Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Oje Çıkarıcı, Aseton

El ve ayak tırnaklarını daha güzel, göz alıcı ve bakımlı göstermenin yollarından biri de ojeler kullanmaktır. Bu ojeleri temizlerken de kişisel bakım ürünleri arasında yer alan oje çıkarıcı ve asetonlar kullanılır.

Aseton ve oje çıkarıcı, aslında iki farklı şeydir. Aseton, ojeleri temizlemek için yaygın olarak kullanılan çözücü bir sıvıdır. Keskin bir kokusu vardır. Bu sebeple asetonlara farklı, aromatik kokular eklenir. Ayrıca kimi asetonların içeriğinde tırnak besleyiciler de bulunur. Bu tarz ürünler sayesinde hem tınaklarınızı besleyebilir hem de ojelerinizi temizleyebilirsiniz. Asetonu tırnağınıza uygularken dikkat etmeniz gereken püf noktalar vardır: Asetonu direkt olarak tırnağınıza değil yumuşak bir makyaj pamuğuna ya da pamuğa dökmeniz gerekir. Daha sonra iyice ıslanan pamuk ile tırnaklarınızı yavaş yavaş silebilirsiniz. Nail art gibi zor temizlenen ojeleri tercih ediyorsanız asetonlu oje çıkarıcıları tercih edebilirsiniz.

Oje çıkarıcı çeşitleri de oje temizlerken kullanılan ama farklı bir yapıya sahip olan ürünlerdir. Asetonsuz oje çıkarıcı olarak da tanımlanabilen oje çıkarıcıların içinde aseton yerine farklı kimyasallar bulunur. Asetonsuz oje çıkarıcılar tırnaklara herhangi bir zarar vermeden, ojenizi kolayca temizlemenizi sağlar. Ürünlerin içeriğini okuyarak kendiniz için en iyi ürünü kolayca seçebilirsiniz!

Oje Temizleyiciler Nasıl Kullanılır

Oje temizlemek için en sık kullanılan ürün asetondur. Aseton kullanırken asetonu direkt olarak tırnağa değil pamuğa uygulamak gerekir. Fakat aseton dökülmüş pamuk ile de ojeleri temizlerken aseton tırnak etlerine ve diplerine zarar verebilir. Bu yüzden aseton ile oje temizliği yaparken şunlara dikkat edebilirsiniz:

  • İlk olarak asetonu uygun bir pamuğa döküp birkaç saniye bekleyin. Daha sonra pamuk ile ojenizi tek bir hamlede silin.
  • Asetonlu pamuğu tırnaklarınıza yaklaştırırken pamuğun mümkün oldukça tırnak diplerinize değmemesini sağlayın. Ayrıca cildinizin farklı yerlerine de mümkün oldukça aseton değdirmeyin. Asetonu genel olarak haftada bir seferden fazla kullanmamaya çalışın.
  • Tırnaklarınızda oje bulunmadığı zamanlarda besleyici tırnak cilalarını tercih edin. Böylece ojenin tırnaklarınıza verebileceği hasarın önüne geçebilir, tırnaklarınızı dış etkenlerden koruyabilirsiniz.
  • Ellerinize mümkün oldukça nemlendirici uygulayın. Tırnak çevresindeki derilerin yumuşaması, elin nemlendirilmesi ve dış etkenlerden korunma için nemlendiriciler oldukça etkilidir.

Oje Çıkarıcı Çeşitleri Nelerdir?

Oje temizleyici seçimi yaparken de dikkat edebileceğiniz bazı konular vardır. Örneğin eğer ihtiyacınız varsa asetonun içeriğinde bakım ürünleri ya da vitamin olmasına dikkat edebilirsiniz. E vitamini ve Kalsiyum gibi tırnaklar için yararlı olan vitaminleri bu sayede uygulayabilir, tırnaklarınızı güçlendirebilirsiniz!