Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Yüzme Ekipmanları

 En keyifli su sporlarından biri olan yüzme sırasında bütün vücut kaslarınız eşit oranda çalışır. Bu sayede kas kütleniz artarken, yağ yakımı hızlanır. Bu sebeple yüzme, vücudunuzun daha iyi görünmesine katkı sağlar. Yüzme ekipmanları, antrenmanlardan aldığınız verimi artırmaya yardımcı olur. Aynı zamanda ekipmanlarla yüzerken çok daha konforlu hissedebilirsiniz. Ayrıca tüm aksesuarlarla yüzme yarışlarında rakiplerinizi daha rahat geride bırakabilirsiniz. Aradığınız tüm yüzme aksesuarları için ÇiçekSepeti’ne göz atabilirsiniz

En Önemli Yüzme Aksesuarları

Mayolar, yüzücü malzemeleri arasında performansınızı korumanız için en etkili ürünlerdir. Yüzücü mayosu çeşitlerinin vücudunuza tam uyumlu olması özgürce hareket etmenizi sağlar. Bunun için ürünlerin çoğu %100 suni ve sentetik malzemeler içerir. Pamuk gibi doğal liflerden oluşan malzemeler suyu emer. Bu sebeple yüzerken mayonuzu ağırlaştırır. Mayonuzun ağır olması da hızınızı kesebilir. Naylon ve spandeks karışımı malzemeler yarışta daha hızlı olmanıza yardımcı olur. Nefes alabilen kumaşlar da vücudunuzu çok daha rahat hissettirir. Yüzme paleti kullanmak da yarış sırasında hızınızı artırabilir. Ayrıca paletler, egzersiz sırasında vücudunuzu dengede tutarak omuzlarınıza yüklenen basıncın azalmasına katkı sağlar. Yükün bacaklarınıza çekilmesini sağlayarak bacaklarınızdaki gücü ve dayanıklılığı artırır. Böylelikle genel kondisyonunuzu iyileştirir. Paletin dış kanadının yüzeyi suya, doğru vuruş gerçekleştirmeye de yardımcı olur. Kanatlar sayesinde yüzerken suyu geriye doğru değil, aşağı doğru itebilirsiniz. Bu sayede olması gerektiği şekilde yüzebilir ve antrenmandan çok daha fazla fayda sağlayabilirsiniz. Ayrıca palet kullanmak ayak bileklerinin esnemesini sağlar.

Rahat Yüzme Deneyimi İçin Yüzme Bonesi

Yüzücü antrenman malzemelerinin en önemli aksesuarlarından birisi olan yüzücü bonesi, saçlarınızı yüzünüzden uzak tutar. Böylece antrenmana daha fazla odaklanmanızı sağlar. Ayrıca, sudaki sürüklenmeyi ortadan kaldırarak daha hızlı yüzmenize yardımcı olur. Boneler, saçınızı bağlamanızdan daha fazla etkilidir. Çünkü, alnınızdaki ve boynunuzdaki kısa saçları bile sabitler. Denizde ya da insan trafiği yoğun olan havuzda yüzüyorsanız diğer yüzücülerin sizi görmesine yardımcı olur. Bununla birlikte büyük dalgalara ve soğuk su kütlelerine karşı sizi korur. Saçınızı kuru tutarak sizi daha konforlu hissettirmesinin yanı sıra klor hasarına karşı saç yüzeyinizde bir koruma kalkanı oluşturur. Bone çeşitlerinde kullanılan malzemeler, aşağıdaki etkileri sunar.

  • Silikon boneler, uzun süre dayanıklıdır. Düzgün kenarları saçınızı kırılmaya karşı korur. Yüzeyi daha pürüzsüz olduğu için sudaki sürüklenmeyi azaltır. Rekabetler için en iyi modellerden birisidir.
  • Lateks boneler, kauçuk yapıları sayesinde başınızdan kolay kolay çıkmaz. Malzemesi sebebiyle alternatiflerinden daha incedir.
  • Likralı boneler, başınızı sıkmayacağı için kendinizi daha rahat hissetmenize yardımcı olur.
  • Bu özellikleri inceleyerek, kendiniz için en uygun olan modeli belirleyebilirsiniz. Yarışlara katılıyorsanız sizin için en iyi seçenek silikon boneler olabilir. Küçük etkinliklerde ve yüzme eğitimlerinde kullanmak için lateks boneleri seçebilirsiniz. Likralı modeller ise yaz tatillerinde yüzme deneyiminizi daha konforlu hale getirir.

Güvenlik İçin Kullanabileceğiniz Alternatif Yüzme Aletleri

Yüzme sırasında kullanabileceğiniz kulak burun tıkacı çeşitleri, daha konforlu yüzmenize yardımcı olur. Performansınızı artırmak için çeşitli yüzücü antrenman malzemeleri sunuyoruz. Özellikle, kalabalık havuzlarda kullanılan kulak tıkacı yüzme deneyiminizi daha güvenli hale getirir. Kulağınıza su kaçmasını engelleyerek sizi daha rahat hissettirir. Burun klipsleri de benzer bir şekilde çalışır. Ayrıca yüzücü gözlüğü ve şnorkel ile dalış gerçekleştirirseniz burun klipsi kullanmak sizin için çok daha faydalı olabilir. Bu sayede şnorkelin yardımıyla daha rahat nefes alabilirsiniz. Yüzme deneyiminizi daha keyifli hale getiren bu ekipmanlardan yararlanmak isterseniz ÇiçekSepeti’nin sizler için sunduğu seçeneklere göz atabilirsiniz. Beğendiğiniz ürünü hemen sipariş edebilirsiniz.