Çiçeksepeti Pazaryeri Kolaylıkları

çiçeksepeti pazaryeri

Çiçeksepeti Pazaryeri, tıpkı fiziksel bir alışveriş merkezi gibi, birçok online mağazaya ev sahipliği yapan ve bünyesindeki satıcıların ürünlerini, potansiyel müşterilerle buluşturan bir platformdur. Online pazaryeri sistemi; ürünlerini satışa sunmak isteyen girişimci, esnaf, kobi, ve işletmelerin, Ciceksepeti.com’un kayıtlı müşteri kitlesinden faydalanarak ürünlerini kolayca satışa sunabilmesine ve bu sayede işletmesini büyütebilmesine aracılık etmektedir.

Türkiye’nin en büyük online alışveriş pazaryerlerinden biri olan Çiçeksepeti.com üzerinden ürün satabilmeniz için, Çiçeksepeti’nde sanal mağaza açmanız, yani Çiçeksepeti pazaryeri bünyesine iş ortağı olarak katılmanız gerekmektedir. Bu sayede ayda 16 milyondan fazla site ziyaretçisi ürünlerinizi Ciceksepeti.com websitemiz ve mobil uygulamamız üzerinden inceleyebilir ve satın alabilir.

Pazaryerinde Satıcı Olmanın (Marketplace) Avantajları

 • Pazaryeri modelinde aracılık eden platformlar yüksek sayıda ziyaretçi sayısına sahip, ve sürekli ziyaret alan e-ticaret siteleridir. Daha fazla ziyaretçi, daha fazla potansiyel müşteri anlamına geldiğinden , ilk günden itibaren işbu potansiyeli kullanarak satış yapma fırsatınız artar.
 • Pazaryerleri, e-ticaret yapmak isteyen işletmeler ve kobiler için potansiyel müşteriye ulaşma maliyeti en düşük olan mecralardır. Kendi e-ticaret sitenizi kurmak istediğinizde bütçe ayırmanız gereken e-ticaret ödeme sistemleri, altyapı güvenliği, web geliştirme maliyetleri, sanal pos, online pos gibi temel gereksinimler ilgili pazaryeri tarafından üstlenilir.
 • E-ticarette hatırı sayılır satış rakamlarına ulaşmak için, pazarlama ve marka bilinirliği sağlama yolunda büyük bütçeler ayırmanız gerekir. Pazaryeri modelinde size ev sahipliği yapan platform, sizin için büyük kitlelere ulaşırken, başta dijital kanallar olmak üzere tüm reklam kanallarını, maksimum fayda ile kullanır. Bu sayede daha çok kullanıcıya, çok daha düşük maliyetle ulaşmış olursunuz.
 • Pazaryerinde yer alan sanal mağaza ve ürün sayfalarınız özel temalar ve şablonlarla müşterinin dikkatine sunulur. Bu sunum, bir nevi profesyonel vitrin düzenlemesine benzetilebilir. Bu sayede ürünleriniz daha albenili ve çekici görünür.
 • Oldukça geniş ve kapsamlı analitik verilere sahip olan pazaryeri sağlayıcıları, bu veriler ışığında ürünlerinizin satışını artırmanız için gerekli optimizasyonları devamlı olarak sağlamaya devam eder.
 • Pazaryerleri, bilişim sistemleri güvenliği, ödeme altyapı güvenliği ve marka biinirliği açısından e-ticaret müşterilerinin bildiği ve güvendiği adreslerdir. Bu nedenle bu alanlarda satış yapmak sizin de bilinirliğinizi ve güvenilirliğinizi artıracaktır.

Çiçeksepeti Pazaryerinin Öne Çıkan Özellikleri

 • Türkiye’nin en çok ziyaret edilen e-ticaret sitelerinden biri olan Ciceksepeti.com’da, binlerce kategoride ürünlerinizi listeleme şansınız olur.
 • Ciceksepeti.com aracılığyla; aylık olarak 16 milyon ziyaretçi ve 11 milyon üye müşteriye ulaşırsınız. Ayrıca 7 milyon adet mobil uygulama indirmesiyle en çok indirilen alışveriş uygulamalarından birinde satış yapma fırsatınız olur.
 • Sevgililer Günü, Anneler Günü, Babalar Günü, Yılbaşı, Öğretmenler Günü gibi özel günlerde en çok ziyaret edilen e-ticaret sitesinin, trafik potansiyelini, satışlarınızı arttırmak amacıyla kullanırsınız.
 • Çiçek ve hediye pazarının lideri olan Çiçeksepeti.com’un, sürekli alışveriş yapma alışkanlığı yüksek olan müşteri kitlesine ürünlerinizi sunma şansı elde edersiniz.
 • Mizu markası ile global pazarda büyük başarı elde eden, tecrübeli, uzman çalışan kadrosunun desteğini her daim hissedersiniz.

online pazaryeri

 

Diğer Marketplace Sitelerindeki Satıcılar İçin Kolaylıklar

Pazaryeri yönetimi konusunda daha önce tecrübeniz varsa veya Hepsiburada, N11, Trendyol gibi pazaryeri mecralarında aktif mağazanız/ürünleriniz var ise, Çiçeksepeti Pazaryeri sistemine ürünlerinizi minumum eforla ürün yükleyebilme şansınız olacaktır. Örneğin; Trendyol Pazaryeri veya Hepsiburada sanal mağazadaki ürünlerinizi hazır Excel formatlarında veya API gibi yöntemlerle kolayca Çiçeksepeti sanal mağazanızda da satışa açabilirsiniz..

Çiçeksepeti sanal mağaza açmanın başlıca yolu hızlı başvuru formunu doldurarak başvuru yapmaktır. Başvuru Sayfamızda ve Sıkça Sorulan Sorular sayfamızda başvuru öncesi merak ettiğiniz tüm soruların cevaplarını bulabilirsiniz. Çiçeksepeti marketplace bünyesine katıldıktan sonra, Akademi Sayfamızda yer alan videolar ile de mağaza süreçleri ve operasyonel işlemler hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. İster küçük bir işletme olun, isterseniz kurumsal büyük bir firma, Çiçeksepeti pazaryeri sayfasındaki formu doldurarak aramıza katılabilme fırsatınız olacaktır.

Çiçeksepeti satıcı hesabı açmanın en kolay halini sunan hızlı başvuru formunu doldurduktan sonra satış yapmak istediğiniz ürünlere karar vermeli ve mağazanızı oluşturmalısınız. İşte tüm adımlar bu kadar! Artık siz de e-ticaret sektörünün büyük markalarının, online ürün satmak konusunda tecrübesini ve müşteri potansiyelini kullanarak ürünlerinizi müşteri kitlemizle buluşturabilirsiniz.