İPTAL
Buradan başlayın

Gönderim yapmak istediğiniz mahalleyi

ya da AVM, Hastane, Okul, Plaza

gibi noktaları yazabilirsiniz.

Filtrele

Gönderim Yeri Seçin

Mobilyalar

Yaşam alanlarında tercih edilen mobilya modelleri o alanın tarzını yansıtır. Seçtiğiniz renk, ürün çeşidi ve tarzı aslında mekanın havasını doğrudan değiştireceğinden mobilya seçerken dikkatli olmak gerekir. Boş bir alanı dekore ederken veya yaşam alanlarınıza işlevsellik kazandıracak bir dokunuş yapmak istediğinizde mobilya modelleri ilk aklınıza gelen ürünlerdir. Klasik, modern, sade, gösterişli veya minimal gibi birçok tarzda sunulan mobilyalar sadece evlerde değil, iş yerlerinde, ofislerde ve toplu yaşam alanlarında da aktif şekilde kullanılır. Rahatlığı, dayanıklılığı, rengi ve tarzı gibi faktörler mobilya seçiminde dikkat edilmesi gereken ilk konulardır. Bu konular dışında mobilyayı nerede kullanacağınız oldukça önemlidir. Oturma odası, yatak odası, antre-hol veya ofis dekorasyonunda kullanılacak mobilyalar tamamen farklı özelliklerdedir. Koltuk, sehpa, kanepe, masa, sandalye, genç odası, bebek odası, kütüphane, çalışma masası ve aklınıza gelebilecek daha birçok mobilya modeli ÇiçekSepeti’nde sizi bekliyor. Hemen ürünleri inceleyerek ihtiyacınız olan ürünü uygun fiyatlarla sipariş edebilirsiniz.

Mobilyalar yaşam alanlarının en temel ürünleri arasında yer alıyor. Dekorasyon ögesi ve düzenleyici görevi görenlerden yalnızca dekoratif olma amacına hizmet edenlere değin pek çok ürün bulunması bir yana mobilyalar kullanım alanlarına göre de kategorize ediliyor. Yatak odası mobilyaları ya da salon, oturma odası ve çocuk odası mobilyaları arasından seçim yapmak size kalıyor. Ev, ofis mobilyaları ayrıca atölye, butik mağaza, otel, kafe de dahil hemen her mekan tipinde kullanılan mobilyalar farklı özelliklerle imal ediliyor. Çeşitliliğin bol olması sizlere dilediğiniz ürünü bulabilme olanağı sunuyor.

Mobilya Modelleri

Farklı tarzlara, gereksinimlere ve kullanım alanlarına hitap eden mobilyalar hayatınızı kolaylaştırması bir yana yaşam alanlarınıza da renk katıyor. Masa, sandalye, kitaplık, TV ünitesi, paravan, komodin, bebek yatağı, vestiyer, askılık, zigon, mutfak rafı, bebek hamağı, çiçek standı, para kasası, sehpa ve daha yüzlerce ürün ÇiçekSepeti’nde sizleri bekliyor. Klasik, retro, eskitme, geleneksel, yalın, gösterişli tarzlara hitap eden mobilyalar farklı kitlelerin ilgisini çekmeyi başarıyor. Özel ilgi alanına uygun tasarımların bulunması da tüketicileri memnun ediyor. Yalın ve ince hatlara sahip olanlar gibi işlevsel, fonksiyonel ve çok amaçlı mobilyalar da üretiliyor. Kitaplıklı çalışma masaları, pratik duvar rafları ya da sehpalı TV üniteleri, çekmeceli komodinler rağbet görenlerden oluyor. Böylece küçük odaları dekore etmek isteyenler için de maksimalist ev konseptini benimseyenler de aradıklarını rahatlıkla bulabiliyor. Taşınabilir beşik çeşitleri ve bebek salıncakları ise ebeveynlerin favorileri arasında yer alıyor. Bir alanı dekore ederken alanın tamamına hakim olan tarzı devam ettirmek ve o alana özel seçimler yapmak gerekir. Aradaki dengeyi korumak için bazı konulara dikkat etmeli ama özgün düşüncelerinizden de vazgeçmemelisiniz.

