Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Futbol Topları

Her sporcu futbol oynarken çok daha fazla keyif almak ister. Tüm dünyada ortak sevinçle izlenen ve takip edilen futbol, özel toplar sayesinde daha keyifli hale gelebilir. Bu durum futbol sporunun en önemli parçalarından biri olan futbol topu ile mümkün olabilir. Futbol topu kategorisinde birbirinden farklı özellikte toplar bulunur. Markalar özellik, ebat, malzeme ve üretiminde kullanılan teknikler ile birbirinden ayrılan çok sayıda futbol topu seçeneklerini sizlere sunar. Bu seçenekler arasından sizin beklentinize en uygun ürünü bulmak oldukça kolaylaşır. Her birinin kullanıma göre olumlu ya da olumsuz yönleri bulunur. Bütün bu farklılıkları göz önüne alarak isteğiniz ürünü ÇiçekSepeti'nden kısa süre içinde seçebilirsiniz. Futbol topu seçerken oynadığınız profesyonelliğe göre farklı kalitede ürünler tercih etmelisiniz. Daha öncesinde yaptığınız analiz ile nasıl bir ürüne ihtiyacınız olduğunu belirlemelisiniz. Belirlediğiniz ihtiyaçlarınıza uygun futbol topu çeşitlerine ÇiçekSepeti aracılığı ile ulaşabilirsiniz.

En Fazla Bilinen Futbol Topu Çeşitleri

Futbol topu markaları ürünlerini farklı çeşitleri ile sizlere sunar. Futbol topları dikişli ya da yapıştırma özellikli olarak ilk etapta ikiye ayrılır. Bunlar kendi içlerinde de çeşitler barındırır. Dikişli futbol topu çeşitleri de kendi aralarında iki farklı çeşitte bulunur. Bunlardan biri makine dikişi ile oluşurken diğeri el yapımıdır. Top üretilirken öncelikli olarak kalıbı ortaya çıkar. Sonrasında bu kalıp dikişler yardımıyla bir araya gelir. Son kontrolleri yapan üreticiler daha sonrasında ürünleri kullanıcılarına sunar.

Makine dikişi olan toplar daha düzgün bir form ile üretilir. Bu makinenin panelleri daha istikrarlı olarak dikmesinden kaynaklanır. Panellerin tüm kenarları aynı şekilde dikilebildiği için tüm dikişler aynı görüntüye sahip olur. Dikişler düzgün ve muntazam durur. Bu durum dikiş için daha ince bir ip kullanılmasından kaynaklanır. İnce ip ile dikilen dikişler daha estetik bir hal alır. El dikişleri daha kalın ip kullanılarak yapılır. El yöntemi kullanıldığı için her dikiş aynı boyut ve görüntüde olmaz. Makineye göre daha dağınık bir görüntüye sahip olabilir. Buna rağmen makineye göre daha sağlam ve dayanıklı yapıda olduğu için daha uzun süre kullanabilirsiniz. Futbol topu ürünlerini tüm çeşitleri ile ÇiçekSepeti’ nde bulabilirsiniz.

Boyutlarına Göre Futbol Topu Çeşitleri

Her marka kendi futbol topu çeşitlerini farklı boyutlarda üretebilir. Her bir ürün kendi içerisinde çeşitliliğe sahip olur.Genel olarak bakıldığında futbol topu çeşitleri 3, 4 ve 5 numaralarda bulunur. Bu rakamlar ürünlerin boyutlarını ifade eder. Her birinin farklı ölçüleri bulunur. 8 yaş altındaki sporcular için üretilen 3 numara futbol topunun ölçüleri 61-62 santimetre, ağırlığı ise 320-350 gram aralığındadır. 4 numara top için belirlenen ölçü 63,5-66 santimetre, ağırlık ise 350-390 olur. 5 numara futbol topu çeşitleri profesyonel oyuncuların da oynayacağı top boyutu olarak bilinir. Bu topun boyutu 68,5-69,5 santimetre, ağırlığı ise 420-445 gram aralığında bulunuyor.

Boyutlarına göre farklı çeşitlere ayrılan futbol topları için her numara belirli bir yaşa hitap eder. Markalar 8 yaş altındaki çocuklar için 3 numara, 8-12 yaş aralığındaki çocuklar için 4 numara, 12 yaş üstündeki çocuklar için ise 5 numara futbol topu üretir. Futbol topu ölçüleri belirli kriterlere bağlı olarak meydana gelir. Bu ölçülerin her birini FIFA resmi olarak belirler. Profesyonel anlamda futbol oynayan tüm takımlar bu kritere uygun futbol topu kullanır. Aksi takdirde FIFA bu müsabakaları resmi olarak kabul etmez. Tüm bu ürünler ve daha fazlasını incelemek için hemen ÇiçekSepeti’ni ziyaret edebilirsiniz.