Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Işıldak

Bir yeri aydınlatmak için kullanılan araçlar arasında bulunan ışıldak, elektriklerin olmadığı veya arıza nedeniyle bir süre kullanılamadığı durumlarda kurtarıcı rolü üstlenen bir üründür. Farklı taraşımlar ve özelliklerde sunulan ışıldak modellerini ofisler, iş yerleri, konutlar, kafeler, restoranlar, kamp ve kır gezi alanları gibi aklınıza gelebilecek hemen hemen her yerde kullanabilirsiniz. Şarjlı ışıldak modelleri sayesinde uzun süreli kesintilerde dahi aydınlatma sorunu yaşamadan gününüzü geçirebilirsiniz. Işıldakların kamp ve geziler için özel olarak tasarlanan modelleri sayesinde kamp keyfini yaşarken aydınlatma sorunu yaşamamış olursunuz. Su geçirmez tasarımlı olan bu modeller, uzun süreli kullanım sağlar. Pilli ve şarjlı modelleri bulunmaktadır. Farklı alanlar için tasarlanan ışıldak çeşitlerini inceleyerek uygun olanı seçip hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Işıldak Modelleri Nelerdir?

Farklı markalarca üretilen ışıldak modellerinin kullanım alanlarına göre özellikleri değişmektedir. Ayrıca tasarım ve aydınlatma türüne göre de farklı modeller bulunmaktadır.

  • Günümüzde en çok tercih edilen ışıldak modeli, LED ışıldak modelidir. LED ışık teknolojisi sayesinde yüksek aydınlatma sunan bu modeller, ışıldak bataryalarının daha uzun süre dayanmasını sağlar. Az enerji ile daha çok ışık sağladığından tercih edilmektedir. Arazi çalışmalarında, kamp alanlarında, balıkçılıkta, arama ve kurtarma faaliyetlerinde genelde LED ışıldak modelleri tercih edilmektedir. Uzun batarya ve güçlü aydınlatma sunan modelleri birçok alanda rahatlıkla kullanabilirsiniz.
  • Bataryalı modeller dışında güneş enerjili ışıldak modelleri de bulunmaktadır. Biraz daha küçük ebatlarda olan bu modeller, başka bir güç kaynağına ihtiyaç duymadan güneş enerjisi ile çalışır. Küçük boyutları sayesinde rahat taşınan bu modelleri el feneri gibi kullanabilirsiniz.
  • Şarjlı ışıldak, en çok tercih edilen modellerden bir diğeridir. Batarya kapasitesine göre kullanım ömrü sunan bu modellerin farklı özellikleri de yer almaktadır. Bazı modellerde aydınlatma haricinde FM radyo gibi eklentiler bulunur. Boyut olarak ise büyük, küçük ve orta segmentte birçok seçenek bulabilirsiniz. Kullanım alanınıza göre seçim yaparak bataryalı modelleri dilediğiniz yerde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Özellikle outdoor faaliyetler ve kampçılıkta şarjlı ışıldak modelleri oldukça kullanışlıdır. Rahat bir şekilde kamp yapmanızı ve aydınlatma sorununu dert etmemenizi sağlar. Bu modellerin bazısında USB girişi de bulunmaktadır. Bu sayede acil durumlarda cep telefonu ve diğer cihazlarınızı şarj etmeniz de mümkündür.
  • Duvar ya da tavana asılarak kullanılan sabit ışıldak modelleri, yaşam alanlarında elektrikler kesildiği anda devreye girerek karanlıkta kalmanızın önüne geçer. Farklı boyut ve özelliklerde sunulan bu modelleri evin veya diğer yaşam alanlarının farklı bölgelerine monte ederek aydınlatma sorunu yaşamadan elektrik kesintilerini atlatabilirsiniz. Özellikle çocuk odaları için oldukça kullanışlı olan bu ürünler, çocukların karanlıkta korkmasının önüne geçer. Özel tasarımlı modeller sayesinde hem dekoratif hem de kullanışlı bir ışıldak edinebilirsiniz.

Işıldak Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Farklı özellikleri bulunan ve kullanım alanları değişkenlik gösteren ışıldakları seçerken bazı konulara dikkat etmeniz faydalı olacaktır.

  • Seçim yaparken öncelikle ışıldağı nerede kullanacağınıza göre seçim yapmalısınız. Yaşam alanlarında sabit duvar ışıldakları daha avantajlıdır. Elektrik kesintisi anında size direkt olarak aydınlatma sunar. Taşınabilir ışıldak modelleri ise her yerde kullanabileceğiniz özel ürünlerdir. Ayrıca kamp vb. yerlerde kullanım için ışıldak tercih alacaksanız, su geçirmez özellikte olmasına dikkat etmelisiniz.
  • Seçtiğiniz model şarjlı ışıldak ise batarya gücü ve şarj süresi oldukça önemlidir. 80 saate kadar batarya ömrü sunan modeller olduğu gibi farklı sürelerde şarj süresi sunan modeller de bulunmaktadır. Kullanım sıklığınız ve alanınıza göre şarj durumunu göz önünde bulundurabilirsiniz.
  • Işıldağın aydınlatma özelliğinde hangi teknolojiyi kullandığına dikkat etmeniz gerekir. LED aydınlatma teknolojisi kullanan modeller hem daha güçlü aydınlatma sağlar hem de enerji tüketimi daha azdır.

En iyi markaların ışıldak modellerini uygun fiyatlarla Çiçeksepeti’nde bulabilirsiniz.