Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Zıpkınlar

Dalış sporu ile yakından ilgilenenlerin ve dalış malzemelerinin olmazsa olmazı zıpkınlar ile türlü türlü balıklar keşfedip kolayca sahip olabilirsiniz. Uygun fiyatları sayesinde her kullanıcı tarafından kolayca erişilebilen zıpkın modelleri, amatör ya da profesyonel fark etmeksizin herkese hitap eder. Seviyelere göre çeşitlenen zıpkınlar arasından tecrübenize ve fiziksel özelliklerinize uygun bir zıpkın satın alabilirsiniz. Zıpkın fiyatları ürünün modelinden üretildiği malzemeye göre değişiklik gösterir. ÇiçekSepeti’ nde sunulan ucuz zıpkın modelleri sayesinde dalış malzemelerinden zıpkını hemen sipariş edebilirsiniz.

Balık Avlamayı Kolaylaştıran Zıpkın Modelleri

Farklı seviyelere ve farklı gövdelere sahip olan zıpkın modelleri, balık avından alınan verimin ve performansın artmasına yardım eder. Zıpkınlar aynı zamanda balıkçıların için de önem taşır. Açık, kapalı ve yarı açık olmak üzere 3 farklı türü bulunan zıpkın çeşitleri, kullanıcıların fiziksel özelliklerine ve kullanım amacına göre farklılık gösterir. Aynı şekilde bu ürünlerin karbon, alüminyum ve ahşap gövde gibi seçenekleri de bulunur. Eğer daha önce hiç zıpkınla balık avlamadıysanız, yeni başlayanlar için üretilen pratik tasarımları tercih edebilirsiniz. Doğru ürünle kendinizi geliştirerek zamanla profesyonellerin kullandığı daha üst modellere geçiş yapabilirsiniz. Avın kaliteli ve daha profesyonel olmasını sağlayan zıpkınlar farklı fiziksel özelliklere sahip olan kullanıcılar için 45, 60, 75, 82, 90, 95 ve 100 cm olarak tasarlanır.

Gövde Malzemesine Göre Farklılık Gösteren Zıpkınlar

Alanından uzman markalar tarafından üretilen zıpkın çeşitlerinin farklı gövde tasarımları avlanmayı çok daha kolay ve kaliteli hale getirir. Bu ürünler, kolay kullanım imkanının yanı sıra kaliteli yapıları sayesinde uzun zaman kullanıma olanak tanır.

  • En çok rağbet gören modellerden biri olan alüminyum gövdeli zıpkınlar, pratik olması ile bir av deneyimi yaşatır. Hem amatör hem de profesyonellere hitap eden bu ürünler, özel bakıma ihtiyaç gerektirmeyen yapılarıyla da beğeni toplar. Balık avına yeni başlayanların dahi yüksek performans göstermesine katkıda bulunan alüminyum zıpkınlar, uygun fiyat aralıklarıyla da kullanıcıyı memnun eder.
  • Karbon gövdeli zıpkın modelleri, diğer ürünlere nazaran daha hafif olan yapısı sayesinde avın konforlu geçmesini kolaylaştırır. Aynı zamanda bu model zıpkın çeşitleri, uzun süreli dalışlarda el ve bileğin yorulmasını engeller. Bu sayede av deneyimizi artırırken yaptığınız aktiveden daha çok keyif alabilirsiniz.
  • Profesyoneller tarafından tercih edilen ve komple ahşap malzemeden üretilen zıpkınlarda ürün çeşitliliği arasında yer alır. Malzemenin doğası gereği ağır olan bu zıpkınlar, bir hayli güç gerektirir. Karada taşırken ağır olan ürünler, suyun altında sokulduğunda hafiflemeye başlar. Ahşap ürünler, zıpkının tepme hissini de düşük seviyede tutar.

Yüksek Verim Sunan Açık ve Kapalı Kafa Zıpkın Çeşitleri

Tasarımsal olarak birbirinden farklılık gösteren zıpkın modelleri, açık ve kapalı olmak üzere iki farklı şekilde üretilir. Kapalı kafa olan zıpkınların kafa bölümünde bir adet deliğe yer verilir. Şişin geçirildiği delik sayesinde şiş sağa ya da sola doğru hareket etmez. Balık avlamaya yeni başladıysanız, güvenli bir kullanım sunan ve kurulumu oldukça basit bu tip zıpkın çeşitlerini tercih edebilirsiniz. Açık kafalı zıpkın modellerinde ise delik yerine şişin üzerinden geçen bir mekanizma sistemi bulunur. Mekanizmasına kalama adı verilen misina şiş ile birlikte tutturulur. Geniş bir görüş açıcısı sunan bu modellere profesyonel deneyim yaşamak isteyenlere hitap eder. Siz de hobi ya da profesyonel olarak yaptığınız balık avını daha keyifli hale getirmek için ÇiçekSepeti’ nin güvenli alışveriş fırsatlarından faydalanabilir, en iyi zıpkın çeşitlerine uygun fiyatlara sahip olabilirsiniz.