Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Yüz Makyajı Ürünleri

Farklı markaların sunduğu yüz makyaj ürünlerini hem özel günlerinizde hem de günlük hayatınızda pratik bir şekilde kullanabilirsiniz. Kişinin kendini iyi hissetmesini sağlayan makyaj malzemesi çeşitleri birçok kategoriye sahiptir. Yüz hatlarınızın vurgusunu artıran bronzer ve benzeri pudra çeşitlerini günlük makyajda bile tercih edebilirsiniz. Ten renginize göre makyaj ürünlerinin miktarını artırıp azaltabilirsiniz. Tüm cilt tiplerine uyum sağlayan yüz makyaj malzemeleri gün boyu akmadan durur. Mevsim farklılıkları nedeniyle oluşan kuru ya da yağlı cilt etkisini ise söz konusu makyaj ürünleri ile kontrol edebilirsiniz.

Tüm Cilt Tipine Uyumlu Yüz Makyaj Ürünleri

Karma, kuru ve yağlı yüz tipine sahip kullanıcıların rahat bir şekilde uygulama yapabileceği yüz makyaj ürünleri bulunur. Özellikle uzun süre boyunca tazeleme gerektirmeden kullanabileceğiniz makyaj malzemeleri büyük kolaylık sağlar. Kuru bir cilt tipi için makyaj ürünlerinin nem oluşturma özelliğine sahip olan versiyonunu tercih edebilirsiniz. Aynı şekilde yağlı ya da karma cilt tipine sahip kullanıcılara yönelik nem dengesi oluşturan makyaj çeşitleri de vardır. Makyaj kullanımına başlamadan önce cildinizin temizlenmesi ve iyi bir şekilde nemlendirilmesi makyajın kalıcılığını büyük oranda artırır. Dolayısıyla yüz tipinize yönelik nemlendirme etkili BB Cream çeşitlerini kullanabilirsiniz.

Tüm cilt tiplerine uyumluluk gösteren yüz makyaj ürünleri şunlardır;

  1. Fondöten, BB Krem
  2. Pudra
  3. Allık
  4. Bronzer
  5. Aydınlatıcı
  6. Kapatıcı türleridir.

Söz konusu yüz makyaj ürünü, sıvı ve kuru formlara sahiptir. Bu ürünleri mevsim özellikleri doğrultusunda kolayca kullanabilirsiniz.

Cilt Kusurlarını Örten Yüz Makyaj Malzemeleri

En iyi yüz makyajı için kendi cilt tipinize uygun olan makyaj malzemelerini tercih edebilirsiniz. Çok sayıda ten rengine sahip olan makyaj ürünleri, yoğun kapatıcılık ve cilt üzerinde renk eşitliği sağlar. Yüz makyaj malzemeleri, yüzünüzdeki güneş lekesi ve benzeri cilt kusurlarını kapatır. Özellikle yağlı ciltlerde T bölgesi olarak belirtilen alanlar için nemlendirme ve pudralama uygulamaları yapabilirsiniz. Bu şekilde yapılan uygulamalar yüzünüzden makyajın akmasını ve pütürlü bir görünüm oluşmasını engeller. Maybelline, Farmasi, Flormar, Garnier ve benzeri markaların kaliteli ve ucuz yüz makyaj ürünleri mevcuttur. Yaklaşık 10 farklı ten rengine göre oluşan fondöten ve BB Krem çeşitlerini fırça ya da sünger aracılığı ile uygulayabilirsiniz. Bu ürünleri yüzünüze rahat sürebilmeniz için tasarlanan fondöten fırçası ve süngerleri de bulunur. Fırça ve süngerler aracılığı ile yüzünüze eşit bir şekilde fondöteni yayabilirsiniz. Likit formu ile bulunan fondötenleri ise makyaj süngeri ile sürebilirsiniz. Sünger sayesinde fazla olan sıvı fondöten süngerin içine geçer. Pudra formu ile yer alan fondötenler ise yoğun porselen kapatıcılığı sağlar. Kendine has fırçası olan pudraları dairesel hareketler ile uygulayabilirsiniz.

Yüz Hatlarını Açığa Çıkaran Makyaj Ürünleri

Cilt üzerinde renk eşitlemesi yapan fondöteni pudra, allık ve bronzer türleri ile sabitleyebilirsiniz. Özellikle sıvı makyaj ürünlerinin kuru bir makyaj malzemesi ile sabitlenmesi uzun süre kalıcılık sağlar. Aynı zamanda yüz hatlarınızı belirleyebileceğiniz bronzer, aydınlatıcı ve allık kullanımını tercih edebilirsiniz. Yüze canlılık veren allık türleri, pembenin farklı renk tonlarına sahiptir. Allık uygulamasını elmacık kemiklerinin üzerine ve burun kemiğinin üzerine yapabilirsiniz. Bronzer ise yüz hatlarının keskinleşmesini ve elmacık kemikleri gibi yüz hatlarının belirginleştirilmesine yardımcı olur. Bronzer uygulamasını doğru bir şekilde yapabilmek için bronzer fırçalarını tercih edebilirsiniz. Aydınlatıcı türleri ise likit ve kuru formları ile mevcuttur. Özellikle sıvı halde bulunan aydınlatıcıları el ile ya da sünger aracılığı ile uygulayabilirsiniz. Kaliteli ve ucuz yüz makyaj ürünü olan kapatıcılar, cilt üzerindeki bölgesel kusurları giderir. Kullanım özellikleri belirtilen yüz makyaj ürünlerine ÇiçekSepeti üzerinden hızlı ve kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.