İPTAL
Buradan başlayın

Gönderim yapmak istediğiniz mahalleyi

ya da AVM, Hastane, Okul, Plaza

gibi noktaları yazabilirsiniz.

Filtrele

Gönderim Yeri Seçin

Zakkum

Bahçenizi Akdeniz’e özgü iklimin özel bitkisi zakkum çiçeğiyle güzelleştirmek istemez misiniz? ÇicekSepeti zakkum bitkisi, balkonunuza ya da bahçenize bambaşka bir güzellik katmanın otantik yollarından birini sunuyor. Akdeniz’in ve yaz mevsiminin simgesi kokulu zakkum çiçeğinin kendine has özellikleri, onu bitki dünyasında özel bir yere yerleştiriyor. Kayısıya benzer kokusu, mumlu yapıdaki yüzeyiyle zakkum, koyu yeşil yapraklı güzel çalılar arasında yer alıyor. Yaprak dökmeyen ve yıl boyu yeşil kalan zakkumlar sizin de evinizi veya bahçenizi süsleyebilir. Sivri ve çekici bir forma sahip yapraklarıyla tipik makilerden biri olan zakkum çiçeği sunduğu renk cümbüşü sayesinde bahçıvanların ve peyzajcıların da favori çiçeklerinden birisi haline geliyor. 

Az Bakım İsteyen, Kuraklığa Dayanıklı Bitki

Gövdesi dik, koyu kahverengi renkli ve silindir biçimindeki zakkum, mızrak biçimdeki yapraklarıyla güçlü bir duruş sergiliyor. Neredeyse bakıma ihtiyaç duymadan hayatta kalmayı başaran zakkum bitkisi, kısa saplı ve karşılıklı dairesel halkalar biçimde yerleşen çiçekleriyle estetik bir görünüm sunuyor. Zorlu yaz koşullarına başarıyla adapte olabilen güzel zakkumlar, tatlı renk tonlarıyla doğanın zarafetini temsil ediyor. Siz de evinizin manzarasını zakkumun güneşten aldığı enerjiyle zenginleştirebilirsiniz. Saf beyazdan soluk sarıya, şeftali, somon ve pembeden koyu bordo kırmızısına kadar uzanan çeşitlilikte renk tonlarıyla görenleri büyüleyen zakkum ağacı, toksik özellikler taşısa da süs bitkisi olarak oldukça ilgi görüyor. Bahçe ve ev dekorasyonunuzu tamamlayacak detayları ÇiçekSepeti online alışveriş kolaylığıyla tek tıkla evinize hemen getirmeniz mümkün. 

Zakkum Çiçekleri Bahçenize Canlılık Veriyor

Büyük, tüylü çiçekleriyle farklı estetik unsurları bünyesinde harmanlayan zakkum bitkisini kullanarak (Nerieae oleander) evinizin girişine sıcak bir karşılama ekleyebilirsiniz. Yazları sıcak ve kurak geçen bir bölgede yaşıyorsanız zakkum çiçeğiyle bahçeniz için renkli ve sofistike bir detay oluşturabilirsiniz. Yıldız yasemin ve Afrika menekşesi ile akrabalığı bulunan Apocynaceae ailesinin üyesi zakkum ağacını bahçenizde yaşayan bir perde veya duvar olarak da kullanabilirsiniz. Güzel kokusuyla balkon ve bahçe keyfinizi zenginleştiren zakkum ağacı çiçekleri, dış mekan tasarımlarınızda fark yaratıyor. Sıcak yerlerde tüm yıl boyunca, soğuk bölgelerde Mayıs ile Ekim ayları arasında salkım biçiminde açan çiçekleri; kayısı, bakır, pembe, leylak, kırmızı, mor, somon, sarı ve beyaz tonlarıyla gününüzü güzelleştiriyor.

Her Mevsim Yeşil, Yaprak Dökmeyen Maki

Fakir toprakların güzel çiçeği olarak anılan zakkum, Akdeniz melteminin esintisini evinize taşıyor. Gübrelenmeye dahi ihtiyaç duymayan, kuraklığa dayanıklı olması nedeniyle az çabayla güzel bir görünüm sunan, cömert bir bitki olma özelliği taşıyor. 150’den fazla çeşidi bulunan, odunsu bitkiler arasında yer alan ve en fazla 3 m’ye kadar büyüyen zakkumlar, bahçe işlerinizi ve budama rutininizi de zahmetsiz hale getiriyor. Yaprak dökmeyen özellikteki zakkum ağacı kendini rüzgarlı kuru koşulların yanı sıra, tuzlu bataklık topraklarına da uyarlayabilme yeteneği taşıyor. Çeşidine bağlı olarak kayısı, bakır, pembe, leylak, kırmızı, mor, somon, sarı ve beyaz tonlarında kokulu çiçekleriyle yazdan sonbahara kadar soluduğunuz havaya tazelik katıyor. 

Güneşin Çiçeği Zakkum 

Güzel çiçekleri, deniz serpintisine dayanıklı ve hızlı büyüyen yapısı sayesinde zakkum bitkisi sahil manzaralarına renkleriyle eşlik ediyor. Florida, Kaliforniya ve Avrupa’nın kıyı bölgelerinde popüler bir bitki olarak tercih edilen zakkum, hem küçük ağaççıklar olarak hem de hoş kokulu çiçekler olarak ilgi ve beğeni topluyor. Yıl boyunca gördüğü yeterli güneş ve sıcaklıkla çiçek açan zakkum gerçek bir güneş bitkisi olarak biliniyor. Bulduğu ilk fırsatta sizi mutlu edecek çiçeklerini açan bitki, güneşin enerjisini bulunduğu her yere yayıyor. Terasınızda veya balkonunuzda Akdeniz’in canlandırıcı hissini yaratmak istiyorsanız, manzaranızı uygun fiyatlı ÇiçekSepeti zakkum çiçekleri ile tamamlayabilirsiniz.

KAPAT

Göndereceğiniz adrese en yakın mahalle, okul, hastane, plaza, AVM gibi noktaları yazabilirsiniz.