurtanın bulunduğu yumurtadır. Yumurta organik öncelikle bu yumurtaların organik olduğuna dair sertifikası vardır. Aslında tamamen organik olarak beslenip hareket eden yani yürüyen tavukların yumurtasıdır. Bu tavuklar kesinlikle kimyasal ve GDO’lu ürünlerle beslenmediği için yumurtaları da doğal olur. Yumurta 2 numara bakanlık tarafından düzenlenen bir tebliğle artık yumurtaların özellikleri üzerine basılacaktır. 2 numaralı yumurtanın anlamı kümeste, özgür tavuktur. Bu sizin satın aldığınız yumurtanın hangi tavuktan üretildiğini belirtir. Yumurta 4 numara yumurtanın üzerine basılan 4 kodu ifade eder. 0 yumurtanın organik tavuk ürünü olduğunu, 1 serbest dolaşan tavuk ürünü yumurta olduğunu, 2 kümeste özgür tavuk, 3 ise kafes tavuğu yumurtası olduğunu bildirir. Yumurta 1 boy serbest dolaşan tavuktan üretilen yumurtadır. Köy yumurtası organik yumurtadan farklı olarak günümüzde köy tavuklarına GDO’lu yem veriliyor. Bıldırcın yumurtası tavuk yumurtasına oranla daha faydalıdır. En az kalori ve en fazla vitamine sahip yumurta olduğu için diyette olanların yumurtadaki proteini karşılamak için kullandığı yumurtadır.

Yumurta Alırken Göz Önünde Bulundurmanız Gerekenler

Özellikle güne başlarken tüketilen yumurta, sonraki öğünlere kadar ideal kaloriyi almanızı sağlar. Yumurta kalori değeri, bir adet büyük boy haşlanmış yumurta baz alındığında 155,1 kal olarak ifade edilebilir. Günlük beslenmenin en önemli kaynaklarından biri olan yumurta çeşitlerini satın almadan önce dikkat edilmesi gereken bazı unsurlar bulunur. İlk olarak, kendiniz için en iyi yumurta markası ve türünü seçmelisiniz. Bu ürünlerin köy yumurtası mı organik yumurta mı olduğunu da göz önünde bulundurmalısınız. Daha sonra dikkat etmeniz gereken durum ise ürünlerin ebatlarıdır. Yumurta ebatları, ürünlerin markasına ve boyutuna göre değişkenlik gösterebilir. Direkt olarak açıkta satılan yumurtaları da tercih etmemelisiniz. Paketli olan, üzerinde son kullanma tarihi bulunan yumurtaları tüketmeniz daha sağlıklı olacaktır. Tercih edeceğiniz yumurtanın nerede saklanması gerektiğini içeren paketler seçilebilir. Her yumurta buzdolabında saklanmaya uygun olmayabilir. Yumurtayı çoklu kolilerle almayı düşünüyorsanız, aile nüfusunuzu göz önünde bulundurabilirsiniz.

Avantajlı Lokum Fiyatları

Online satış, mağazalarda ulaşamayacağınız yumurta çeşitlerini tek tıkla beğeninize sunuyor. Çiçeksepeti yumurta kategorisi ise kampanya ve özel fırsatlarla çok daha cazip hale gelen ürünlerden oluşuyor. Yumurta sayfasında listelenen bu özel ürünler, online alışverişe özel indirimlerle, Çiçeksepeti’nde! Uygun fiyat fırsatlarını yakalamak için hemen kategoriyi dolduran leziz ürünleri keşfedin, tek tıkla, en uygun fiyatlı seçenekler ayağınıza gelsin.