Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Yüzey Temizleyici

Ev, ofis, garaj, balkon gibi pek çok alanı temizlerken kullanmanız gereken bazı ürünler vardır. Yüzey temizleyiciler de bunlardan biridir. Paspas ya da temizlik bezi yardımıyla yüzeylere temas ettirebileceğiniz yüzey temizleyiciler sayesinde dilediğiniz her zemini temizleyebilirsiniz. Ayrıca çoğu yüzey temizleyicisi ile sadece zemini değil duvarları, masa üstlerini, camları da temizleyebilirsiniz. Günlük hayatı kolaylaştıran, yaşam alanlarınızda hijyeni sağlayan yüzey temizleyicilerini Çiçeksepeti’nden online olarak kolayca satın alabilirsiniz!

Yüzey Temizleyici Çeşitleri

Yüzey temizlik malzemeleri evde, ofiste, depolarda, balkonlarda ve daha pek çok farklı yerde kullanabileceğiniz ürünlerdir. Kullanmak istediğiniz zemine uygun bir temizleyiciniz olduğu sürece istediğiniz yüzeyi temizleyebilirsiniz. Yüzey temizleyicilerini kullanmanın pek çok avantajı vardır:

 • İçeriğine bağlı olarak birçok yüzey temizleyici sayesinde tozlanmayı geciktirebilirsiniz. Bu sayede çok daha az temizlik yaparak çok daha temiz bir ortama sahip olursunuz.
 • Su izi bırakmayan, ortama parlaklık veren yüzey temizleyicileri kullanarak ortamın daha temiz görünmesini sağlayabilirsiniz.
 • Konsantre yüzey temizleyicileri kullanarak çok daha az miktarda temizleyici ile çok daha uzun bir süre temizlik yapabilirsiniz.
 • Hem yaşam alanlarını temizleyebilir hem de ortamların mis gibi kokmasını sağlayabilirsiniz.

Yüzey temizleyicilerinin pek çok farklı türü vardır. Farklı mekan tasarımlarına, farklı malzemelere göre yüzey temizleyiciler kullanmanız gerekir. Kimi yüzey temizleyicilerin içeriği daha kimyasal malzemeler ile daha zorlu kirleri çıkarmak için hazırlanmış kimileri organik içeriklere sahiptir. Farklı yüzeyler için kullanabileceğiniz temizlik malzemeleri arasında; banyo yüzey temizleyicileri, mutfak yüzeyi temizleyicileri, cam yüzey temizleyicileri, ev yüzey temizleyicileri gibi ürünler yer alır.

 • Banyo yüzey temizleyiciler: Tuvalet, lavabo ve duşakabin gibi alanlar, banyolarda yer alır. Bu yüzden banyolarda temizlenmesi gereken farklı yüzeyler vardır. Banyolardaki yüzeyleri temizlemek için genellikle sprey ve sıvı temizlik ürünleri kullanılır. Bu formlardaki ürünlerin kullanımı banyolarda daha kolaydır. Banyonun büyüklüğüne ve zemin malzemesine göre uygun temizleyici ürünü seçebilirsiniz.
 • Mutfak yüzeyi temizleyiciler: Zemin, mutfak tezgahı ve duvarlar mutfaktaki yüzeylerdir. Bu yüzeylerin temizliğini yapmak için kimyasal içerikler yerine doğal malzemeleri tercih edebilirsiniz. Ayrıca mutfaktaki farklı cihazlar için farklı yüzey temizleyiciler kullanmanız gerekir. Örneğin fırın ve ocaklar için kullanacağınız yüzey temizleyiciler yer için kullanacağınız temizleyici ile aynı olmaz. Sprey ya da sıvı formdaki ürünleri tercih edip bez ile temizliğinizi yapabilirsiniz.
 • Cam yüzey temizleyiciler: Hem aynaları hem de dış cephe camlarını temizlemek için de yüzey temizleyiciler vardır. Temizlenmesi en zor yüzeylerden olan camlar, çok sık kireç ya da leke tutabilir. Bu yüzden sprey formlu yüzey temizleyiciler ile lekelerin üzerine doğrudan uygulama yapabilir, yüzeyleri kolayca temizleyebilirsiniz.
 • Ev yüzey temizleyiciler: Evin her yüzeyinde kullanıma uygun olarak tasarlanan bazı yüzey temizleyiciler vardır. Bu sayede hem mutfak zeminini, hem banyo zeminini hem balkon zeminini güvenle temizleyebilirsiniz. Genellikle sıvı formda olan bu temizleyicileri temizlik suyuna karıştırarak kullanabilirsiniz.

Çiçeksepeti’nin geniş ürün yelpazesinde farklı yüzeyler için uygun, her ortamı temizlemenize yardımcı olacak yüzey temizleyicileri keşfedebilirsiniz!

Yüzey Temizleyici Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yüzey temizleyiciyi seçmek, hassas bir iştir. Evdeki malzemelere uygun, evinize zarar vermeden temizlik yapmanızı sağlayacak, evcil hayvanlara ya da insanlara zarar vermeyecek içeriklere sahip olan temizleyiciler seçmeniz önemlidir. Bu yüzden yüzey temizleyici seçerken bazı noktalara dikkat edebilirsiniz:

 • Yüzey temizleyicisi alırken mutlaka yüzeye uygun seçim yapmalısınız. Ahşap, parke, cam, mermer ve fayans için farklı yüzey temizleyiciler kullanmalısınız.
 • Ürünün içeriğini kontrol ederek kimyasal oranına bakmalısınız. Ağır kimyasallar içeren ürünler, evde kullanıma uygun değildir.
 • Çocuğunuz ya da evcil hayvanınız varsa seçtiğiniz ürünün onlar için uygun olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Alerji yapan kokular ya da içerikler seçmemelisiniz.

Farklı boyutkarda, farklı içeriklere sahip olan ve farklı fiyatları bulunan yüzey temizleyicilerini Çiçeksepeti’nde online olarak inceleyip satın alabilirsiniz!