Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Yüzücü Mayosu

Suya kuvvet uygulanarak mesafe katedilmesi temeline dayanan yüzme neredeyse bütün kasların aktif olduğu faydalı bir spor dalı olarak dikkat çekiyor. Kol ve bacaklarınızı çalıştıran bu spor dalında serbest, sırt üstü, kurbağalama ve kelebek olmak üzere dört ayrı yüzme stilini deneyebilirsiniz. Her yaş grubundan sporcunun ve amatörlerin kolayca uygulayabileceği stiller yüzücülerde nefes kontrolü ve vücut koordinasyonunun gelişmesini sağlarken, vücut direncini artırıyor. Metabolik faaliyetlerinizi düzenleyen yüzme sporunu isterseniz amatör isterseniz profesyonel olarak yapabilirsiniz. Bu noktada ihtiyaç duyacağınız en temel şey ise yüzücü mayosu. Yüzücü mayolarına Çiçeksepeti sayesinde erişebilir ve birbirinden özgün tasarımlı ürünlere sahip olabilirsiniz.

Erkek Yüzücü Mayosu Modelleri

Erkek yüzücü mayoları farklı ihtiyaçlarınıza göre çeşitlilik gösteriyor. Yüzme konusunda performansa odaklı erkekler için hız kesmeden suda yol almalarını sağlayan slip veya boxer türü yüzücü mayolarını tercih edebilirsiniz. Sıkı bir yapıya sahip olan bu mayoları seçerken bedeninize uygun hareket etmeniz gerek. Hareket kabiliyetlerinizi kısıtlamayan mayolar arıyorsanız elastan ve fiber malzemelerle tasarlanan modelleri mutlaka incelemelisiniz.

Yumuşaklık hissi, esnekliği ve konforuyla keyifli bir yüzme deneyimi sağlayan mayolar, farklı desen ve kumaş uzunluklarıyla sizlere sunuluyor. Sizler de plaj ve havuzun keyfini çıkarmak istiyorsanız pratik ve kullanışlı yapısıyla ilgi gören yüzme mayosu modellerini tercih edebilirsiniz.

Kadın Yüzücü Mayosu Modelleri

Kadın yüzücü mayoları, kendinizi içerisinde rahat hissedebileceğiniz, bedeninizle uyumlu ve performansınızı artırabileceğiniz modeller arasında yer alıyor. Suda geçireceğiniz zamandan keyif almanızı sağlayan mayoları seçerken kumaş seçimine özen göstermelisiniz. Elastik kumaştan üretilen yüzücü mayosu suda daha rahat hareket edebilmenizi sağlıyor.

Yüzücü mayoları toparlayıcı etkisini kaybetmeyen kalınlıkta ve yüzme sonrası hızlı kuruyabilecek inceliğiyle dikkat çekiyor. Tarzınıza ve ihtiyaçlarınıza göre kadın yüzücü mayoları arasından külotlu veya taytlı olan modelleri seçebilirsiniz. Küçük göğüslere sahipseniz göğüs kısmı balenli olan modeller sizler için ideal oluyor. Büyük göğüsleriniz varsa toparlayıcı modellerle hareket alanınızı genişletebilirsiniz. Kalın askılı modeller ise omuzlarda meydana gelebilecek kesikleri engelliyor.

Stilinize Uygun Yüzücü Mayoları

Birbirinden özgün tasarımlarıyla dikkat çeken yüzücü mayosu modelleri arasında kullanım alanlarına göre farklı kategorilere ayrılan seçenekler bulunuyor. Deniz ve havuz kimyasal olarak birbirinden farklı koşullara sahip olduğundan dolayı deniz için aldığınız bir yüzücü mayosunu havuzda verimli bir şekilde kullanamayabilirsiniz. Yanlış tercih edilen mayolar alacağınız verimi olumsuz yönde etkiliyor ve mayonuzun daha hızlı yıpranmasına da sebep oluyor. Yüzücü mayoları havuz suyunun içerdiği klora uzun süre dayanamayacağı için havuz şartlarına uyumlu kumaştan tasarlanan mayoları tercih edebilirsiniz.

Fiber elastan kumaşlar sahip oldukları esneklik sayesinde havuz antrenmanlarında kullanıma uygun olsalar da uzun süre klora maruz kaldıkları zaman yıpranıyor. Profesyonel havuz yüzücüsüyseniz veya yoğun antrenman yapıyorsanız %100 polyester bileşenli kumaşlardan tasarlanan modelleri seçebilirsiniz.

Antibakteriyel yapıya sahip yüzücü mayoları içerisinde kendinizi rahat ve özgüvenli hissedebileceğiniz birçok farklı tasarım yer alıyor. Kondisyonunuzu artıracak antrenman programlarını uygularken kendinizi konforlu hissetmek isterseniz yüzücü mayolarını inceleyebilirsiniz. Yüzme aktivitesini gerçekleştirirken kendinizi geliştirebilmenize destek verecek yüzücü mayoları modaya uyumlu olduğu için stilinize de eşsiz bir hava katıyor.

Şıklığına özen gösteren kişilerin tercih ettiği yüzücü mayolarındaki çeşitlilik fazla olduğu için sizler de özgür bir şekilde seçimlerinizi yapabilirsiniz. Hobi amaçlı olarak da kullanabileceğiniz yüzücü mayosu modelleri hareket esnasında size herhangi bir şekilde rahatsızlık vermiyor. Hafif yapısıyla ilgi gören yüzücü mayolarına sahip olmak isterseniz Çiçeksepeti’nde yer alan ürünleri inceleyebilir ve hemen sipariş verebilirsiniz.