Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Motosiklet Kaskları

Motosiklet sürerken dikkatli olmak ve gerekli koruyucuları kullanmak hem kendiniz hem de etraftaki kişiler için son derece önemlidir. Motosiklet kask ve koruyucuları, özellikle kaza anında iyi bir koruma sağlayan ürünlerdir. Kask kullanmak, hayati önem taşıdığı için motosiklet ile birlikte mutlaka bir kask da almanız gerekir. Baş ve boyun çevresini koruyan kasklar, olası darbelerden sizi koruduğu için özenle hazırlanan kask modelleri arasından bir seçim yaparken kendinizi güvene alabilirsiniz. Kask modelleri, kullanıcıların zevklerine ve ihtiyaçlarına göre değişiklik gösterebilir. Siz de en trend modellerde, en güzel kaskları ÇiçekSepeti’nde online olarak inceleyebilirsiniz!

Motosiklet Kask Modelli Arasından Nasıl Seçim Yapılır?

Kullanımı hayati bir önem taşıyan kaskları seçmek son derece önemlidir. Kendiniz ve çevrenizdekiler için takmanız gereken zorunlu parçalardan biri olan kaskların çeşitli özellikleri vardır;

 • Çoğu kask, sürüş anındaki konforunuzu desteklemek için ortopedik olarak tasarlanmıştır. 
 • Özellikle kaskların baş ve boyun çevresi üstün koruma sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Böylece baş ve boyun darbeleri engellenebilir.
 • Takılan kaskların iç yüzeyi yumuşak bir yapıya sahiptir. Bu da sürüş boyunca kaskların sizi rahatsız etmeyeceğı anlamına gelir. 
 • Kaskların içindeki malzeme kışın baş bölgesini sıcak tutarken yazın da o bölgenin daha serin kalmasını sağlar. 
 • Dış gürültü ve iç uğultuyu absorbe eden sistemi sayesinde kasklar, yüksek hızda bile rahat bir sürüş deneyimi yaşamanızı sağlar. 

Koruyucu özellikleriyle ön plana çıkan kasklar, farklı kullanım amaçlarına göre şekillenir. Talepler doğrultusunda oluşan farklı kask modelleri vardır:

 • Açık Kask:  Bu tarz kasklar genelde yazlık ve sakin yerlerde motor kullananların tercih ettiği kask modelleri arasında yer alır. Yalnızca baş bölgesinde koruma sağlayan açık kask modelleri ile sürüş yaparken yolun tadını çıkarabilirsiniz! 
 • Çene Açılır Kask: Motor kullanan kişilerin en sık tercih ettiği kask modelidir. Çene kısmı açılıp kapanabilir ve bu da fonksiyonel bir kullanım sunar. Özellikle gün içinde sık sık motor kullananlar için çene açılır kask modellerini takıp çıkarmak daha kolaydır. 
 • Kameralı Kask: Kameralı kask modelleri de özellikle hobi olarak motor kullananlar için son derece kullanışlıdır. Kaskın üzerine özel bir tutamaç ile kamera yerleştirilir. Bu sayede sürüş boyunca ekstra bir çaba sarf etmeden doğa harikalarını kaydetmeniz mümkün olur. 

Ayrıca mevsim şartlarına göre de kask modelleri değişiklik gösterebilir. Kullanıcıların mevsimsel ihtiyaçlarına yönelik farklı kask modelleri vardır: 

 • Yazlık Kask: Sıcak iklimlerde ya da yaz mevsiminde motor kullanırken yazlık kask modelleri tercih edilir. Bu tarz kaskların iç yüzeyinde kullanılan kumaş darbe emici özelliğinin yanı sıra nemi ve sıcaklığı da stabil tutar. Bu da günlük yaşamı kolaylaştırır. 
 • Kışlık Kask: Kışlık kask modelleri de yazlık kask modellerinin aksine baş ve boyun bölgesinin daha sıcak tutulmasını sağlar. Böylece konforlu bir sürüş deneyimi gerçekleşir. 

Kask seçerken dikkat edilmesi gereken bazı unsurlar da vardır: 

 • İlk olarak dikkat etmeniz gereken en önemli şey, kaskın ölçülerinin başınızın ölçüleriyle uyumlu olmasıdır. Eğer kafa yapınıza uygun bir kaska seçmezseniz, ürünün koruyuculuğu azalır. Başınızdan büyük ya da başınızı sıkan bir kask modeli yerine en iyi konforu sağlayacağınız, doğru bedende bir kaska seçimi yapmanız önemlidir. 
 • Kapalı kasklarda vizör de önemli konulardan biridir. Sürüş boyunca yüzünüzü kapatan vizörün kaliteli olması gerekir. Böylece sürüş esnasında her türlü hava koşuluna uyum sağlayabilirsiniz. Sizi darbelerden koruyan, güneş ışığında solmayan ve konforunuzu bozmayan bir vizöre sahip kask modelini seçebilirsiniz.

Kaskın modeline karar verdikten sonra kaskları kendi zevkinize göre seçebilirsiniz. Farklı renk ve tasarımlara sahip olan kask modelleri arasından hem bütçenize hem de zevkinize uygun bir ürünü seçerek sürüş keyfinizi güvenli bir hale getirebilirsiniz. 

Kaskınızı düzenli aralıklarla temizlemeniz de kaskınızı daha uzun süre, daha güvenli şekilde kullanmanıza yardımcı olur. Kaskınız kirlendikçe ılık bir bez yardımıyla kaskın temizliğini yapabilirsiniz. Camı çizmeden ve kaska zarar vermeden temizleme işlemini tamamlayabilirsiniz. 

Güvenli ve Uygun Fiyatlı Motosiklet Kask Modelleri

Motosiklet kask fiyatları; kaskın kullanım amacına, ürünün markasına, sahip olduğu teknolojilere göre değişiklik gösterebilir. Kendi ihtiyaçlarınızı ve zevklerinizi belirleyip kask modellerini inceleyebilirsiniz. Motosiklet tutkunlarınının güvenli bir sürüş yapabilmesi ihtiyacı olan her şey, ÇiçekSepeti’nde sizi bekliyor! Uygun fiyatlar, farklı ödeme seçenekleri ve diğer avantajlardan yararlanmak için hemen ÇiçekSepeti’nin geniş ürün yelpazesinde bir göz atın!