Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Buharlı Ütüler

Kişisel tarzın ve gardıropların düzenli görünmesini sağladığı kadar farklı tarzların ortaya çıkmasını da kolaylaştıran ütüler, zamandan tasarruf etmenizi sağlarken pürüzsüz kıyafetler elde etmenize de yardımcı oluyor. Ütünün sahip olduğu özellikler ve kullanım şekli etkinliğini belirlerken sahip olduğunuz kıyafetlerin daha düzenli görünmesini ve ilk günkü parlaklığını korumasını sağlıyor. Buharlı ütü modelleri tam da bu noktada kıyafetlerinize ihtiyacı olan bakımı yapmaya hazır. Gelişen teknolojinin gardıroplarınızdaki başarılı sonuçlarına birer örnek oluşturan buharlı ütüler, kişisel ihtiyaçlarınız için doğru seçimler yapmanıza yardımcı oluyor. ÇiçekSepeti’nde bulunan buharlı ütü modelleri ile her anınıza temiz ve şık bir görünümle canlılık katabilir, ileri teknoloji ütü modellerine sahip olabilirsiniz.

Buharlı Ütü Modellerinin Özellikleri

Buharlı ütü söz konusu olduğunda doğru seçimler yapmak, başarılı bir ütüleme işleminin ve kıyafetlerinizi doğru şekilde muhafaza etmenin temelini oluşturuyor. Ütünün özelliği kadar hangi durumlarda, nasıl kullanılması gerektiği kontrollü bir ütüleme yapmanıza yardımcı oluyor. Buhar, kumaşla etkileşime girerek ipliği ve lifleri gevşetiyor. Böylelikle yıkama, kurutma ve yerleştirmeden kaynaklanan kırışıklıkların giderilmesini sağlıyor. Buharlı ütüden beklenen etkiyi elde edebilmek için kullanım alanı ve yeri ile ilgili bir takım ipuçlarına göz atabilirsiniz.

  • Turbo Pro Anti-calc buharlı ütüler kaşmir, ipek, yün, saf pamuk gibi hassas kumaşlarda bulunan kırışıklıkları kumaşı koruyarak gideriyor.
  • Philips Azur Elite Optimaltemp teknolojili buharlı ütüler farklı kumaşlar ve giysi stilleri üzerinde çok yönlü şekilde kullanılabiliyor. Bu özelliği buharlı ütüyü saten bir elbiseden pamuklu bir tişörte kadar geniş bir giysi portföyünde etkili şekilde kullanabilmenizi sağlıyor.
  • Taşınabilir Kiwi buharlı ütü modelleri seyahatlerde olduğu kadar yastıklar, perdeler, büyük kumaş parçaları ve çeşitli ev eşyaları üzerinde de kullanılabiliyor.
  • Tefal Ultimate Pure buharlı ütüler etek kıvrımları, korse, pile gibi işlenmesi zor kırışıklıkları başarılı şekilde düzenliyor.
  • Buharlı ütülerin çoğu 200 ila 400 dereceye kadar buhar üretiyor. Daha yüksek ayarları bulunan modeller ise yün, pamuk gibi daha yoğun ve düz kumaşlarda bulunan kırışıklıkları zarar vermeden düzeltiyor.

Buharlı Ütü Çeşitleri

Çoğu ütünün aynı temel işi yapacak şekilde tasarlandığı düşünüldüğünde aralarından seçim yapabileceğiniz birçok ütü çeşidi bulunuyor. Uygun fiyata sahip ütüler olduğu gibi ileri teknoloji kazanlı veya farklı ütüleme ayarına sahip modeller de birer seçenek yaratıyor. Tüm bu seçenekler arasından seçim yapılabilecek 3 temel ütü modeli bulunuyor. Normal buharlı ütüler kırışıklıkları gidermek için buhar ve ısı kombinasyonunu kullanıyor. Özellikle küçük boyuttaki kıyafetleri ütülerken, yalnızca su deposu bulunan buharlı ütü modelleri tercih ediliyor. Buhar jeneratörlerinden biraz daha ağır olmalarına rağmen oldukça kolay muhafaza edilebiliyor. Normal bir ütü masasında rahatlıkla kullanılabilirken kullanım esnasında da sessiz çalışıyor.

Akülü ve buharlı ütülerde hareket kısıtlayıcı bir güç kablosu bulunmuyor. Bu sayede ütü işlemi daha kısa süre tamamlanırken, işlem sırasında ütü masası etrafında daha fazla hareket özgürlüğü sunuyor. Genellikle lityum pil kullanılan akülü ve buharlı ütüler kablolu modellere oranla daha düşük ağırlıklarıyla öne çıkıyor.

Buhar kazanlı ütüler, büyük miktarda ütülenecek kıyafetler için daha hafif ve az eforla çok işi bitirebileceğiniz bir seçenek yaratıyor. Normal bir buharlı ütüden üç kat fazla su tutabilme kapasitesine sahip olmalarının yanı sıra suyu ayrı bir hazneden muhafaza ediyor. Böylelikle ütüleme deneyimi daha hızlı ve kolay hale gelirken pürüzsüz kıyafetler elde etmenizi sağlıyor.

Buharlı Ütü Fiyatları

İyi bir buharlı ütü kırışıklıklar üzerinde harikalar yaratabiliyor. Pek çok yeni ütünün kullanımı kolay olsa da buharlı ütüler kuru pamuk ve kesenleri kurutmak için yeterli buharı verme kapasitesine sahip. Özellikle inatçı kırışıklıklar ve kat izleri söz konusu olduğunda doğru buhar ve ısı ayarı oldukça önemli ütü özellikleri olarak öne çıkıyor. Az buhar üreten ütülerde işlem uzayabileceği gibi ütüleme kapasitesi ve kullanım kolaylığı da azalabiliyor. Ütü tabanında bulunan materyal, marka, modelin sahip olduğu teknolojik özellikler ve ağırlık gibi faktörler ise ütünün fiyatlarını belirleyen kriterler arasında yer alıyor.

Plakası paslanmaz çelik, seramik ve diğer yapışmaz materyallerden üretilen ütüler daha başarılı sonuçlar veriyor, fiyatları diğer materyallere göre daha yüksek aralıklara sahip olabiliyor. Buharlı ütüler üzerinde kadranlar, sürgüler ve farklı dijital kontrol noktaları bulunuyor. Bu ayarların sayısı arttıkça ütü özellikleri profesyonelleştiğinden, bu durum fiyatlarda yükselmeye neden olabiliyor. Her ne kadar fiyatlar yükselse de buharlı ütünün uygulama alanı ve hassasiyeti artırmış oluyor. Hareket kolaylığı sunan ütüler daha hafif ve portatif bir yapıya sahip oluyor. Kompakt modeller genellikle aküye sahip olduğundan daha hesaplı ve seyahat edenler için daha pratik seçenekler sunuyor. Aynı zamanda buhar gücü arttıkça fiyatlar artış gösteriyor. ÇiçekSepeti ürün sayfalarını inceleyerek çok daha fazla buharlı ütü modeline ulaşabilir, avantajlı fiyatlarla gardıroplarınızı daha düzenli hale getirebilirsiniz.