Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Kuş Aksesuar Çeşitleri

ÇiçekSepeti kuş aksesuarları kategorisinden kuşunuz için en güvenilir kafes aksesuarları ve kuş oyuncaklarını seçebilirsiniz. Kafes aksesuarlarının tümü kuşunuzun temel ihtiyaçları arasında yer almasa da, ev arkadaşınızın yuvasına daha fazla konfor eklemenizi sağlar. Çoğu kuş aksesuarı, kafes bakımını kolaylaştırmanın yanı sıra, tüylü ev arkadaşınızın kendini mutlu, rahat ve iyi dinlenmiş hissetmesine yardım eder. Farklı alışkanlıkları ve özellikleri bulunan farklı kuş türlerine özel tasarım ve malzemeyle hazırlanmış oyuncak, tünek ve merdivenler sayesinde, kuşunuzun konforunu ve hareket kabiliyetini artıran yüksek oyalanma becerisi sunan rahat bir kafes elde edersiniz.

Temi·zli·k ve Bakımı Kolaylaştıran Kuş Aksesuarları

Kuşunuzun kafes tellerini, sıçrayan su, gıda ve dışkıdan korumanızı sağlayan kafes altlığı, ayrıca, tellerin erken paslanmasını önleyerek kafesinizin kullanım ömrünü iyileştirmenize yardım ediyor. Kafesinizi uzun süre kullanmanızı sağlayan kuş kafesi altlığı, aynı zamanda, kafes içi temizliği ve bakımını da zahmetsiz hale getirir. Kuş kafesi tabanına serilen değerli mineraller, kalsiyum ve öğütülmüş kireç taşı içeren zımparalı kuş kağıdı, kuş kumu için pratik bir alternatif oluşturuyor. Zımparalı kağıt ayrıca, gaga ve tırnakların aşırı uzamasını da engelleyebilir. Kafes tülü kullanarak yem artığı ve tüylerin kafesin dışına çıkarak evinizi çabuk kirletmesini önleyebilirsiniz. Tohumların kabuklarını tutan kuş tülleri, gece boyunca dökülen tüylerin çoğunu yakalamaya da yardımcı oluyor. Kuşunuzun bardak ve su kaplarını kafese sabitleyerek kuş yemi ve paslanmaz çelik su kaplarının içeriğinin dökülmemesini sağlayabilirsiniz.

Egzersi·zi· Teşvi·k Eden Eğlenceli· Kuş Oyuncakları

Kuşunuz kafesin içinde fazla zaman geçirdiği için ona verebileceğiniz fiziksel veya eğitsel herhangi bir oyuncağı oldukça beğenebilir. Kuş salıncakları, egzersiz merdivenleri, tüneklerden oluşturulmuş doğal ipli kuleler gibi kuşunuzun türüne özel tasarlanmış oyuncaklar, ev arkadaşınızın can sıkıntısını ve stresini en aza indirmek üzere yararlı seçenekler sunar. Kimi kuşlar tünekte uyumaktan hoşlanırken, birçoğu sıcak bir yuvada veya uyku hamağında uyumayı seviyor. Hem eğlenceli bir oyuncak hem de dekoratif bir kafes aksesuarı olan kuş uyku hamağı veya bir kuş çadırını kafesinize ekleyerek kuşunuza rahat bir uyku ve güvenli bir barınma alanı oluşturabilirsiniz. Bir kuş uyku hamağı veya yatağı, kuşunuzun büyük olasılıkla vahşi doğadaki uyku ortamını taklit ederek kafesinde çok daha rahat hissetmesini sağlıyor. Ayrıca, ışığı ve gürültüyü kısmen filtrelediği için kuşunuzun iyi bir gece uykusu çekmesine yardımcı olur.

Konfor Artıran Kafes Aksesuarları

Kafesteki kuşunuzun konforlu bir hayatı olması ve rahat hareket etmesi için çeşitli tünek ve panellerden faydalanabilirsiniz. Öncelikle kuşunuzun ayaklarına uyan bir boyuta sahip tünekleri tercih etmeniz gerekir. Tüneğin yapıldığı malzemeye göre ip, halat tünek veya doğal ahşap tünek seçebilir, mineralli veya tırnak törpülemeye yarayan zımparalı tünekleri de seçimlerinize dahil edebilirsiniz. Kuşunuza alacağınız tüy koparma veya düzeltme oyuncakları, ev arkadaşınızın dikkatini kendi tüylerinden başka yöne çevirdiği için özellikle önemli. Evcil hayvanlar ara sıra tatlı ve küçük hediyelerden zevk alabilir. Siz de kuşunuzun kafesine ara sıra küçük tatlı bir kuş pastası ikramı ekleyebilir ve onu daha mutlu edebilirsiniz. Bazı kuşlar, canlandırıcı etkisi nedeniyle dinamik biçimde dekore edilmiş bir kafesten oldukça hoşlanabilir. Kuşunuzun hareketini destekleyen bir kafes tasarımı için ipli düğümler, kıvrımlı oyuncaklar, içinde atıştırmalıklar bulunan bulmacalı oyuncaklar, salıncaklar, merdivenler, parçalara ayrılmak üzere tasarlanmış kuş oyuncakları ve gaga güçlendiren çiğneme oyuncakları satın alabilirsiniz.

Hafif materyalden yapılmış kuş tasmalarını kuşunuzu eğitmek veya dışarıya çıkarmak istediğinizde kullanabilirsiniz. Dilediğinizde kuşunuza uçması için izin veren kuş tasması, bileğinize takabileceğiniz pratik bir tutma halkası içeriyor. Kampanyalı fiyat ayrıcalığından yararlanarak bütçe dostu en ucuz kuş aksesuarları, kuşunuzu eğlendirmek, eğitmek ve kafesteki konforunu artırmak için ideal. ÇiçekSepeti kuş aksesuarları kategorisini detaylı inceleyip kuşunuzun ve sizin ihtiyacınız olan kafes aksesuarları için siparişinizi hemen oluşturabilirsiniz.