 • Oturma odası mobilyaları ya da salon mobilyaları, evlerde en çok vakit geçirilen alanlarda kullanılan mobilyalardır. Özel günler başta olmak üzere ağırlanan misafirler bu alanlarda konuk edilir. Bu nedenle bir nevi yaşam alanının kalbi burasıdır. Koltuklar, kanepeler, televizyon sehpaları, yan sehpalar, büfeler, vitrin, masa ve sandalyeler bu alanda en çok tercih edilen ürünler arasında yer alır. Günlük hayatta da zamanın çoğu bu alanda geçirildiği için seçilen ürünlerin işlevsel ve rahat olması oldukça önemlidir. Koltuk seçerken evdeki kişi sayısı ve olası misafir durumları göz önünde bulundurularak açılır, yatak olan modeller tercih edilebilir. Ürünlerin malzeme kalitesi oldukça önemlidir. Renk ve tasarım seçimi yaparken genel tarza bu alan yön vereceği için özenle seçim yapılmalıdır. Son yıllarda Retro ve rustik modeller ağırlık kazansa da klasik ve modern mobilyalar oldukça rağbet görür.
 • Çalışma odası mobilyaları, hem çocuklar hem de yetişkinler için tercih edilir. Çalışma odasında kütüphane, çalışma masası, sandalye gibi temel ihtiyaçların yanı sıra koltuk, tekli koltuk, kanepe, sehpa gibi birçok ürün bulunur. Son dönemde artan Home Office çalışmaları nedeniyle bu alanların dekorasyonu daha da önemli hale gelmiştir. Öğrenciler derslerini bu alanda çalışıp dinlerken yetişkinler bu alanlarda işlerini halleder. Bilgisayar ve diğer teknolojik aletler için özel bölmeler sunan mobilyalar bu nedenle oldukça revaçtadır. Çalışma odası için mobilya seçerken öncelikle isteklerinizi belirlemeniz gerekir. İsteklerinizi karşılayan mobilyaların tarzını sonrasında seçebilirsiniz.
 • Yatak odası mobilyaları, evlerin özenle hazırlanan köşesinde kullanılır. Bu nedenle oldukça kişisel zevklere hitap eden mobilya modelleri bulabilirsiniz. İster açık renk tonlarını seçerek yatak odanızda ferah bir ortam oluşturabilir, isterseniz de koyu renk tonları ve açık duvar rengiyle farklı bir tarz yakalayabilirsiniz. Yatak odanızın tarzını yansıtacak karyola, komodin, gardırop, dilsiz uşak ve daha birçok ürün sayesinde odanıza farklı bir işlevsellikte katabilirsiniz. Mobilyalarınızı organizer ürünlerle destekleyerek ekstra alanlar oluşturmanız seçtiğiniz mobilyanın daha kullanışlı hale gelmesini sağlar. Yatak seçerken bazalı modelleri tercih etmeniz ise size ekstra depolama alanı tanıyacaktır. Yatak odası mobilyalarında bir diğer önemli konu ise aynalardır. Gardırop ve diğer ürünlerde ayna olması hem kullanışlılık hem de odanın genel ambiyansı için oldukça önemlidir.
 • Mutfak mobilyaları, genel olarak alanın kullanımına uygun şekilde dizayn edilir. Büyük alanlar için köşe koltuk takımları ve sandalyeler bulabilirken küçük alanlar için daha işlevsel ve boyut olarak isteklerinizi karşılayan modeller tercih edebilirsiniz. Masa seçimi mutfak mobilyalarının en önemli konusudur. Burada misafirlerinizle çay ve kahve keyfi yapabileceğiniz bir alan oluşturabilir, günlük işlerinizi, kahvaltınızı edebileceğiniz bir köşeye sahip olabilirsiniz.
 • Ofis mobilyaları ise tamamen işlevsellik üzerine tasarlanır. Şık ve özel bir alan oluşturmanızı sağlayan ofis mobilyaları seçilen iş alanına özgü özellikler sunar. Bilgisayarlar kabloları için özel bölmeler, kullanım alanına uygun çekmece ve gözler başta olmak üzere her alana uygun ofis mobilyası bulabilirsiniz. Ofisinizin dekorasyonuna ferahlık katacak açık tonları tercih ederek çalışma alanına farklı bir hava katmak çalışanların performansı ve ruh hali içinde oldukça iyi olacaktır.
 • Antre ve hol için özel tasarlanan mobilyalar, ayakkabılar ve diğer ürünler gözeterek tasarlanır. Ayakkabılık modelleri ve dilsiz uşak tasarımları ve portmantolar daha çok alan sunmak için farklı göz tasarımlarına sahiptir. Bu alanlara gündelik kullandığınız ayakkabı ve terliklerinizi yerleştirebilirsiniz. Kullanmadığınız mevsimsel ayakkabılar için ise saklama kutuları alarak özel alanlar oluşturulabilir. Günlük olarak kullanılan hırka ve montlar için askılık modelleri yine en çok tercih edilen ürünler arasında yer alır. Askılıkların özel rafları sayesinde anahtar, kart gibi özel eşyalarınızı giriş kısmında tutabilir, evden çıkmadan yanınıza alabilirsiniz.
 • Yemek odası mobilyaları, şık ve özel davetler dışında gündelik olarak yemek yenilen yerlerde konfor sunmak üzere tasarlanır. Yemek odası takımı için aile üyelerinin sayısına göre 4’lü veya 6’lı masa takımları tercih edilebilir. Daha büyük alanlar için ise 8’li veya 10’lu masa takımları da bulunur. Masalar ahşap, metal veya ferforje üzerine cam gibi farklı malzemelerden üretilir. Yaşam alanlarında genel kullandığınız tarza uygun şekilde seçim yapmanız bu alanı daha özgün kılacaktır.

