Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Çadır Modelleri 
Şehirden uzaklaşarak doğa ile iç içe olmak istediğiniz açık hava aktivitelerinde, konaklama ihtiyacınızı farklı kapasitelerdeki çadır modelleri ile karşılayabilirsiniz. Geceleri yıldızları izleyebileceğiniz ya da yemyeşil bir ormanda daha korunaklı olmanızı sağlayan çadır çeşitleri, tek kişilik, iki kişilik, üç kişilik, dört kişilik, odalı ve aile çadırı olmak üzere farklı alternatiflerle üretilir. Kullanım tarzınıza ve beklentilerinize uygun ucuz çadır modellerine Çiçeksepeti’nin hızlı alışveriş ayrıcalıkları sayesinde hemen sahip olabilirsiniz.

Çeşitli Fonksiyonlara Sahip Çadır Çeşitleri

Çadır modelleri, mevsimsel, doğa koşulları, kişi sayısı, çevresel faktörler ve farklı kurulum teknikleri göz önüne alınarak imal edilir. Çeşitli tasarımlara sahip olan çadırların ölçü ve genişlikleri birbirinden farklılık gösterir. Kamp için üretilen çadır modellerinde genellikle çift kamış gergi sistemi kullanılır. İç içe geçirilerek veya katlamalı olarak birleştirilen parçalar, çadırın ana iskeletinin oluşmasını sağlar. Kumaş ve tente gibi diğer parçalar da ana iskelete eklenen ve çadırın tamamlanmasına yardımcı olan ürünler arasında yer alır. Çiçeksepeti’nin zengin ürün koleksiyonu içerisinde göz atabileceğiniz çadır modelleri şunlardır:

  • Küçük alanlara sığabilen ve trekking sırt çantalarına bağlanabilen katlamalı modeller en çok tercih edilen ürün grupları arasında yer alır. Bu çadırların hem tek kişilik hem de çift kişilik alternatifleri bulunur.
  • Küçük olan iki kişilik modeller, sadece iki uyku tulumunun sığabileceği ölçülerde kapasiteye sahiptir. Kamp esnasında daha rahat edebileceğiniz geniş çadırların içerisinde ise çantadan kamp malzemelerine kadar birçok eşyayı muhafaza edebilirsiniz.
  • Dört kişinin sığabileceği aile çadırları, bir ya da iki geniş odaya sahip olacak şekilde tasarlanır. Kişi sayısının fazla olduğu bu tip çadırlar rutubeti önleyen özelliklerle donatılır ve taşımayı kolaylaştıran özel çantalar içerisinde satışa sunulur.
  • Çadırlar arasında geleneksel modellerin yanı sıra aç-kullan özelliğine sahip olan yeni nesil çadır çeşitleri de bulunur. Tek bir hamle ile açılıp kapanabilen çadırlar büyük kolaylık sağlar.

 

Kamp tutkunları için çadır çeşitleri ve modelleri, dış mekan maceralarınızda en büyük yardımcınız olacak. Kamp çadırı seçeneklerimiz, her türlü doğa koşuluna uygun özelliklerle donatılmıştır. Şişme çadır modelleri, kurulum kolaylığı ve hafifliği ile öne çıkar; sadece birkaç dakika içinde hazır hale gelir. Araç üstü çadır ise özellikle uzun yolculuklar ve arazi şartları için idealdir, aracınızın üstüne kolayca monte edilebilir ve konforlu bir uyku alanı sunar. Otomatik çadır, kurulumu en kolay çadır türlerinden biridir, pratik mekanizmaları sayesinde hızlıca açılıp kapanır. İki kişilik çadır, çiftler için; dört ve altı kişilik çadır modelleri ise daha büyük gruplar veya aileler için mükemmeldir. Sobalı çadır, soğuk hava kamplarında içini ısıtacak bir özellik sunarken, plaj çadırı güneşin zararlı ışınlarından korunmanızı sağlar. Kışlık çadır, daha kalın malzemeleri ve izolasyonu ile soğuk kış günlerinde bile dışarıda konaklamanıza olanak tanır. Gölgelikli çadır, güneşli günlerde serinlemek için ekstra gölge alanı sunar. Dome çadır, aerodinamik yapısı ile rüzgar ve hava koşullarına karşı dayanıklıdır. Glamping çadır ise lüks ve konfor arayanlar için geniş ve şık tasarımıyla öne çıkar. Çadır seçerken, kullanım amacınıza ve ihtiyaçlarınıza uygun modeli tercih etmeniz, açık havada geçireceğiniz zamanın kalitesini artıracaktır.

Avantajlı ve En Ucuz Çadır Fiyatları

Doğa şartlarına uygun olan ve inovatif materyallerle desteklenen çadırlar minimalist detayları ile her yere rahatlıkla sığar. İnce ve esnek kumaştan üretilen yazlık modeller UV ışınlarının gelmesini engeller. Üründe bulunan hava kanalları ise gün boyu çadırın içinin ferah ve havadar kalmasını sağlar. Satın aldığınız çadır modeli her ne olursa olsun çadır matı kullanarak bulunduğunuz ortamı daha konforlu hale getirebilirsiniz.

Uygun çadır fiyatları, özellikle çok odalı ve geniş hacimli ürün seçimlerinde belirleyicidir. Kaliteli bir kamp yapmanızı sağlayan birbirinden farklı kamp çadırları ve fiyatları Çiçeksepeti ile çok yakınınızda! Siz de markasından türüne, tasarımından rengine, kumaş yapısından dayanıklılığına kadar farklı birçok modeli bulunan çadır çeşitlerini uygun fiyatlara satın alabilirsiniz.

Kalitesi ile Uzun Süre Dayanıklılık Sunan Çadır Malzemeleri

Çeşitli modellere sahip olan çadırlar, birbirinden farklı birçok malzeme kullanılarak üretilir. Hava alma özelliği bulunan kumaş türünden imal edilen ürünler, çadırın kapısını kapatabilmenize olanak tanır. Bu sayede uyku sırasında içeride biriken karbondioksit ve nem miktarını azaltabilirsiniz. Bunun yanı sıra bazı modellerde havalandırma penceresi bulunur. Havalandırma penceresi olan çadırlar, gökyüzünü görebilmenizi sağlar. Hava alan kumaş özelliği ile birlikte ürünlerin dış tentesinde en kaliteli malzemeler kullanılır. Yırtılma ve delinme gibi durumlar karşısında üst düzey dayanıklılık gösteren çadır malzemeleri su geçirmez özelliğe sahiptir. Eğer kış aylarında ve karlı havada kamp yapmayı planlıyorsanız, satın aldığınız üründe su geçirmeyen kar eteklerinin olmasına dikkat etmelisiniz.

Yaz ve kış olmak üzere mevsimsel olarak tasarlanan ürün yelpazesi arasında zemin ısıtmalı modeller yer alır. Ayrıca bazı ürünler çadır zemin matı ile desteklenerek daha kalın ve daha konforlu bir hale getirilir. Birçok çadır modelinin zemininde olduğu gibi üst kumaşında da su geçirmez özelliği bulunan kumaşlar kullanır. Bu sayede ani gelişen yağmurlarda çadırın içinin kuru kalmasını sağlayabilirsiniz. Kaliteli bir çadırda dış tente rüzgar ve güneşe karşı dayanıklı olacak şekilde üretilir. Böylece çadırınızı çok daha uzun süre kullanabilirsiniz.