İPTAL
Buradan başlayın

Gönderim yapmak istediğiniz mahalleyi

ya da AVM, Hastane, Okul, Plaza

gibi noktaları yazabilirsiniz.

Filtrele

Gönderim Yeri Seçin

Fon Perdeler

Fon perde çeşitleri ev dekorasyonunun önemli bir parçasıdır. Fon perde çeşitleri genellikle süs amacıyla kullanılsalar da işlevleri büyüktür. Stil sahibi evlerde sıklıkla tercih edilen fon perde modelleri sayesinde evin dekorasyonu güzelleşir ve ev, etkileyici bir görüntü kazanır. Güneşlik ve perdeler ile uyum içinde olan, evin şıklığını tamamlayan fon perde çeşitleri oldukça çeşitlidir.

Uygun fiyat seçeneklerine sahip olan fon perde modelleri arasından dilediğinizi seçerek evinize renk katabilirsiniz. Oldukça geniş renk seçeneğine sahip olan ürünlerin aynı zamanda farklı modelleri de bulunur. Büzgülü, püsküllü, kemerli ve kabartmalı tasarımlar arasından zevkinize uygun olanı tercih edebilirsiniz. Kullanım talimatlarına uyulduğu müddetçe uzun yıllar kullanılabilen fon perdeleri, evinizin en güzel tasarımlardan biri olur.

Fon Perde Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler ve Fon Perde Temizliği

Evlerin büyük bir bölümünü kaplayan ve dekorasyonun en önemli parçalarından biri olan perdelerin seçimini yapmak oldukça zordur. Bu yüzden fon perdesi seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken birtakım unsurlar vardır. Brillant, Else, Belnido gibi markaların ürünlerini incelerken şunlara dikkat edebilirsiniz:

 • Fon perdeleri daha uzu nsüre kullanabilmek için perdenin kumaşının özelliklerine dikkat etmeniz gerekir.En beğendiğiniz renk ve desendeki perde, yıllarca kullanabileceğiniz bir kumaşa sahip olmayabilir. O yüzden ilk aşamadan perdenin kumaşını incelemeniz gerekir.
 • Daha sonra perdenin boyutu da önemlidir. Çok büyük bir pencerede küçük bir fon perde veya çok küçük bir pencerede kocaman bir fon perdeniz olursa dekorasyon açısından olumlu olmaz. Pencerenizin boyutuna uygun şekilde bir fon perde tercih etmeniz gerekir. 
 • Daha sonra fon perdenin desenini ve rengini seçebilirsiniz.. Bu aşamada fon perdeyi hangi od için almak istediğinizi de göz önünde bulundurmanız gerekir. Özellikle bebek ve çocuk odaları için daha renkli, yıldızlı, çiçekli ya da kahraman desenli fon perde çeşitlerini tercih edebilirsiniz. Mutfak, yatak odası ve salonlarınız için ise dekorasyonunuza uygun olarak daha düz ve minimal modellere yönelebilirsiniz. 
 • Eğer tül ve perdeleriniz daha düz, minimal tarzdaysa fon perdeleri seçerken daha renkli seçimler yapabilirsiniz. Böyledece zıtlığın uyumunu yakayabilirsiniz. Tam tersi şekilde eğer perdeniz çok renkli ve harketli ise de fon perde seçiminizi daha düz, sade ürünler arasından yapabilirsiniz.
 • Fon perdelerinin özellikleri de seçim yapmanızda etkili olacak unsurlardan biridir. Anti-alerjenik ve anti-bakteriyel modeller hijyenik olarak işlevsel çözümler sunabilir. Toza karşı duyarlı olanlar için toz üretmeyen modeller oldukça kolay bir kullanıma sahip olacaktır. 
 • Tabii ki tüm bunlara dikkat ederken seçtiğiniz fon perdenin eviniz, odanız ile uyumlu olmasına da dikkat etmeniz gerekir. Böylece tüm evi hayallerinizdeki görüntüye kavuşturabilirsiniz!

Perde ve güneşliklerin üstünde, daha çok estetik ve hoş bir görüntü oluşturmak için kullanılan fon perdelerin temizliği de önemlidir.

 • Fon perde çeşitleri arasında yıkanabilir modeller vardır. Bu modeller size oldukça kolay bir kullanım sunar. Etiketindeki talimatlara uygun şekilde bu tarz fon perdeleri çamaşır makinesinde kolayca yıkayabilirsiniz. 
 • Bazı modeller ise yıkanmayabilir. Bu modelleri nemli bez ile silerek temizleyebilirsiniz. Düzenli olarak temizlenen fon perdelerin ömrü çok daha uzun olur.

Ayrıca fon perde modellerinin kuru temizleme ile de temizlenmesi mümkündür. Temizleme işlemlerinden sonra fon perdeleri tekrar yerine asabilir, evinizi hijyenik açıdan dilediğiniz hale getirebilirsiniz.

Eviniz için Uyumlu Fon Perde Modelleri

Farklı markalar tarafından üretilen fon perdelerin çeşitli modelleri vardır. Mobilyalarınıza ve evinizin genel dekorasyonuna en uygun fon perde modelini ÇiçekSepeti ayrıcalıkları ile inceleyip satın alabilirsiniz.

 • Fon perdeler; saten, pamuk, keten, ipek, polyester ve tafta gibi çeşitli kumaşlara sahip olabilir. İpek kumaşlar daha dayanıklı olmasıyla bilinir. Bunun yanı sıra tafta kumaştan üretilen perdeler de oldukça dayanıklı ve daha uygun fiyatlıdır. 
 • Fon perdelerin fiyatları markaya ve perdenin boyutuna, kumaşına, teknolojisine göre değişiklik gösterebilir. 
 • Fon perde modelleri sade renklere sahip olabildiği gibi çok renkli kumaşlara sahip olan modeller de bulunur. 
 • Kalın ve ince kumaşa sahip modeller mevcuttur. Kullanacağınız alana ve kullanım amacınıza en uygu fon perde kalınlığına göre ürün tercihinizi yapabilirsiniz. 
 • Pileli, püsküllü ve düz model çeşitleri mevcuttur. Bu modeller sayesinde evinize en uygun fon perde modeline karar verebilirsiniz.

Evinizin her odası için çeşitli fon perde modellerini ÇiçekSepeti’nin geniş ürün yelpazesi arasında bulabilirsiniz. Şık, modern ve göz alıcı fon perde tasarımları ile evinizi dilediğiniz görüntüye kavuşturabilirsiniz. Uygun fiyatlı fon perde modelleri, farklı ödeme seçenekleri ve fırsatlarla sizi bekliyor!

KAPAT

Göndereceğiniz adrese en yakın mahalle, okul, hastane, plaza, AVM gibi noktaları yazabilirsiniz.