Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Matik Deterjan

Temizlik, sağlıklı bir yaşamın olmazsa olmazıdır. Bu nedenle kişisel hijyen ile birlikte kullandığınız ürünlerinde temizliğine özen göstermeniz gerekir. Kıyafetlerin temizlenmesinde kullanılan deterjanlar, sıvı ve toz deterjan olmak üzere iki ana grubu ayrılır. Toz deterjanlar, çamaşırların temizlenmesinde oldukça etkili olan ve farklı markalarca üretilen ürünlerdir. Çamaşırın türü ve çeşidine göre özel olarak sunulan toz deterjan çeşitleri, matik deterjan olarak da bilinmektedir. En iyi markaların toz çamaşır deterjanı çeşitlerini uygun fiyatlarla Çiçeksepeti’nde bulabilirsiniz.

Toz Çamaşır Deterjanı Çeşitleri

Birçok farklı marka tarafından üretilen toz çamaşır deterjanı, kullanım alanlarına göre farklı özelliklere sahiptir. Günümüzde su geri dönüşümü ve doğayı korumak adına toz deterjanlar suda daha hızlı çözülmektedir. Özel bileşenli formülleri sayesinde farklı kıyafet türleri için özel olarak üretilen çamaşır deterjanlarını tercih edebilirsiniz.

  • Çamaşır makinesi deterjanı olarak ilk akla gelen ürün olan toz deterjan, renkliler ve beyazlar için farklı formüllerle üretilir. Biyolojik olarak tasarlanışları farklı olduğundan kullanım alanına uygun deterjan seçmek oldukça önemlidir. Çünkü beyazlar veya renklilerin leke çekme halleri başkadır.
  • Beyazlar için deterjan seçimi yaparken, özel olarak beyazlar için formüle edilen toz deterjan çeşitlerini tercih etmeniz gerekir. Beyazların grileşmesini önlemek amacıyla içerisinde optik parlatıcı barındıran toz deterjanlar, inatçı lekelerin giderilmesinde oldukça başarılıdır. Toz giderme özelliğinin yanı sıra ağartıcı özellik, beyazların ilk günkü kadar temiz görünmesine yardımcı olur.
  • Renkliler için deterjan alırken, renklilere özel toz deterjanlar arasında seçim yapmalısınız. Çünkü beyazlar için olan bir deterjan ile renkli kıyafetlerinizi yıkarsanız, ağartma etkisiyle renklerinin solmasına neden olursunuz. Renklerin solmasını engelleyen özel formülleri sayesinde renkli toz çamaşır deterjanı, narin çamaşırlarınızın ilk günkü renginde kalmasını sağlar. Sıcak veya soğuk suda yapılacak yıkamada kalıntısız kıyafet temizliği sunan renklilere özel deterjanlar, yumuşacık ve temiz çamaşırlarınız olmasını sağlar.
  • Doğal çamaşır deterjanı, içeriğinde katkı maddesi bulunmayan ve doğaya dost olan özel formüllü deterjan türüdür. Özellikle bebekler gibi hassas ciltlere sahip olanlar için özel olarak geliştirilen toz çamaşır deterjanı, bebeklerin ciltlerinin tahriş olmasının önüne geçer. Suda kolayca çözünen ve cilde zarar vermeyen doğal çamaşır deterjanları sayesinde bebekli aileler rahatça çamaşırlarını temizleyebilir.
  • Narin ve hassas kumaşlar için özel olarak tasarlanan toz çamaşır deterjanı, yünlü veya pamuklu gibi özel kumaşlarda üstün temizlik elde etmenizi sağlar. Bunu yaparken kumaşa herhangi bir zarar vermez. Pamuklu veya yünlü kumaşları hangi derecede yıkarsanız yıkayın, her zaman en iyi sonucu alabilirsiniz. Çamaşır deterjanı fiyatları arasında narin ve hassas kumaşlar için üretilen deterjanlar ile doğal deterjanlar biraz daha yüksek fiyatlarda sunulmaktadır.

Toz Çamaşır Deterjanının Sunduğu Avantajlar

Kullanım alanı oldukça geniş olan toz çamaşır deterjanı, farklı markalarca üretilmektedir. Bu nedenle toz deterjan fiyatları birbirinden oldukça farklıdır. Burada aldığınız deterjanın içeriği, kalitesi, formülü ve kaç kg olduğu gibi konulara göre fiyatlar belirlenmektedir. 500 gramdan başlayan toz deterjanlar, 10 kg ve 15 kg gibi büyük paketlere kadar uzanan bir yelpazede satışa sunulmaktadır. Ne kadar büyük bir toz deterjan alırsanız, fiyat olarak o kadar uygun ödeme yaptığınızı düşünebilirsiniz.

  • Toz deterjanların genel olarak sıvı deterjanlara göre ömrü daha uzundur. Çünkü sabun ve ağartma maddeleri toz halindedir. Bu sayede çok uzun süreler boyunca bozulmadan kullanım sağlar. Büyük paketlerde toz çamaşır deterjanı alarak fiyat artışlarından etkilenmeden uzun süre kullanım sağlayabilirsiniz.
  • Özel formülleri sayesinde toz deterjanlar, tek yıkamada oldukça etkili sonuçlar elde etmenizi sağlar. Zaman ve enerjiden tasarruf etmenize yardımcı olur.
  • Geri dönüştürülebilir malzemeden üretilen toz deterjanlar bulunmaktadır. Pudralı ve stabil formüllerdeki deterjanlar ise avantajlar sunarak doğaya katkıda bulunmanıza yardımcı olur.
  • Kaliteli toz deterjanlar, su arıtması sorunlu olan ve kireç içeren yerlerde dahi kullanılabilir. Yıkama sırasında kireci yok eden kaliteli deterjanlar, kıyafetlerinizin zarar görmeden temizlenmesini sağlar. Yüksek konsantre içerikteki toz deterjanlar daha az kimyasal madde içermektedir. Konsantre deterjan türlerini tercih ederek daha az deterjanla daha fazla çamaşır temizleyebilirsiniz.

Omo, Ariel, Bingo, Tursil, Boron, Persil başta olmak üzere en iyi toz çamaşır deterjan markalarını uygun fiyatlarla Çiçeksepeti’nden sipariş edebilirsiniz.