Mobilya Satın Alımına ve Kullanıma Dair Püf Noktalar

 • Kullanım alanı bilgisini mutlaka dikkate alın. Ölçüm yapmadan göz kararı ile satın alım yapmak zaman ve emek kaybına sebep olabiliyor.
 • Farklı alanlarda kullanabileceğiniz bir ürün arayışındaysanız ya da evinizin stilini sık sık değiştirmekten hoşlanıyorsanız farklı tarzlara uyum sağlayabilen mobilyaları tercih edebilirsiniz.
 • Odalar arasında getir götür yapacağınız mobilyaların hem ince ve hafif yapılı hem de dayanıklı olmasına özen gösterin.
 • Mobilyalar ahşap, MDF, suntalam, metal, PVC, silikon, cam vb. pek çok ana materyalden üretilebiliyor, çok amaçlı mobilya seçiminde ürün ile konumlandırılacağı alanın uygunluğunu hesap etmeyi ihmal etmeyin.
 • Uzun süre kullanım açısından mobilyaları önerilen biçimde kullanmak ve temizlemek gerekiyor. Mobilyaları sert temizlik bezleri ve kimyasal içerikli deterjanlarla temizlememeye dikkat edin. İnatçı leke oluşumunu önlemek adına, lekelenme olduğunda müdahale etmeye çalışın.
 • Mobilyalar üzerine kapasitesi üzerinde yük bindirmemeniz ve ürünleri amacı dışında kullanmamanız son derece önemlidir.
 • Yaşam alanlarında diğer alanlardan farklı ve özgün ihtiyaçları olan alanlar bulunur. Bebek odaları ve genç odaları bu alanların başında gelir. Çünkü bu alanda kullanılan mobilyalar hem çocukların güvenliğini sağlamalı hem de gelişimlerine katkıda bulunmalıdır. Bu alanlar başta olmak üzere her alanda kullanılan mobilyaları daha işlevsel hale getiren aksesuarlar, farklı tasarımlar yapmanıza yardımcı olur.

Genç Odaları ve Diğer Alanlar İçin Mobilya Aksesuarları

Yaşam alanlarında diğer alanlardan farklı ve özgün ihtiyaçları olan alanlar bulunur. Bebek odaları ve genç odaları bu alanların başında gelir. Çünkü bu alanda kullanılan mobilyalar hem çocukların güvenliğini sağlamalı hem de gelişimlerine katkıda bulunmalıdır. Bu alanlar başta olmak üzere her alanda kullanılan mobilyaları daha işlevsel hale getiren aksesuarlar, farklı tasarımlar yapmanıza yardımcı olur.

