İPTAL
Buradan başlayın

Gönderim yapmak istediğiniz mahalleyi

ya da AVM, Hastane, Okul, Plaza

gibi noktaları yazabilirsiniz.

Filtrele

Gönderim Yeri Seçin

Yüz Epilasyon Ürünleri

İstenmeyen tüyler çoğu insan için günlük yaşamı zorlaştırır, özgüven azaltır ve rahatsızlık hissi verir. Vücudun herhangi bir yerindeki istenmeyen tüylerden kurtulmanın çeşitli çözümleri bulunur. Bu çözümlerden kimi daha uzun vadeli, kimi ise daha kısa vadelidir. Genel olarak istenmeyen tüylerden kurtulmak için tıraş bıçakları, epilasyon aletleri, ağda, IPL lazer ürünleri ve ağda bantları kullanılır. 

Yüzünüz gün boyunca herkesin en çok baktığı, en ön planda olan bölgelerden biridir. Ve tabii ki pek çok insan, yüzünde tüyler olmadan yaşamak ister. İstenmeyen tüylerden kurtulma yöntemlerinin pek çoğu yüz bölgesinde kullanılıyor olsa da yüz çok daha hassas bir bölge olduğu için farklı ürünlerden de yararlanılır. Yüzdeki tüylerden kurtulmanın yöntemleri arasında; ip, şeker, ağda, yakma, ağartma, cımbız, lazer, krem gibi uygulamalar vardır. Bunların hemen hepsini evde kendiniz uygulayabileceğiniz gibi kuaför ve güzellik salonlarında da bu işlemleri uygulatabilirsiniz. Yüzünüzdeki tüylerden kurtulmanızı sağlayan tüm ürünleri ÇiçekSepeti!nin geniş ürün yelpazesinde inceleyip satın alabilirsiniz! 

Yüz Epilasyon Ürünleri ile Pürüzsüz Ciltler!

Yüzündeki tüyleri istemeyen pek çok insan, bunun için çeşitli ürünler kullanır. Cildinizi pürüzsüzleştirecek, tüylerden arınmanızı sağlayacak yüz epilasyon ürünleri arasından kendiniz için en uygun olanı bakım rutininize ekleyebilirsiniz. Yüzdeki istenmeyen tüyler: 

 • Birleşik kaş,

 • Üst dudak ve üst dudak boyunca oluşan tüylenmeler,

 • Favoriler ve bebek tüyleri,

 • Kaş şekillendirme şeklindedir. 

İstenmeyen tüylerinizden kurtulmadan önce;

 • Cildinizin tamamen kuru olduğundan emin olun. Islak bölgelerde cımbız, ağda, lazer epilasyon aleti ve benzeri ürünleri kullanmak, istediğiniz sonuca ulaşmanızın önüne geçebilir. Aynı zamanda cildinizde makyaj kalıntıları kalmamış olmasına da dikkat edin.

 • Eğer ağda, cımbız ya da ağda bandı kullanacaksanız tüylerin uzunluğunun buna uygun olduğuna dikkat edin. Eğer lazer ya da IPL epilasyon türlerinden yararlanacaksanız tüylerinizin bu işlemlere uygun şekilde retuşlayın.

 • Daha sonra cildinize uygun olan tüy alma yöntemini uygulayın ve işlem bittiğinde temizleme mendili, ağda sonrası losyonu, lazer epilasyon sonrası kremi gibi ürünlerle tüy alma işleminizi destekleyin. 

Yüzündeki tüyleri almak için şu ürünleri tercih edebilirsiniz: 

 • Kaş almak için kullanılan ağda bantları: Ağda bantları pratik ve kolay kullanışlı ürünlerdir. Kaşın altına ya da üstüne sürülerek kaşa uygun şekli vermenize yardımcı olurlar. Ağda bantlarını dikkatli bir şekilde ikiye ayırıp kaşlarınızın üstüne ve altına bantları yapıştırabilirsiniz. Ayrıca kaş ortası için de bu ağda bantlarından yararlanabilirsiniz. Daha sonra temizleme mendiliyle ya da pamuğa dökülmüş bebe yağı ile ağda kalıntılarından kurtulabilirsiniz. 

 • Bıyık almak için kullanılan ağda bantları: Dudak üstü bölgesinde çıkan tüyler için de pratik ağda bantlarını kullanabilirsiniz. Tüyleriniz ağdanın alabileceği boyuta ulaştığında ağda bantları sayesinde pürüzsüz bir görünüm elde edebilirsiniz. Tüyleri kökünden uzaklaştırmanıza yardımcı olan ağda bantları ile uzun süreli bir pürüzsüzlük elde edebilirsiniz. 

 • Sir ağda kalemleri: Yüzünüze uygulayacağınız sir ağda kalemleri, ağda bantları yardımıyla kolayca uygulanabilir. Bunun için oda sıcaklığına getirmiş olduğunuz sir ağda kalemini tüylerin çıkış yönüne doğru sürüp ağda bezi ile tüylerin çıkış yönünün tersine doğru çekerek işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Sir ağda kalemlerini kaşlara, dudak üstüne ya da favorilere kolayca uygulayabilirsiniz. 

 • Çeşitli cımbızlar: Cımbız çeşitleri de bıyık üstü tüylerinden arınmak için kullanılan yöntemlerdendir. Özellikle kısa tüylerin alınmasında cımbızlar oldukça işlevseldir. Kaş, bıyık, yanak gibi bölgelerdeki tüyleri cımbız yardımıyla alabilir, pratik bir şekilde tüylerinizden kurtulabilirsiniz. 

 • Lazer epilasyon aletleri: Lazer epilasyon ve IPL lazer cihazları da tüylerden kalıcı olarak kurtulmak için kullanılan ürünlerdir. Bu ürünler tüyleri kökünden alır ve uzun süreli pürüzsüzlük sunar. Cımbıza göre daha hızlı, ağdaya göre daha kalıcı olduğu söylenen epilasyon aletleri aynı zamanda cildi tahriş de etmez. 

Siz de bu çeşitli yöntemleri inceleyerek kendiniz için en uygun tüy alma yöntemini tercih edebilirsiniz! 

Uygun Fiyatlı Yüz Epilasyon Ürünleri ile Özgüveli Hissedin!

ÇiçekSepeti’nin geniş ürün yelpazesinde her cilde ve bütçeye yüz epilasyon ürünü vardır. Bu ürünlerin fiyatları markaya göre, ürünün içeriğine göre ya da ürünün miktarına göre değişiklik gösterebilir. Pek çok markanın cımbız, epilasyon aleti ve yüz ağdası gibi ürünlerini online olarak inceleyip yüz epilasyon ürünleri ile siz de pürüzsüz bir görünüm elde edebilirsiniz!

KAPAT

Göndereceğiniz adrese en yakın mahalle, okul, hastane, plaza, AVM gibi noktaları yazabilirsiniz.