Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Motor Yağı

Motor yağ katkı maddesi aracınızın sağlıklı olarak çalışması ve performansı açısından belirli aralıklarla uygulanması gereken koruyucu bir madde. Aracın işler aksamlarını, motorunu, piston ve valfleri oto yağ katkı maddesi ile sorunsuz olarak çalıştırabilirsiniz. Aracınızda kullandığınız yakıt kadar önemli olan bu maddeyi seçerken, özelliklerine dikkat ederek en uygununu belirleyebilirsiniz. Motor yağı sayesinde araçta çalışma sırasında oluşan sürtünmeleri azaltma şansınız olur. Bunun yanında aracın parçalarının temizlenmesini de sağlarsınız. Farklı çeşitleri bulunan oto yağ katkı madde alternatiflerini isterseniz kendiniz satın alıp kullanabilirsiniz. Satın aldığınız yağ katkı maddesini belirtilen şekilde aracınıza koyabilirsiniz. Oto yağ katkı maddesi çeşitlerinin yanında oto yedek parça aksesuar ve oto aksesuar seçeneklerini ÇiçekSepeti’nde bir arada inceleme şansınız olur. Beğendiğiniz ürünü bir tıkla kolaylıkla sipariş verebilirsiniz.

Oto Yağ Katkı Maddesi Seçimi Yapılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Oto yağ katkı maddesi aracın tüm sistemlerini koruyan ve parça aşınmalarını önleyen avantajlı özelliklere sahip olarak üretilir. Katkı maddesi seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken unsurlar arasında şunları sayabiliriz:

  • Motor parçalarının sıcaklığa bağlı aşınmasını engellemek ve parçaları korumak amacıyla kullanılacaksa bu özelliklere sahip olan bir yağ tercih etmeniz önemli.
  • Motor içinde oluşan kir, kurum ve karbon gibi atıkların temizlenmesi için motor iç temizleyici olarak hazırlanan oto yağ katkı maddesini kullanabilirsiniz.
  • Araç çalışırken oluşan sızıntıları engellemek için bu amaçla üretilmiş olan sızıntı önleyici yağları tercih edebilirsiniz.
  • Start stop sistemiyle çalışan aracınızın yağ yakımı oranını azaltabilmek için uygun oto yağ katkı maddesi seçimi yapabilirsiniz.

Tüm gün yoğun trafikte vakit geçirirken arabanızın sağlıklı olarak çalışmasını istersiniz. Bunun için aracınızın yağ seviyesini kontrol etmeniz gerekir. Ayrıca mevsimlere bağlı olarak motoru ve aksamları korumak ve temizlemek için motor yağlarını kullanmayı da ihmal etmemeniz önemli.

Motor Yağı Katkı Maddesi Çeşitleri

Oto yağ katkı maddesi içerisindeki maddelere göre farklı çeşitlerde. Ayrıca 1 L, 3 L, 4 L, 5 L ve 9 L olarak ihtiyacınızı gideren ölçülerde bir tanesini satın alabilirsiniz. Tam sentetik stop start motor yağı, yoğun trafikte her gün kullanılan araçlara özel olarak üretilir. Bu sayede aracın aksamlarında oluşabilecek aşınmaları engellemeyi sağlar. İçerisindeki dualock moleküller ve sentetik yağlar aracınızı her mevsim güvenle kullanmanıza yardımcı olur. Benzinli araçlar için üretilen motor yağı, farklı marka ve içeriklerde olmasına rağmen temel olarak arabanızın çalıştığı andan başlayarak en uygun şekilde korunmasını sağlar. Arabanız için güvenle kullanabileceğiniz bir çeşit. Titanyum özellikli motor yağı, hem benzin hem de dizel aracınızda kullanabilirsiniz. Motorda partiküllerin oluşumunu azaltarak araç performansınızın artmasını sağlar. Traktör motor yağı, özellikle çiftçilerin kullanımı amacıyla üretilen bir oto yağ katkı maddesi. Bu sayede traktörün ihtiyaç duyduğu içeriğe sahiptir. Araç bakım zamanlarında veya belirli periyotlarla kullanabilirsiniz. Aracınızın yüksek performansla çalışması için tercih edebileceğiniz bir alternatif.

Oto Yağ Katkı Maddesi Uygun Fiyatlarla ÇiçekSepeti’nde

Oto yağ katkı maddesi fiyatları aracınızın markasına, özelliğine, katkı maddesinin içeriğine ve ölçüsüne göre değişiklik gösterir. Benzinli, dizel araçlar veya traktör için üretilen bütçenize uygun oto yağ katkı maddesi çeşitlerini satın almak için ürünleri inceleyebilirsiniz. Aracınızı koruyan, temizleyen ve performansını arttıran oto katkı yağ maddesi alternatifleriyle tüm koşullara hazırlıklı olursunuz. Motor, piston, valf ve aracın çalışmasını sağlayan tüm parçaların sorunsuz kullanılabilmesi için katkı maddesi çeşitlerine ihtiyaç duyarsınız. Yağ kontrollerini aksatmadan yaparsanız ve gerektiğinde uygun olan yağı seçerek kullanırsanız, aracınızın uzun ömürlü olarak çalışmasına yardımcı olabilirsiniz. Fiyat ve özelliklerine göre listelenen oto yağ katkı maddesi çeşitlerini ÇiçekSepeti’nde inceleyerek hemen sipariş verebilirsiniz.