Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Kapı Zili

Evin sıcaklığı, bizi kapıda karşılayan kapı zilleri ile başlıyor. Çoğu zaman bizi eski günlere ışınlayan, birçok anımızla özdeşleşen kapı zilleri, yıllar geçse de hayatımızda özel bir yer kaplıyor. Evlerimizin, iş yerlerimizin olmazsa olmazı kapı zilleri, melodisinden tasarımına birçok farklı modeliyle ÇiçekSepeti’nde bulunabiliyor! Kapı zilleri, işlevselliğinin yanında göze hoş gelen tasarımlarıyla da birçok seçenek sunuyor. Kapı zilleri söz konusu olduğunda, zil melodileri belki de ilk dikkat edilen unsur oluyor. Çocukluğumuzdan bu yana kulağımızda yer etmiş kanarya sesi çıkaran kapı zilleri, bugün bile yüzümüzü güldürmeyi başarıyor. Teknolojiyle birlikte kablosuz kapı zili ve görüntülü kapı zili gibi modeller daha çok rağbet görüyor. Klasik görünümlü pilli kapı zili ve çok daha fazlası, ciceksepeti.com ve ÇiçekSepeti mobil uygulamasında!

Özelliklerine Göre Kapı Zilleri

Kapı zilleri, kablosuz kapı zili, görüntülü kapı zili ve hoparlörlü kapı zili olmak üzere farklı özelliklerle göre kategorilere ayrılıyor. Kablosuz kapı zilli modelleri, dahili verici vasıtasıyla radyo sinyalleri üzerinden çalışan basit bir mekanizmadır. Kablosuz kapı zilinin menzil kapasitesi de yaklaşık 100 metre civarındadır. Bu durum güvenlik amaçlı olan bazı ürünlerde farklılık gösterebilir. Kablolu zil sistemleri ise, elektrikten aldığı güç ile çalışır. Elektronik trafo sayesinde 220 Voltluk elektriği 12 Volta düşürebilir. Günümüzde ayrıca çok yaygın bir şekilde kullanılan hoparlörlü ve kameralı kapı ziller, daha çok güvenlik açısından tercih edilen modeller arasında yer almaktadır. Kameralı kapı zili modellerinde alıcı ve verici sistemlerden faydalanılır. Kameralı kapı zili modelleri güvenlik açısından tercih edildiği gibi estetik dizaynları ile de modern görünüşleri ile albeni yaratırlar. Bütün bu farklı özellikler, farklı avantajlar ve dezavantajları da beraberinde getiriyor. Örneğin:

  • Kablolu kapı zilleri, gücünü elektrikten alırken kablosuz olanı ise pil ile çalışıyor. Kablosuz olanı monte etmek daha kolay iken kablolu zili çalışır konuma getirmek için bir elektrik tesisatçısına ihtiyacınız olabilir.
  • Kablosuz kapı zilleri, pratik ve modern görünüşleri ile öne çıkar. Ayrıca bu zilleri monte etmek için ekstra bir uğraşa gerek duymazsınız kolaylıkla monte edilir. Bu modeldeki kapı zilleri kullanılırken dikkat etmeniz gereken nokta, pil ile çalıştıkları için ürünlerin pillerinin bitip bitmediğini kontrol etmektir.
  • Eski model zil butonlarında, butonları birbirinden ayırmak için yanlarına daire numaraları yazılırken şimdilerde zil butonunun üstünde yer alan bölüme isim soy isim yazılabiliyor. Böylece kullanım kolaylığı sağlanmış oluyor.
  • Işıklı kapı zilleri sayesinde ellerinizde alışveriş poşetleri varken cep telefonunuzu bulup çıkarmakla da uğraşmanıza gerek yok. Karanlıkta zil butonu üzerindeki yazıyı görüp okumak ve yanlış birinin zilini çalıp o kişiyi rahatsız etmemek için cep telefonunuzun ışığını kullanmak zorunda kaldığınız günler de artık geride kalıyor.

Sıraladığımız avantajlar ve dezavantajlara dikkat ederek, siz de uzun süre kullanacağınız kapı zilini bulabilirsiniz. Yeni hatıralar oluşturmanızı sağlayacak kapı zilleri, ÇiçekSepeti’nin sunduğu geniş ürün yelpazesi içinde olabilir. Başta kablosuz kapı zili ve görüntülü kapı zili olmak üzere tüm kapı zilleri, keşfedilmek üzere sizleri bekliyor!

Yüzlerce Farklı Melodiye Sahip Kapı Zilleri

Her geçen gün geliştirilen kapı zilli modelleri, her geçen gün yeni gelen özellikler ile geliştiriliyor. Artan melodi seçenekleri sayesinde keyifli bir alışverişe dönüşen kapı zili seçimi, ses seviyesini ayarlayabileceğiniz modelleriyle hem eğlenceli hem de fonksiyonel bir hale geliyor. Zevkinize en uygun zili melodisi ve uygun ses seviyesine sahip kapı zilleri, ÇiçekSepeti’nde! En uygun kapı zili fiyatları için web sitemizi ve mobil uygulamamızı ziyaret etmeniz yeterli!