Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Yaşlı Yürüteç

Yürüme problemi yaşayan yetişkinler için pek çok farklı yürüme yardımcısı vardır. Walker yürüteç modelleri de bu yardımcı ürünlerden biridir. Hem hasta kişiler için hem çok yaşlı kişiler için yürüteç, oldukça kullanışlı bir üründür. Yürümeyi kolaylaştıran, yürümeye destek olan yetişkin yürüteçleri ile hayatınızı kolaylaştırabilirsiniz. Kaza, rahatsızlık, ameliyat, yaşlılık, geçici yürüme rahatsızlığı gibi durumlarda kullanabileceğiniz yürüteç modellerini ÇiçekSepeti’nde online olarak keşfedip satın alabilirsiniz!

Yaşlı Yürüteç Kullanımı

Yürüteçler, medikal alanlarda kullanılan ürünlerden biridir. Yaşlılar için yürüteç, son derece kullanışlı ve yardımcı bir üründür. Her türlü yürüme probleminde yardımcı olacak yürüteçler, özel olarak tasarlanmıştır. Bu tarz ürünler genellikle çelik, pirinç ya da kromdan üretilir. Böylece daha sağlam, sarsılmaz ve bükülmez olabilirler.

 • Her yaşta ve kiloda kullanıcı için hasta yürüteç modeli vardır. Her kullanıcı bu ürünü rahatça kontrol edip kullanabilir.
 • Ortopedik yürüteçler genellikle dört ayaklıdır. Üç ayaklı farklı walker yürüteç tasarımları da vardır. Orta bölümden birbirini destekleyen parçalardan oluşan yürüteçlerin tutamaç kısımları yumuşaktır. Bu sayede kullanım kolaylığı sağlar.
 • Yürüteçlerin tabanlarında kaymayı önleyici malzemeler vardır. Bu sayede yürürken kayma, düşme gibi sorunlar yaşamazsınız. Ve ayrıca bu sayede ürünü her zeminde kolayca kullanabilirsiniz.
 • Yürüteçlerin ön ayaklarında tekerler bulunur. Bu tekerler sayesinde daha hızlı, kolay ve güvenli şekilde yürüyebilirsiniz.
 • Suya dayanıklı malzemelerden üretilen yürüteçler de vardır. Kar ve yağmur gibi hava durumlarında da tehlike yaşamazsınız.

Yürüteç modelleri arasından seçim yapmadan önce;

 • İlk olarak doktorunuza danışmanız son derece önemlidir. Doktorunuzun tavsiyelerine uyarak ve onun sizin için uygun gördüğü ürünleri inceleyerek yürüteç seçimi yapabilirsiniz.
 • Tekerlekleri çıkarılıp takılabilen yürüteç modelleri vardır. Bu tarz ürünler arasından seçim yaparsanız yürüme sürecinde farklı yöntemleri de deneyebilirsiniz.
 • Ürünün katlanabilir olup olmadığına dikkat edebilirsiniz. Böylece dilediğiniz zaman dilediğiniz yerde yürüteciniz ile kolayca yürüyebilirsiniz. Katlanıp küçülen yürüteç çeşitleri sayesinde seyahatlerde de sorun yaşamazsınız.

Kaliteli malzemelerden üretilmiş, sağlam ve fonksiyonel yürüteç modelleri arasından kendiniz için en uygun olanı seçebilirsiniz.

Ayrıca yürüteç alırken şunlara da dikkat edebilirsiniz:

 • Yürütecin sağlamlığı, kalitesi, detayları oldukça önemlidir. Bunlar, farklı markalardaki yürüteçlerde farklı olabilir. Kendi ihtiyaçlarınız doğrultusunda en iyi yürüteci seçebilirsiniz.
 • Farklı fonksiyonları olan yürüteç modellerine de ayrıca göz atabilirsiniz. Örneğin yorulduğunuzda oturmanızı da sağlayacak yürüteç modelleri vardır. Farklı alternatifler sunan bu yürüteçler sayesinde çeşitli çözümler üretebilirsiniz.
 • Meraklı çocuklar yürüteçler ile oynayabilir. Olası ev kazalarından korunabilmek için yürüteçleri mümkün oldukça çocuklardan uzak tutmanız gerekir.
 • Daha çok metal ürünleri tercih edebilirsiniz. Böylece dışarıdan gelecek darbelere karşı daha dayanıklı bir yürüme yardımcınız olur.

Medikal yürüteç modelleri özellikle ayak kırılması, çatlak gibi tıbbi rahatsızlıklarda sık sık kullanılan bir yardımcıdır. Hareketli ve tekerlekli olan bu ürün ile yürümek son derece kolay bir hale geldiği için tercih edilir. Koltuk değneği, baston gibi kullanımı daha zor olan yürüme yardımcılarının yanı sıra walker modelleri pratiktir.

Sağlık sektörünün en önemli ihtiyaçlarından biri olan yürüteç çeşitlerini siz de ÇiçekSepeti’nin geniş ürün yelpazesinde keşfedebilirsiniz. Çeşitli medikal markalar tarafından tasarlanan, fonksiyonel yaşlı yürüteç modelleri arasından kendinize en uygun olanı seçebilirsiniz.

Uygun Fiyatlı Yürüteçleri Keşfedin!

Medikal bir ürün olan yürüteçlerin fiyatları farklılık gösterir. Ürünün büyüklüğü, sahip olduğu ekstra özellikler, yapıldığı malzeme gibi nitelikleri dolayısıyla ürünlerin fiyatları değişiklik gösterebilir. Modelden modele değişiklik gösteren fiyatlar arasından kendi ihtiyaçlarınıza ve bütçenize göre seçim yapabilirsiniz. Siz de ÇiçekSepeti’nin medikal ürünler kategorisinde her ihtiyacınız için uygun aksesuarı bulabilirsiniz!