Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Paspas Mop Çeşitleri

Evde, iş yerlerinde, ofislerde temizlik oldukça önemlidir. Temiz bir ortamda uyumak, temiz bir ortamda yaşamak ya da temiz bir ortamda çalışmak için düzenli olarak temizlik yapmanız gerekir. Temizlik yaparken kullanabileceğiniz ürünlerden biri de mop paspas çeşitleridir. Kullanım kolaylığı sunan mop paspaslar ile dilediğiniz ortamı kolayca temizleyebilirsiniz. Detaylı temizlik yapmanızı sağlayacak, kolay kullanımı ile işlerinizi daha pratik şekilde yapmanızı sağlayacak mop paspaslar Çiçeksepeti’nde sizi bekliyor!

Ev Temizliğinin Uzmanı Paspas Mop Çeşitleri

Yaşam alanlarını daha hijyenik hale getirmek, yaşam alanlarında düzeni sağlamak için temizlik yapmak ve düzenli olmak önemlidir. Temizlik yaparken ihtiyaç duyacağınız ürünlerden biri de yerleri silmek için kullanabileceğiniz paspaslardır. Paspalar arasında mop paspaslar, detaylı temizlik yapmak için kullanabileceğiniz ürünlerin başında gelir. En gerekli temizlik aletlerinden biri olan mop paspaslar, yeni nesil ürünlerdir. Çok sayıda markanın ıslak ve kuru şekilde kullanabileceğiniz mop paspaslarını keşfedebilirsiniz!

 

Mop paspasların kullanımı klasik paspaslara göre daha kolaydır. Kendine has özel kovası ile satışa sunulan mop paspasların uç kısımları da kolay kullanım olanağı sunar. Kirlendiğinde kolayca çıkarıp temizleyebileceğiniz mop paspasları Çiçeksepeti’nde inceleyip satın alabilirsiniz. Mop paspas setleri içerisinde yıkama kovası, paspas borusu, paspas ucu ve bezleri yer alır. Islak mop paspasların uçları değiştirilebilir olduğu için temizlik yaparken hijyenikliği de sağlayabilirsiniz. Farklı markalar tarafından sunulan mop paspasların farklı modelleri vardır. Kimi mop paspas setlerinde kirli su ve temiz su kovaları ayrı olurken kimilerinde bu hazne aynıdır. Kimi mop paspasların uç kısmı kolayca çıkarılıp yeni bez ile değiştirebileceğiniz tarzdadır. Bazı mop paspasların sapları uzayıp kısaltabileceğiniz gibiyken kimilerinde paspas borusu sabittir, değişmez. Siz de çeşitli mop paspas modelleri arasından kendiniz için en uygununu seçebilirsiniz. Mop paspası kullanırken bazı noktalara dikkat edebilirsiniz:

Temizliği kolaylaştıran, dilediğiniz zaman hızlıca her ortamı daha hijyeni hale getirmenize yardımcı olan mop paspas çeşitleri ile siz de pratik şekilde temizlik yapabilirsiniz.

Paspas Mop Çeşitleri

Mop paspas çeşitlerinin fiyatları değişken olabilir. Farklı markalar tarafından üretilen mop paspaslar ile yaşam alanlarınızı kolayca temizleyebilirsiniz. Her alanı temizlemeye uygun mop paspas çeşitlerini Çiçeksepeti’nin geniş ürün yelpazesinde inceleyip satın alabilirsiniz!

 • Paspası kullanırken zemini sık sık ıslatmamalısınız. Zemini çok sık ıslatmak, zeminde su lekeleri olmasına sebep olur.
 • Tablet uçlu mop çeşitlerini ucu genellikle cırt cırt ile takılıp çıkarılır. Mop paspas uçlarını değiştirirken yedek uç ile mopun birbirine sıkıca tutunmasına dikkat etmelisiniz.
 • Mop paspasın ucunu değiştirdiğinizde eski ucu çamaşır makinesinde ya da elinizde yıkayabilirsiniz. Eski paspas ucunun kokmaması, hijyen problemi yaşatmaması için yedek uçların temizliğine dikkat edebilirsiniz.
 • Mikrofiber uçları tercih ederek leke oluşumunu engelleyebilirsiniz.
 • Yerleri mop paspas çeşitleri ile silmeden önce evi süpürmeniz önemlidir. Evdeki kirliliği ilk olarak süpürdükten sonra mop paspas ile temizliği tamamlayabilirsiniz.
 • Mop nasıl kullanılır?

  Çeşitli markalar tarafından üretilen moplar vardır. Yaşam alanlarınızı derinlemesine temizlemenizi sağlayan bu moplar, kolay kullanımları ile ön plana çıkar. Geleneksel yer silme bezlerine ve yöntemlerine göre hem daha iyi temizlik yapan hem de sizi zorlamayan bu moplar ile siz de kolayca temizlik yapabilirsiniz. Mopların farklı farklı çeşitleri olsa da genel olarak kullanımlarında benzerlikler vardır:

  Çiçeksepeti’nde farklı markaların mop paspas modellerini inceleyip satın alabilirsiniz.

  • Tablet uçlu moplar, cırt cırtlı sistemlere sahiptir. Bu sistem sayesinde mopun ucundaki kirli bezi aldığınızda yerine yenisini yapıştırabilirsiniz.
  • Kullanım sırasında yeri ya da mopu çok ıslatmamanız gerekir. Çok fazla ıslanan yerde iz kalabilir.
  • Mopların kimisinde su haznesi ve sıkma kolu bulunur. Bu tarz mopları suya batırıp çıkarmanız gerekmeden kullanabilirsiniz. Aksi halde ise mopu suya batırıp çıkarıp süzmeniz, daha sonra yer silme işlemini yapmanız gerekir.
  • Mopun ucundaki bez çıkarılabilir modellerden ise kirlenen ucu yedek ile değiştirdikten sonra eski ucu makinede kolayca yıkayabilirsiniz. Birkaç uç kullanmak, kullanım kolaylığı sunar.
  • Mop paspas kullanmanın avantajları nelerdir?

   Mop paspas modelleri, zeminleri temizlemek için kullanabileceğiniz temizlik ürünlerinden biridir. Bu tarz ürünler, size temizlik açısından pek çok kolaylık sağlarken evinizi de kolayca temizlemenizi sağladıkları için kullanışlıdır. Mop paspaslar sayesinde yerleri silmek çok daha kolay bir hal alır. Mop paspas ile dizlerinizi üstüne çökmeden, dirseklerinizi acıtmadan, belinizi ağrıtmadan yerleri kolayca silebilirsiniz. Ayrıca etrafa su sıçratmayan mop paspaslar sayesinde ekstra ıslak alanlar oluşmasını da engelleyebilirsiniz. İz bırakmadan, her yeri detaylı ve kolay şekilde silebilmek için mop paspasları kullanabilirsiniz. Mop paspaslar yalnızca silme işlemleri için değil kurutma için de oldukça kullanışlıdır. Ayrıca kıvrılabilen tutma sapları sayesinde mobilyaların altlarını silmek de mop paspaslar ile oldukça kolaydır.