Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Balık Yemi

Balık yemleri, balıkların gelişimini ve sağlığını doğrudan etkiler. Bu nedenle uygun olan yemi seçtiğinizden emin olmanız önemlidir. Uygun olan yem dışında uygun miktarı belirlemeniz balıklarınızın hem yaşam kalitelerini artırır hem de sağlıklı görünmelerine yardımcı olur. Çiçeksepeti balık yemi sayfasında yer alan kaliteli balık yemleriyle farklı türdeki balıklarınızı doğru şekilde besleyebilirsiniz.

Besleyici Balık Yemleri Çiçeksepeti’nde!

Her balık türünün ihtiyaç duyduğu ve alması gereken mineral ve vitaminler birbirinden farklı olur. Bu nedenle balıkların cinsine göre çok sayıda balık yemi üretilir.

  • Yaygın olarak kullanılan pul yemler, balıkların kısa süre içerisinde kolayca beslenmesini sağlar. Hafif yapıları sayesinde suyun üzerinde kalan pul yemleri yüzeyde beslenen balıklarınız için tercih edebilirsiniz.
  • Farklı balıklar için üretilen çeşitli pul yem çeşitleri de bulunur. Deniz pulları tuzlu suda yaşayan balıklara özel tasarlanırken, tropik yemler tatlı suda yaşayan balık türlerine göre hazırlanır.
  • Balıkların en sevdiği yiyecekler arasında donmuş ürünler yer alır. Titiz ve her yemi beğenmeyen bir balığınız varsa, doğal olarak dondurulmuş olan balık yemi çeşitlerini tercih edebilirsiniz.
  • Dondurularak kurutulmuş olan ürünler, hastalık taşıma ihtimali olan canlı yemlerin yanında mükemmel bir alternatif olur. Büyük bir çoğunluğunun tamamen doğal olduğu bu tür yemler, balıklarınızın sevebileceği çok sayıda besin değerine ve tada sahiptir.
  • Pul yemlerle aynı bileşenleri taşıyan pelet yemler ise pul yemlerden farklı olarak şekillendirme ve pres işlemlerinden geçerler. Bazı pelet yem çeşitleri su üzerinde yüzerken, bazıları dipte yaşamayı seven balıklar için yavaşça batar. Çeşitli boylarda üretilen pelet yemleri daha büyük balıklarınızı beslemek için tercih edebilirsiniz.

En İyi Balık Yemleriyle Balıklarınızın Parlamasını Sağlayın

Karma akvaryumlarda yaşayan su balıkları için çeşitleri içeriğe sahip olan çok sayıda ürün bulunur. Yemlerin içerisinde yer alan bazı temel elementler ve proteinler beslediğiniz balıkların sindirimlerinin kolaylaşmasını sağlar. Proteinlerin ve elementlerin yanı sıra vitaminler, mineraller ve şifalı bitkilerden oluşan yem çeşitleri balıkların yaşam sürelerini sağlıklı bir şekilde uzatır. Yüksek kaliteli içerikleri bulunan bu yemler sayesinde küçük canlılar hızlı, güzel ve sağlıklı bir gelişim gösterir. Balıklarınızın besin çeşitliliğini artırmak için kullandığınız yemleri zaman zaman farklı ürünlerle değiştirebilirsiniz.

Balık yemleri arasında farklı aromalara sahip olanlar da bulunur. Çoğu ürünün içinde bulunan sarımsak, hem yemin lezzeti olması sağlar hem de balıklarınızı parazitlere karşı korur. Kaliteli olan yem çeşitlerinin içerisinde akvaryum suyunun kirlenmesine neden olacak zararlı maddelere de yer verilmez. Ayrıca ürünler balıklarda oluşabilecek alerji riskine karşı dermatolojik testlerden geçirilerek satışa sunulur.

Silikon Yemler ile Balık Avında Başarılı Olun

Avcılar tarafından oldukça ilgi gören sahte silikon balık yemleri, değişik renk ve desenleri ile avlanacak olan balıkları kendilerine çeker. Sahte olan balık yemlerinin gerçekçi görünümleri özellikle tatlı sularda yaşayan balık türlerinin avlanmasını kolaylaştırır. Oltanın ucuna takacağınız balık yemlerinin kokulu olan çeşitlerini tercih ederek balıkları daha kolay kendinize çekebilirsiniz.

Silikon balık yemlerinin yanı sıra maket yemler, Mepps yemleri ve metal kaşık yemleri de bulunur. Metal olan kaşık yemler genellikle kıyı kesimde avlanan avcılar için kullanışlı olur. Turna balığı için tercih edebileceğiniz metal yemlerin farklı desen ve boyutlarına balık yemi sayfamızda rahatlıkla bulabilirsiniz. Mepps adı verilen yemler ise daha çok küçük balık avında kullanılır. Alabalık ve levrek gibi küçük olan balıkları avlamak istiyorsanız Mepps yemlerini tercih etmeniz gerekir. Metal kaşık yemler ile karşılaştırıldığında daha hafif olan bu yemler, uzaklara çok daha kolay fırlatılabilir. Maket yemler ise diğer yem çeşitlerinden farklı olarak değişik zıplama hareketleri yapabilir ve ses çıkarır. Bu sayede balık avlamak çok daha eğlenceli ve çok daha kolay bir hale gelir.

Omnivor, etobur ve otçul olarak birbirinden ayrılan balık türlerine özel olarak üretilen balık yemlerini uygun fiyatlarla Çiçeksepeti’nde bulabilir, güvenli alışveriş ayrıcalıklarıyla hemen satın alabilirsiniz.