Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Çatı Malzemesi

Çatı, binayı tamamlayan temel unsurlardan biridir. Binanın bulunduğu iklimin koşullarına, binanın yapısına, evin dekorasyonuna ve bütçeye göre çatı malzemesi seçimi yapabilirsiniz. Çatı malzemeleri modelleri arasında şalümo, elektrot kaynak çubuğu ve perçin tabancası yer alır. Bu ürünler sayesinde çatı için gereken bakım ve onarımları güvenle yapabilirsiniz. Şalümo metal çatı kaplaması yapılırken en çok tercih edilen malzemelerden biridir. Binanız için gereken tüm çatı malzeme çeşitlerini ve ayrıca bina iç dekorasyonunda kullanabileceğiniz oda kapı kolu, misket sarkaç gibi alternatifleri ÇiçekSepeti’nde inceleyebilirsiniz. İhtiyacınız olan ürünü bir tıkla sipariş verebilirsiniz.

Çatı Malzemeleri Nelerdir?

Çatı malzemeleri, çatının dayanıklı ve sağlam olarak kullanılabilmesi amacıyla tercih edilen ürünlerdir. Çatının yapımı ve onarımı sırasında profesyonel kişilerden yardım alınması önemlidir. Bu sayede varsa sorunun tespiti ve gereken malzemelerin tedarik edilmesi daha kısa sürede tamamlayabilirsiniz.

Çatının ana malzemesini binanın yapısına göre seçebilmeniz mümkündür. Metal yapıya sahip olan çatılarda metalleri kesmek, eritmek amacıyla şalümo kullanabilirsiniz. Alev püskürterek metallere şekil veren bu alet, farklı ebatlarda üretilir. Şalümo tetikli yapıya sahiptir. Ayrıca 60 cm x 50 mm ve 70 cm x 50 mm olarak iki farklı çeşidi vardır. Boyutları sayesinde aleti kullanırken sıcaklıktan olumsuz etkilenmezsiniz. Hafif bir alet olduğu için sizi yormaz ve işlemler sırasında rahat edersiniz.

Çatı yapımı sırasında kullanılan bir diğer çatı malzemesi de perçin tabancasıdır. Çatı üzerinde vida ve somunlarla işlem yapılırken perçin tabancasıyla iki parçayı kolaylıkla bir araya getirebilirsiniz. Perçin tabancası farklı boyutlarda vida çeşitleriyle birlikte satıldığı için kullanacağınız yere uygun olanı seçebilirsiniz.

Elektrot kaynak çubuğu metal çatı kaplamalarını yaparken, bakım ve onarım işlerinde kullanabileceğiniz bir malzemedir. Ana malzeme olan metalle tamamen birleşerek estetik bir görünüm sağlar. Ayrıca çatıda oluşan çatlakların arasında girip tamamen kapattığı için iyi bir yalıtım elde edebilirsiniz.

Çatı Malzemesi Seçimi Nasıl Yapılır?

Çatı malzemesi seçimi yaparken dikkat etmeniz gereken bazı unsurlar bulunur. Bu unsurları şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Binanın özelliklerine göre çatı malzemesi tercihi yapılması en önemli unsurlar arasında yer alır.
  • Çevresel faktörler ve iklim koşulları da dikkate almanız gereken unsurlardandır.
  • Çatının eğimi yüksek olacaksa malzeme seçimini buna göre belirleyebilirsiniz.
  • İzolasyon istenen özelliklere uygun olarak çatı malzemesi seçimi yapabilirsiniz.
  • Rutubet ve su gibi olumsuzluklardan korunmak amacıyla çatıda oluşan çatlakları elektrot kaynak çubuğu ile kapatabilirsiniz.

Çatınızı istediğiniz estetik görüntüde ve kullanışlı bir yapı olarak hazırlamak için birçok farklı malzeme arasından dilediğiniz seçenekleri belirleyebilirsiniz. İhtiyaç duyduğunuz ürünleri bir tıkla sipariş verebilirsiniz.

İşlevsel Çatı Malzemesi Ürünleri

İşlevsel çatı malzemesi ürünleri arasında, izolasyon bantları ilk sırada yer alır. İzolasyon bantları, çatlak bölgelerin onarımı ve izolasyon sağlanması amacıyla pratik olarak kullanılan malzemelerdir. Yaklaşık 2 metre uzunluğunda ve 10 cm genişliğinde bulunan bantlar, kuru yüzey üzerine tatbik edildiğinde uzun ömürlü olarak izolasyon sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda bantlar yüksek ısıya dayanma, çizilme ve suya dayanıklı özelliklerine sahiptir.

Baca ve boru bantları, 10 cm kalınlık ve 10 metre uzunluğundadır. Ahşap, metal, plastik, sıva, beton ve cam gibi birçok malzemede yalıtım sağlar. Kendinden yapışkanlı olan bandı, baca ve boruların etrafında kolaylıkla kullanabilirsiniz. Uygulama başlamadan önce yüzeyin hem temiz hem de kuru olmasını sağlayabilir, ayrıca yapıştırıldıktan sonra kısa bir süre bantın üzerine bastırarak dayanıklı hale getirebilirsiniz. Siz de çatınızı onarmak için gerekli tüm malzemeleri ÇiçekSepeti üzerinden ucuz çatı malzemeleri fiyatları ile sipariş edebilirsiniz.