Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala
BURADAN
BAŞLAYIN

Zeka Oyunları

Dikkat oyunlarından strateji oyunlarına, çeşit çeşit yapbozlardan kart oyunlarına yüzlerce alternatif barındıran zeka oyunları eğlenceli vakit geçirmenizİ sağlar. Her zevke ve yaş grubuna hitap eden zeka oyunları arasında çok seveceğiniz bir oyun bulmanız sadece dakikalar alır. Sevdiklerinizle birlikte keyifli vakit geçirmenize de yardımcı olan zeka oyunları arasından hoşunuza giden ürünleri ÇiçekSepeti üzerinden güvenle sipariş edebilirsiniz.

Sevdiklerinizle Birlikte Keyifli Anılarınız Olsun

Sizin için kıymetli olan insanlarla bir araya geldiğinizde yapılacak en keyifli etkinliklerden biri beraber oyun oynamak. Yetişkinlere hitap eden yüzlerce zeka oyunu arasından grup olarak seveceğiniz bir tanesini seçmek, arkadaşlarınızla birlikte keyifli vakit geçirmenize yardımcı olur. Hep birlikte kelime bilginizi ölçebileceğiniz kelime oyunları, ortak akıl yürütmenizi gerektiren mantık oyunları, gruplar halinde oynayabileceğiniz strateji oyunları kalabalık gruplar halinde oynayabileceğiniz birçok farklı oyun seçeneği sunar. Taş oyunlarını da özellikle yetişkinler tercih eder ve oynamaktan büyük keyif alırlar. Eşli oynanan taş oyunları birbirinden eğlenceli türleriyle ortamı neşelendirirken size yalnızca oyunun ve sohbetin tadını çıkarmak kalır. 

ÇiçekSepeti'nde yer alan yüzlerce oyun arasında kolay taşınabilir çok sayıda oyun da yer alır. Arkadaşlarınızla birlikte parka giderken yanınıza alabileceğiniz bu oyunları çimlere uzanıp oynamak keyifli bir gün geçirmenizi sağlar. Benzer şekilde farklı oyunları aileniz ya da sevdiklerinizle pikniğe giderken sepetinize koyarak da pratik bir kullanım elde edebilirsiniz. Tatile ya da yaz sezonunu geçirmek üzere yazlığa giderken yanınızda götürebileceğiniz oyunlar, size nerede olursanız olun eğlenceli vakit geçirme fırsatı tanırken beyin jimnastiği yapmanıza da yardımcı olur. 

Çocukların Zihinsel Gelişimine Katkıda Bulunan Oyunlar

Birbirinden farklı zeka oyunları her çocuğun dikkatini çekecek şekilde merak uyandırıcı olur. Eğer bir bebeğiniz varsa, onun görsel ve düşünsel becerilerini geliştirmek için eğitici kart oyunları tercih edebilirsiniz. Bebeğinize hayvanları, sayıları ya da bitkileri öğretmeyi amaçlayan bu tür oyunlar onun dünyayla daha güçlü bir bağ kurmasını sağlar. Bebeklere hitap eden tüm oyunlar, onların güvenliğini en üst seviyede tutmak için zararsız maddelerden üretilir. Yutma vb. problemler yaşanmaması için bu tür oyunlar küçük parçaları, zarları ya da pulları içermeyecek şekilde üretilir. Yine de sağlıklı ve güvenli kullanım için, bebeklerin bir yetişkin kontrolünde oyun oynamaları daha doğru olur.

Bebekler için uzmanların da tavsiye ettiği oyun türlerinden biri refleks ve dikkat güçlendirici oyunlar olarak öne çıkar. Çok sayıda farklı türünü ÇiçekSepeti üzerinde bulabileceğiniz bu oyunlar, bebeklerin el ve göz koordinasyonu yapabilmelerine yardımcı olur. Aynı zamanda bebeklerin görsel algı kabiliyetini de geliştiren oyunlar, bebeklerin çevresiyle olan iletişimini ve ilişkisini güçlendirir.

Okul çağına gelen çocuklar içinse çok daha fazla sayıda oyun seçeneği var. Okuma yazma becerilerini geliştirmelerine yardımcı olacak yazı setleri ve oyun tabletleri, mantık konusunda gelişimlerinin önünü açacak zeka küpleri, analitik düşünme becerisi ve görsel dikkat gerektiren zeka oyunları çocukların severek oynadıkları oyunlar arasında ilk sıralarda yer alır. Çocuğunuz eğer herhangi bir şeyden kolayca sıkılıyorsa, birden fazla oyun içeren oyun setlerini de tercih edebilirsiniz. Bu setlerde yer alan farklı oyunlar çocuğunuzun dikkatini uzun süre canlı tutar.

İster Siz Oynayın, İsterseniz Sevdiklerinize Hediye Edin

Kendiniz ya da aileniz için tercih edebileceğiniz zeka ve akıl oyunları aynı zamanda sevdikleriniz için de son derece hoş birer hediye seçeneği olabilir. Sevdiklerinize eğlenceli anılar yaratmalarında yardımcı olacak zeka oyunları, aynı zamanda onların etrafındaki kişilerle sosyalleşmelerini de sağlar. Bu oyunlar yeni ev hediyesi olarak veya doğum günü hediyesi olarak da değerlendirilebilir. 

Aralarında size hitap eden bir tanesini mutlaka bulacağınız zeka oyunlarını incelemek isterseniz ÇiçekSepeti'nde yer alan ürünlere göz atabilirsiniz. Sipariş vermek istediğiniz takdirde ise istediğiniz ürünü tek tıkla ÇiçekSepeti üzerinden satın alabilirsiniz.