Hakkımızda

Türkiye'de e-ticaret sektörüne yeni bir bakış açısı getirmek, en hızlı ve kolay şekilde ürün gönderimi yapılmasını sağlamak hedefiyle, 2006 yılında kurulan Çiçeksepeti, çiçek ve yenilebilir çiçek kategorilerinin yanı sıra bünyesine kattığı elektronik, ev & yaşam, kişisel bakım, süpermarket, kozmetik, moda, spor & outdoor, hobi, pet shop, ve takı & aksesuar gibi farklı kategoriler altında da milyonlarca ürünü müşterilerine sunuyor. Çalışanlarının, müşterilerinin ve tüm iş ortaklarının yaşamlarında kalıcı değerler yaratmayı amaçlayarak her gün büyümeye devam ediyor.

400+ çalışan ve 55.000+ tedarikçi ağından oluşan büyük bir ekiple operasyonlarını yürütmekte olan Çiçeksepeti, bir teknoloji şirketi olarak tüm pazarlarda lider olma vizyonuyla her gün gelişmeye ve online alışveriş deneyimini en iyi şekilde sunmak için çalışmaya devam ediyor.

Tamamıyla bir Türk şirketi olan Çiçeksepeti, Türkiye'deki başarı hikâyesini uluslararası alanda da "Lolaflora" markasıyla sürdürmekte olup, Meksika'da da hizmet veriyor.

Değerlerimiz ve Kültürümüz

Play Video: TxgWFEN5aZQ

Her geçen gün büyüyen bir şirkette yer almak, gelişimin bir parçası olmak; dinamik, hızlı, kendini her gün yenileyen bir ekosistemde birlikte geliştirmek harika bir deneyim. Sürekli gelişen, öğrenen ve yeniliklere öncü olan bu yapı, bizi biz yapan en önemli özelliklerimiz. Başlarken, mutluyken, başarırken, gelişirken hep birlikte olmamız ise bu dinamizmin en keyifli taraflarından biri. Geleceğe, teknolojiyle koşarak; bir olmanın enerjisiyle yükselerek, başararak, kazanarak, eğlenerek birlikte büyüyoruz ve birlikte büyümenin heyecanını hiç kaybetmiyoruz! #growtogether

Grow together mottosuyla çıktığımız yolda, her gün gelişmeye ve geliştirmeye devam ediyoruz. Yaşam boyu öğrenmeye olan inancımızla "Learn Together" diyerek her hafta 2 saatimizi tamamen öğrenmeye ayırıyoruz! İstediğimiz eğitimleri özgürce seçiyor ve yogadan blockchaine, örgüden dil derslerine kadar birçok alanda öğrenmeye devam ediyoruz. Sınırsız Udemy hesaplarımızla "öğrenmenin sınırı yok" diyoruz!

Hem çalışıp hem eğlenmeyi bilen bir ekibiz! Sosyal kulüplerimiz ile birlikte takım arkadaşlarımızla birbirinden farklı maceralara atılırken takım ruhunu da geliştiriyoruz. Gastronomi kulübümüzle birlikte dünya mutfaklarını keşfederken, Gaming kulübümüzle oyun gecelerinde heyecanlı müsabakalara tanıklık ediyoruz. Böylece uzaktan çalışmaya devam ederken hem birbirimizi daha iyi tanıyor hem de ekip ruhumuzu bir üst seviyeye çıkartıyoruz.

Çiçeksepeti olarak kutlama alışkanlığının kurucusu olduk, hediye edilen aranjmanlarımız sayesinde çalışanlarımız, müşterilerimiz ve iş ortaklarımızla şirketlerde kutlama kültürünü yarattık. Yarattığımız bu kültürü kendi çalışma ortamımızda da en üst seviyede birlikte deneyimlemeye devam ediyoruz. Çiçeksepeti çalışanları bilir ki, özel günler asla unutulmaz; her an kapımız farklı sürprizler için çalınabilir; takvimlerimize birlikte kutlama yapmak için eğlenceli davet içerikleri gelebilir!

Play Video: 1TEyvaqBksk

Çiçeksepeti Değerler ve Kültürü

Statüleri ne olursa olsun insanlara her zaman saygı göstererek ve değer vererek yaklaşırız. Etik davranışı her zaman en üst seviyede tutarız. Hiç bitmeyen bir merakla her zaman yeni fırsatları keşfederiz. Fikirlere hiyerarşiden daha çok değer veririz. 2019 ve 2022 LinkedIn Türkiye Yetenek Ödülleri'nde En İyi İşveren Markası seçilmenin mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz!

Geleceğe odaklanır ve her zaman kısa vadeli kazanımlar yerine uzun vadeli başarıları seçeriz. İnisiyatif alarak, başkalarının harekete geçmesini beklemeden, sonucu önemseyerek ve sorumluluklarımızın ötesine geçerek şirketimizin vizyonunu gerçekleştirmek için çalışırız. Hızlı harekete geçer, risk alır ve cesur kararlar veririz. Hata yapmaktan korkmayız. Çünkü bunu her zaman tersine çevirebileceğimizi biliriz. Kararlarımızı veriye dayandırarak daha güçlü kararlar veririz. Daha fazlasını başarmanın ve hayal etmenin sınırı olmadığına inanır; hızlı tempolu bir ortamda çalışırken, sonuç almak için büyük çaba harcar ve kaynakları etkili bir şekilde kullanırız.

• İyi bir takım oyuncusu oluruz

• İnovasyon ve sadeliğin peşindeyiz

• Çözüm üreterek aldığımız işi tamamlarız

• Meraklıyız ve bilgiye açız

• En iyileri işe alır ve geliştiririz

• Sahiplenir ve uzun vadeli düşünürüz

• Ekstra efor gösteririz

• Gerektiğinde karşı çıkarız ama ortak kararı da destekleriz

• Verilerle karar veririz

• Kaynakları verimli kullanırız

çiçeksepeti değerleri ve kültürü