İPTAL
Buradan başlayın

Gönderim yapmak istediğiniz mahalleyi

ya da AVM, Hastane, Okul, Plaza

gibi noktaları yazabilirsiniz.

Filtrele

Gönderim Yeri Seçin

Zoka Modelleri

Balıkçılıkta misinaya takılan parçalardan biri olan zoka, her türlü balığın avlanmasında kullanılır. Balıkçılığın yapıldığı suyun özelliklerine göre ağırlığı ve şekli değişen zokalar, etkili bir avlanma sağladığı için birçok balıkçı tarafından sıklıkla tercih edilir. Farklı şekil özelliklerine sahip olan zoka çeşitlerini ÇiçekSepeti üzerinden ayrıntılı bir şekilde inceleyerek seçiminizi yapabilirsiniz.

Zoka Özellikleri

Balık avı sırasında farklı ekipmanlar kullanmak isteyenler tarafından zoka ne demek sorusunun yanıtı merak edilebilir. Zoka nedir sorusu kısaca “balık şeklinde üretilen ve ucunda iğne bulunan kurşun parçası” diye yanıtlanabilir. Özellikle etçil büyük balıkları avlamak için ideal olan zokalarla her türden balığı kolayca yakalayabilirsiniz. Derin ve anaforlu sularda kullanım için oldukça uygun olan zoka çeşitleri, yakalanan balığın misinayı kesip kaçmasını engelleyerek verimi artırır. Zokalarda bulunan iğneler de normal bir iğneye oranla daha sağlam yapıda üretilir. Balık avı sırasında birçok konuda fayda sağlayan zokalar değişik ağırlık, boy ve şekillerde imal edilir. Görünüm açısından da balıkların dikkatini çekerek başarılı bir balık avı gerçekleştirmenizi sağlar.

Zoka Çeşitleri

Balık avını kolaylaştıran zoka çeşitleri isimlerini hangi balığın avında kullanıldığına göre alır. Kalamar, kofana ve lüfer zokası gibi çeşitleri ürünler arasında bulabilirsiniz. Zoka çeşitlerini yemli ya da yemsiz olarak kullanabilirsiniz. Zokaların gövdesi su basıncına dayanaklı yapıda üretilir. Paslanmaz çelikten imal edilen zoka kancaları da uzun süreli kullanım olanağı sunar. Zoka çeşitlerinde bulunan ışığı yansıtan parlak gövde renkleri balıkların dikkatini çekerek iğneye doğru yönelmelerini sağlar. Balık şekli verilen zokalar suda hareket ederek gerçekmiş hissi uyandırır. Bu modeller de balık avının başarısını artıran çeşitler arasında yer alır. Balık avına çıkmadan önce birçok farklı özelliğe sahip olan zoka çeşitleri arasından tutmak istediğiniz balığın türüne göre seçim yapabilirsiniz.

Zoka Fiyatları

Zoka fiyatları ürünün ağırlığına ve büyüklüğüne göre değişkenlik gösterebilir. Zokaların şekil özellikleri de fiyatlar üzerinde belirleyici unsurdur. Genel olarak her bütçeye hitap eden seçeneklere sahip zokalara, ÇiçekSepeti üzerinden sipariş vererek daha da hesaplı fiyatlarla sahip olabilirsiniz. Böylelikle hızlı, zahmetsiz ve güvenli bir şekilde alışveriş yapmanın keyfini yaşayabilirsiniz.

KAPAT

Göndereceğiniz adrese en yakın mahalle, okul, hastane, plaza, AVM gibi noktaları yazabilirsiniz.