Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Klimalar

Elektronik eşyalar, üst düzey teknolojilerle yaşam alanlarındaki konforunuzu artırır. Seçkin beyaz eşya markaları, klimalar için inverter teknolojisini kullanmayı tercih eder. Inverter teknolojisine sahip olan klima modelleri, kumanda üzerinden ayarladığınız sıcaklığı, ortam sıcaklığına optimize ederek çalışır. İnverter sistem, odanız ayarladığınız sıcaklık derecelerine erişince, evaporatörü bekleme konumuna alır. Bu sayede güç alışverişi sırasında yaşanan yoğun elektrik sarfiyatı minimum seviyeye iner. Oda sıcaklığında yaşanan ufak değişikliklerde evaporatör tekrar devreye girerek sıcaklığın stabil olmasına katkı sağlar. En iyi klima modellerini ÇiçekSepeti sizler için bir araya getiriyor. Aynı zamanda klimanıza uygun klima aksesuararını da Çiçeksepeti'nde bulabilirsiniz.

Enerji Verimliliği Sağlayan Klima Çeşitleri

İnverter teknolojisine sahip olan A++ klima çeşitleri, alternatiflerine göre %50 daha az elektrik sarfiyatı gerçekleştirir. Bu sayede bütçe dostu özellikler gösterirken enerji kaynaklarını da daha az tüketerek çevreye karşı duyarlılık sağlar. Ayrıca klimalar, genellikle çevre dostu soğutucu akışkan gaz kullanır. Çevre dostu soğutucu gaz, ODP değeri 0 olduğu için ozon tabakasına zarar vermez. Ayrıca, ısı taşıma kapasitesi daha yüksek olduğu için enerji verimliliğine de katkı sunar.

Inverter teknolojisi konforlu iklimlendirme için ideal koşulları sağlar. Odanızdaki ısı değişimlerinde kademeli olarak fan hızını değiştirerek enerjiyi verimli şekilde kullanır. Ayrıca birçok ürün, odadaki kişi sayısını algılayarak fanı kişi sayısına uyarlar. Böylece ısı kayıplarını minimum seviyede tutar. Odanızda kimse yoksa, fan ayarını düşük seviyede çalıştırır. Odadaki kişilerin bulunduğu yöne doğru ısıtma veya soğutma sağlar. Bu durum konforu artırırken enerji verimliliğini de destekler. Tüm bunlarla birlikte eğer klima bütçe olarak fazla geliyorsa vantilatör modelleri de yönelebilirsiniz.

Hava Kalitesini Artıran Klima Modelleri

Klima modelleri, konforunuz için ısıtma ve soğutma işlevleriyle birlikte hava temizleyici fonksiyonlar da sunar. Hava temizleme fonksiyonunu tek tuşla aktif hale getirebilirsiniz. Klimayı kapatıp fonksiyonu aktif hale getirdiğinizde, evaporatör bir süre daha çalışmaya devam eder. Böylelikle biriken nemi kurutarak, küf ve rutubet kokusunu engeller. Bu fonksiyonun dönem dönem çalıştırılması klimanın uzun seneler performansını kaybetmeden çalışmasına da katkı sağlar. Birçok üründe ekstra toz ve alerjen filtreleri bulunur. Bu filtreler, toz partikülleri ve alerjenleri absorbe ederek soluduğunuz havanın daha sağlıklı olmasını destekler. Filtreler genellikle kompakt özelliktedir. Bu sebeple ihtiyaç duyulduğu an yerinden çıkarılarak yıkanabilir. Ayrıca, klimalarda nem alma fonksiyonu da bulunur. Nem alma fonksiyonu, ısıtma ve soğutma sırasında odanızın havasının kurumasını önler. Nemi ideal seviyede tutarak konforunuzu garanti altına alır.

Klima markaları, uyku döngüsü sırasında ideal iklimlendirme koşullarının oluşturulması için ürünlerini uyku modu fonksiyonu ile tasarlar. Hemen hemen tüm klima modellerinde bulunan fonksiyon, minimum ses ve maksimum performansla çalışır. Uyku döngüsüne uygun olarak klima fanını ve sıcaklığı kademeli olarak azaltır ve yükseltir. Bu sayede güne daha enerjik başlamanıza katkı sağlar. Klimaların fanı ve hava akım yönü, kumanda üzerinden otomatik olarak ayarlanabilir. Ayrıca ürünler, fan ve hava akım yönünü kendinize göre manuel ayarlama fonksiyonu da sunar. Aynı zamanda klimanızla birlikte hava temizleyici cihazları da kullanabilirsiniz.

Klima Fiyatları ve Özellikleri

Klima fiyatları, kapasitesine göre değişiklik gösterir. Duvar tipi klima modelleri, ev ve ofislerde kullanılmak üzere alan büyüklüğüne göre 9000 BTU ile 30000 BTU arasında soğutma ve ısıtma kapasitesi seçenekleri sunar. Duvara monte edilerek kullanılır. Salon tipi klimalar, insan sirkülasyonunun fazla olduğu iş yerlerinde, restoran ve dükkanlarda tercih edilebilir. 40000 BTU ile 50000 BTU arasındaki kapasite seçenekleriyle çalışır. Kaset tipi klimalar ise alternatiflerinden farklı olarak tavana monte edilerek kullanılır. Dört yönlü ısıtma ve soğutma sağlar. Havanın okul, restoran ve spor salonu gibi geniş alanlarda homojen olarak dağılmasını sağlar. Enerji kapasitesinde 40000 BTU ile 50000 BTU seçenekleri mevcuttur.

Tüm klima modellerinde kullanım fonksiyonları benzer özellikler taşır. Her biri konforunuz için üst düzey sistemlerle çalışır. ÇiçekSepeti, ihtiyacınıza yönelik olan kaliteli ve ucuz klima seçeneklerini sizlerin beğenisine sunar. Siz de seçenekler arasından ihtiyacınıza en uygun olanı değerlendirebilir ve hemen satın alabilirsiniz.