 • Çocukların ihtiyaçları yetişkinlerden farklıdır. Bu nedenle genç odası mobilyaları farklı özellikler sunmalıdır. Öncelikle çocukların gelişimine katkıda bulunacak mobilya ve yatak seçimi yapılmalı, sonrasında onların seveceği renkli tasarımlar ön plana çıkarılmalıdır. Masal kahramanları, çizgi film karakterleri, çizgi roman kahramanları, basketbol ve futbol takımları gibi birçok farklı tasarım bu alanlarda sunulur. Ürünler tasarımlarının yanı sıra sundukları raf sistemleri ve özel alanları sayesinde çocukların ihtiyaçlarını karşılar. Sürgülü ya da kolay açılıp kapanabilen kapaklı modeller bu alanlarda tercih edilmelidir. Ayrıca kız çocukları ve erkek çocukları için sevebilecekleri farklı renkleri gözetmek daha sevilen bir alan oluşturmanızı sağlar. Çocuklarınız eğer aynı odayı kullanıyor ve iki yatak için yeterli alanınız yoksa ranza modelleri de oldukça güzel tasarımlar sunmaktadır. Ranza modellerini tercih ederek odanın geri kalanında istediğiniz ürünlere yer açabilirsiniz.
 • Bahçe ve balkon mobilyaları, nefes almanızı sağlayan bu alana özel olarak dekore edilir. Canlı renkler, çiçekler, hayvan figürleri bu alandaki ürünlerin olmazsa olmazları arasında yer alır. Rahat etmeniz de yine bu ürünlerin en önemli konusudur. Masa, sandalye ve diğer tüm ürünler konfor düşünülerek tasarlanır. Balkon ve bahçenize farklı bir hava katmak için hamak, sallanan sandalye, salıncak gibi ürünler kullanabilir, çocuklarınız için özel tasarlanan oyun masalarına göz atabilirsiniz.
 • Evin en yeni üyesi olan bebekler için bebek odası hazırlamak oldukça eğlenceli ve heyecanlı bir süreçtir. Bebek odası ürünlerini tek tek alabileceğiniz gibi takım halinde satılan mobilyaları da tercih edebilirsiniz. Bebeğin sağlığını gözeten özel malzemelerden üretilen bebek odası mobilyaları, genelde ayarlanabilir yapıdadır. Yatak, karyola veya beşik modelleri seçerken çekmece gibi özel alanlar sunması önemlidir. Bu alanlar bebeğin ihtiyaçlarını bu alanda depolamanızı sağlar. Ayrıca gardırop, bebek alt değiştirme masası, cibinlik, komodin ve şifonyer gibi ürünleri seçerken açık tonları tercih etmeniz daha ferah bir alan oluşturmanıza yardımcı olur. Farklı olarak bebek odası mobilyaları arasında salıncak, hamak, sallanan at ve farklı özellikler sunan mobilyalarda bulabilirsiniz.
 • Yaşam alanlarında kullanılan mobilyaları daha işlevsel hale getiren mobilya aksesuarları size kolaylık sunar. Örneğin; kullandığınız ürünleri bir yerden taşırken veya temizlik yaparken kaydırmak zor olabilir. Bu durumda mobilya kaydırma aparatı kullanabilirsiniz. Mobilyalarınızın kulp, kaydırma sistemleri, kapak tutacakları veya diğer tüm alanlarında meydana gelen bozulmaları gidermek için yedek parçaları da aksesuarlar arasında bulabilirsiniz.

Her bütçeye ve her alana uygun mobilya modelleri indirimli fiyatlarla ÇiçekSepeti’nde! Siz de ihtiyacınız olan mobilya modellerini hızlı gönderim ve farklı ödeme seçenekleri avantajlarından yararlanarak sipariş edebilir, hayalinizdeki yaşam alanını uygun fiyatlarla oluşturabilirsiniz.

İlgi Çekici Mobilya Tasarımları

Duvar, tavan ve zemin destekli mobilyalarda kullanışlılık şık stille harmanlanıyor. Ürünler farklı ana materyal, desen, renk, kalıp, boyut, hacim, kalınlık, dayanıklılık seçenekleri ile üretiliyor. Kare, oval, dikdörtgen gibi geometrik biçimlerden beslenen masa ve sandalyelerin ayak tasarımlarından yüzey görünümlerine kadar pek çok yapısal niteliği farklılaşabiliyor. Örneğin masa almayı düşünenleri ham ahşap rengi yemek masalarından mermer görünümlü olanlara, metal ayaklı dizaynlarda iç içe geçmeli sehpalara ve portatif modellerden cam yüzeyli olanlara şeklinde uzayan bir liste bekliyor. Yalınlıktan hoşlananlar için tek renkli, sade çizgili ürünler satışa sunulurken gösterişli ve canlı bir tarzı olanlar parlak yapılı, renk kombinli, hacimli ürünleri tercih edebiliyor. Kimi ürünler yalnızca belli alanlara özel olarak tasarlanırken fonksiyonel dolap, duvar rafı, masa, berjer, çiçeklik gibi ürünler yaşam alanlarında farklı alanlarda kullanıma uygun bir yapı sergiliyor. ÇiçekSepeti mobilya arayışlarınızda sizlere yardımcı olmayı hedefliyor. Birbirinden şık, kaliteli ve zarif ürünlerden ilginizi çekenleri ya da ihtiyaç duyduklarınızı hemen sepete ekleyebilirsiniz.

KAPAT

Göndereceğiniz adrese en yakın mahalle, okul, hastane, plaza, AVM gibi noktaları yazabilirsiniz.