Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Çiçeksepeti Logo
Çiçeksepeti Logo
Filtrele
Sırala

Yangın Söndürücüler

Yangın söndürücü cihazlar, içerisindeki malzemeler sayesinde ısı ve oksijen arasındaki bağlantıyı kesmeye yarayan basınçlı bir cihazdır. Çok farklı ebat ve özelliklerde üretilebilen bu yangın tüpü çeşitleri, özellikle yangınların oluşma aşamasında söndürülmesinde büyük önem taşırlar. Yangın söndürme tüpü cihazları, yangınların özelliklerine göre farklı tipte üretilirler. Yangın tehlikesi yaşanabilecek ev, okul, restoran, AVM, kurumsal binalar ve apartmanların olası yangın riskinden korunması amacı ile yangın tüpleri ve yangın borularının kullanıma hazır halde bulundurulması, yasalarla da korunur. Bu yasa ve yönetmeliklerde zorunlu kılınan yangın söndürücülerin, mekanların ulaşılabilir yerlerde konumlandırılması ve acil durumlarda kullanıma hazır olması da oldukça önemli ve zorunludur.

Yangın tüpü fiyatları diğer zorunlu güvenlik ürünleri gibi hayati önem taşıması nedeni ile bütçenizi zorlamayacak ulaşılabilir miktarlardadır. Ev, ofis ve diğer toplu kullanılan mekanlar dışında otomobil ve toplu taşıma araçlarında da yangın söndürücü cihazlar bulundurulmalıdır. Bir aracın alev almasına pek çok şey sebep olabilir. Minik yangınların büyümemesi için alevlere kısa sürede ve etkili bir şekilde müdahale edilmesi çok önemlidir. Bu nedenle farklı boy ve ağırlıklarda yangın tüplerini satın alarak, olası tehlikeleri engellemeniz mümkün. Sizi ve sevdiklerinizi güvende tutacak yangın tüpü modelleri, ÇiçekSepeti mobil uygulaması ve ciceksepeti.com’da sizi bekliyor!

Yangın Söndürme Tüpü Çeşitleri

Yangınlar, binalara, araçlara ve içerideki nesnelere zarar verebilecek olmasının yanı sıra araç içindeki kişilerin güvenliği açısından çok büyük tehlike oluşturmaktadır. Bina ve kurumlar kadar araçlara da bir yangın söndürücü takılması, bu tür tehlikeli durumlar için güçlü bir garantidir ve acil durumlarda kritik müdahalelere izin verir. Kazalara karşı olarak alınması gereken güvenlik önlemlerinin içinde evler, arabalar, ofis ve apartmanlar, iş merkezleri, oteller, mağazalar ve diğer yerlerde farklı tip ve ağırlıklarda ve boyutlarda yangın söndürücüler bulundurulmalıdır. Yangın söndürme tüpü çeşitlerini inceleyerek ihtiyacınıza en uygun ürünü bulabilirsiniz.

Yangın söndürücü çeşitleri:

 • Kuru Kimyevi Tozlu Yangın Söndürme Cihazları
 • Köpüklü Yangın Söndürme Cihazları
 • Karbondioksit Gazlı Yangın Söndürme Cihazları

olarak üçe ayrılabilir.

Kuru Kimyevi Tozlu Yangın Söndürme Cihazları: ABC tozlu yangın söndürücü olarak da bilinir. A, B ve C tipi yangınlarda yani metal ve elektrik yangınları haricindeki tüm yangınlarda kullanılabilen cihazlardır. ABC tozlu yangın söndürme cihazları, yangınla mücadelede üstün kapasiteye sahiptir. Ancak yangının tekrar alevlenmemesi için kullanılan alanın oksijenle tüm bağın kesildiğinden emin olmak gereklidir. Çeşitleri:

 • 25 VE 50 kg’lık kuru kimyevi tozlu arabalı yangın söndürücü
 • 6, 9 ve 12 kg’lık kuru kimyevi tozlu yangın söndürücü
 • 1 ve 2 kg’lık kuru kimyevi tozlu yangın söndürücü

Köpüklü Yangın Söndürme Cihazları: Köpüklü yangın söndürücüler, A (katı) ve B (sıvı) sınıfı yangın risklerinin bulunduğu ortamlar için uygundur. Köpükler, yanan maddenin yüzeyini kaplar, oksijenle bağlantıyı keser aynı zamanda yanma ısısını düşürerek soğutucu etki yapar. Ortama zarar vermeden kolayca temizlenebilir. Köpük gözenekli maddelerin içine nüfuz eder ve köpükteki su bileşeninin buharlaşması vasıtasıyla yangını soğutur. Benzin gibi yanan sıvıların üzerine bir köpük halısı oluşturan köpük söndürücüler; ısının etkisi altında döşemelik kumaş ve halılardaki liflerin sıvılaşabildiği alanlar ve alev alabilen sıvılar için özellikle uygundur. Elektrikli ekipmanların sıvılar yüzünden ciddi bir şekilde hasar görmesine rağmen köpüklü söndürücülerin elektrikli cihazlarla kullanımı uygundur. Çeşitleri:

 • 25 ve 50 kg’lık köpüklü arabalı yangın söndürme tüpü
 • 6, 9 ve 12 kg’lık köpüklü yangın söndürme tüpü
 • 2 ve 4 kg’lık köpüklü yangın söndürme tüpü

Karbondioksit Gazlı Yangın Söndürme Cihazları: Karbondioksit gazlı (CO2) yangın söndürücüler, basınçlı karbondioksit gazından oluşmaktadır. Kullanıldığında, ortamdaki oksijen miktarını düşürüp, yanma reaksiyonunu kırarak söndürme sağlar. B sınıfı yanabilen sıvılar (petrol, parafin, boya, tiner...) ve C sınıfı yanabilen gazlar (propan, bütan, metan...) yangın tipleri için uygundur ve toz veya su içermediklerinden elektronik malzemelere asla zarar vermez. Ofisler, elektrik risklerinin yoğun olduğu bölgeler, yağ ve solventler gibi sıvıların tutuşmasından meydana gelen yangınlara müdahalelerde etkilidir. Çeşitleri:

 • 10 ve 30 kg’lık karbondioksit gazlı arabalı yangın tüpü
 • 5 kg’lık karbondioksit gazlı yangın tüpü
 • 2 kg’lık karbondioksit gazlı yangın tüpü

İndirimli Yangın Tüpü Fiyatları

En uygun yangın tüpü fiyatları, ÇiçekSepeti mobil uygulaması ve ciceksepeti.com’da sizi bekliyor! Online alışverişe özel indirimleri ve kampanyaları ÇiçekSepeti üzerinden takip edebilir, fırsatları yakalayarak alışverişinizi çok daha avantajlı bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Evinizi ve arabanızı güvende tutacak yangın tüplerini, evinizin konforunu terk etmeden satın alabilirsiniz. Ayrıca ÇiçekSepeti’nin sunduğu kolay ödeme koşulları ve birçok diğer ayrıcalıktan yararlanmak için alışverişinize başlamanız ve beğendiğiniz ürünleri sepetinize eklemeniz yeterli!