Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala
BURADAN
BAŞLAYIN

Yün Yastıklar

Sağlıklı ve zinde bir yaşamın altın kuralları arasında yer alan düzenli uyku, vücudun dinlenmesi için oldukça önemlidir. Çünkü uyku sırasında vücut kendini yenileme sürecine sokar ve hem fiziksel hem zihinsel olarak dinlenme gerçekleşir. Fakat bölünen, yarım kalan veya rahatsız bir ortamda uyumak tüm bunların gerçekleşmesine engel olur. Kaliteli bir uyku için öncelikle karanlık bir ortam olması, uyunan odada uyku dışında çok fazla vakit geçirilmemesi, konforlu yatak ve doğru baş pozisyonu almanıza yardımcı olacak yastık gereklidir. Gece yarısı rahatsız yatak ya da yastık yüzünden uyanmak sağlık için gerekli olan hormonların salgılanmasını engeller ve dinlenme sürecini sekteye uğratır. Kesintisiz ve derin bir uyku için yün yastıklar gerekli olan konforu sunar. Bu sayede yeni güne oldukça enerjik ve zinde başlayabilirsiniz.

Kaliteli Bir Uyku İçin Yün Yastık Modelleri

Uyku deneyimi oldukça kişiseldir. Herkes kendisi için uygun olan pozisyon, yatak ve yastık seçimini yapmalı, buna uygun ürünler tercih etmelidir. Kimisi alçak yastık modellerinde rahat ederken kimileri ise yüksek yastıkları seçer. Çok sayıda marka tarafından üretilen yastıkların yüz kısmında kullanılan kumaş türleri de farklıdır. Bu nedenlerle yün yastık seçimi yaparken beklentilerinizi göz önünde bulundurmanız gerekir.

 • Yüksek yastık modelleri sizi daha rahat ettiriyorsa yatağınızın buna uygun olarak sert bir yapıya sahip olması gerekir. Sert yataklar, vücudun ve başın gömülme oranını azalttığı için omuz açıklığına göre büyük yün yastıkları tercih edebilirsiniz.
 • Alçak yastık modelleri ile uyumak size daha iyi geliyorsa başı ve boyun kısmını saran modelleri tercih etmelisiniz. Ayrıca bu tarz yastıkların yüzlerinin terletmeyen kumaşlardan olması gerekir. Başın içine gömüldüğü bu yastık türlerinde yatağın da çok sert olmaması ideal uyku pozisyonunuzu almanıza yardımcı olur.
 • Dolgu kısmı tamamen yünden olan yastık modellerinin, kılıf kısımları pamuklu veya sentetik malzemeden üretilebilir. Burada seçim yaparken kişisel olarak rahat edeceğinizi düşündüğünüz modelleri seçmelisiniz. Pamuklu yüzeye sahip olan modeller, daha yumuşak ve terletme yapmazken sentetik modeller fiyat olarak daha uygundur.
 • Seçeceğiniz yün yastık modelinin kılıfları fermuar mekanizmalı olursa yastığın yüksekliğini ve dolgu kısmında bulunan yün miktarını istediğiniz şekilde ayarlayabilirsiniz. Bu da size ideal baş ve omuz rahatlığını bulma konusunda yardımcı olur.
 • Uyku pozisyonu olarak yan yatmayı daha çok seviyor ve bu şekilde uyuyorsanız omuz açıklığınıza uygun bir yastık seçmeniz gerekir. Boyun destekli yastık yardımı sunan yün yastık modelleri bu şekilde uyuyanlar için ideal çözümler sunar.
 • Boyun desteği daha hızlı uykuya dalmanıza yardımcı olur. Aynı zamanda omurga sağlığınızı korumanız için oldukça faydalıdır.

Ortopedik Yün Yastıklarla Kesintisiz Uyku Deneyimi

Uyku kalitesini doğrudan etkileyen yastık, dolgu malzemesi dışında farklı özellikler de sunar. Bu özellikler daha rahat ve daha derin bir uykunun kapılarını aralamanız için oldukça önemlidir.

 • Ortopedik yün yastık modelleri, boynunuz ve yastık arasında kalan boşluğu en aza indirerek rahat etmenizi sağlar. Bu sayede boyun ağrıları, kireçlenme gibi sorunların önüne geçmiş olursunuz. Boyun ağrıları dışında bel ağrıları yaşayan kişilerde ortopedik yün yastıkları tercih etmelidir. Omurga, boyun ve omuz kaslarını destekleyen bu yastıklar ayrıca kan dolaşımının hızlanması içinde yardımcı olur.
 • Omuz, baş ve omurga sağlığınız için doğru yastığı bulduktan sonra seçtiğiniz yastığın antibakteriyel özellikte olması temiz ve bakterilerden korunarak uyumanızı sağlar. Antibakteriyel özellikte olan yastık modellerini uzun süre gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.
 • Boyun fıtığı veya omuz, baş ve omurga bölgesinde rahatsızlığı olan kişiler, ortopedik yün yastıkları tercih etmelidir. Antibakteriyel ve ortopedik yastıklar; vücut ısısı ve insan ağırlığı göz önünde bulundurularak tasarlanır. Bu sayede yatış pozisyonu sırasında boyun bölümündeki basınç oldukça azaltılır.
 • Sadece yetişkinler için değil, çocuklar ve bebekler için tasarlanan ortopedik yastıklar bulabilirsiniz. Çocukların gelişimi için oldukça önemli olan uyku, ortopedik yün yastık modelleri ile daha keyifli bir hal alır. Omurga ve kas gelişimi açısından da ortopedik yastıklar doğru seçim olacaktır.
 • Tek kişilik veya çift kişilik şeklinde üretilen yün yastık modellerini kullandığınız yatağın boyutuna göre seçebilirsiniz. Ayrıca yün yastıkları tek olarak satın alabileceğiniz gibi özel setler içinde çok sayıda da satın alabilirsiniz.
 • Yeni evlenen çiftler için özel olarak üretilen çeyiz setleri içerisinde yün yastık modelleri yer alır. Bu setlerse ayrıca nevresim, yastık yüzü, yorgan ve yatak örtüsü gibi tüm ihtiyaçlarınızı bir arada bulabilirsiniz.

Yataş yastık, Özdilek yastık, Taç yastık markaları ile farklı boyut, özellik ve kalitede sunulan yün yastık modelleri ÇiçekSepeti’nde sizi bekliyor. Hemen ürünleri inceleyerek kendiniz veya sevdikleriniz için beğendiklerinizi sipariş edebilir, uygun fiyat ve hızlı gönderim avantajlarından yararlanabilirsiniz.