Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Projeksiyon Cihazı

Projeksiyon cihazları, sinemayı evinize taşımanıza yardımcı olan cihazlardan biridir. Hem çocuklar hem büyükler için projeksiyon cihazları oldukça keyifli ürünlerdir. Evde dev ekran film izlemek, çizgi film izlemek ya da dilediğiniz görüntüleri yansıtmak için projeksiyon cihazlarını kullanabilirsiniz. Projeksiyon cihazları sayesinde sinema keyfini evinizin salonuna, balkona ve hatta açık havaya bile taşıyabilirsiniz! Çiçeksepeti’nin geniş ürün yelpazesinde birbirinden farklı modellerde, farklı boyutlarda ve çeşitli özelliklerde projeksiyon cihazlarını keşfedebilirsiniz.

Projeksiyon Cihazı Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Projeksiyon cihazı temelde, görüntüleri düz bir zemine yansıtmanızı sağlar. Bu sayede en güzel görüntüleri büyük şekilde görebilirsiniz. Projeksiyon cihazlarının da farklı modelleri olduğu için bu ürünler arasından seçim yaparken bazı noktalara dikkat etmeniz önemlidir. Projeksiyon cihazı seçerken bazı noktalara dikkat edebilirsiniz:

  • İlk olarak projeksiyon cihazınızı alacağınız alanın neresi olduğunu belirlemeniz gerekir. Bu sayede açık hava için mi yoksa iç mekan için mi bir projeksiyon cihazı alacaksınız, bunu belirleyebilirsiniz. İki farklı mekanda kullanacağınız cihazların özellikleri birbirinden farklıdır.
  • Projeksiyon cihazları temelde iki kategoriye ayrılır: LCD ve DLP. Kullanım amacınıza ve ihtiyaçlarınıza göre seçeceğiniz ürünün özellikleri farklılaşır. Her iki kategorideki ürünlerin de kendilerine has özellikleri vardır.
  • LCD projektörlerin taşınması genellikle çok kolay değildir. DLP projeksiyon modelleri ise kolayca taşıyabileceğiniz modellerdendir. Bu yüzden kullanımı daha pratiktir. DLP tarzı ürünler büyük alanlara ihtiyaç duymadığı için portatif cihazlardır. Dilerseniz bahçede dilerseniz kamp yaparken ya da terasta bu cihazı kolayca kullanabilirsiniz.
  • DlP cihazların ışık kaynağı ve lensleri de kapalı bir alanda bulunuyor. Bu yüzden ürünün tozdan ve kirden etkilenmesi de mümkün olmuyor. Bu da, daha net ve lekesiz bir görüntü sunmada etkili. Ayrıca bu sayede ürünün masrafı da daha az oluyor.
  • LCD görüntü teknolojisini kullanan projeksiyon cihazlarında ise ışık; kırmızı, yeşil ve mavi panellerden geçiyor. Bu da zamanla görüntüde bozulmalar oluşmasına sebep olabiliyor. Ayrıca LCD cihazlar siyah rengi tam olarak göstermiyor. Bu yüzden LCD cihazlar, DLP cihazlara göre daha parlak görüntüler sunuyor.
  • Dikkat etmeniz gereken konulardan biri, lümen değeri. Lümen, cihazın içerisinde bulunan lambanın ürettiği ışık gücünü ifade ediyor. Lümen değeri yükseldikçe yansıtılan ekranın parlaklık değeri de artıyor. 3500-5000 lümen aralığında ışık gücüne sahip projeksiyon cihazları arasından seçim yaparsanız iyi bir görüntüye ulaşmanız mümkün.
  • Projeksiyon cihazı seçerken çözünürlük de dikkat etmeniz gereken noktalardan biri. İyi bir çözünürlüğe sahip olan cihazları tercih ederek daha iyi bir görüntü kalitesine ulaşabilirsiniz.
  • Projeksiyon cihazının lamba ömrüne de dikkat edebilirsiniz. Kısa sürede lambaları değiştirmek istemiyorsanız uzun ömürlü lambalara sahip olan cihazlara göz atabilirsiniz.
  • Kimi projeksiyon cihazlarının sesi diğerlerine göre daha fazla olabilir. Bir şeyler izlerken cihazın sesinin filmin sesini kapatmasını istemiyorsanız daha sessiz modelleri tercih edebilirsiniz.Ayrıca cihazın bağlantı şekline de dikkat ederek kurulum esnasında problem yaşama riskini ortadan kaldırabilirsiniz.

Çiçeksepeti’nde farklı projeksiyon cihazlarını online olarak inceleyip satın alabilirsiniz.

Uygun Fiyatlı Projeksiyon Cihazları

Aradığınız her şeyi bulabileceğiniz Çiçeksepeti’nde evinizi sinema salonuna dönüştürmeniz için gerekli olan her şey de sizi bekliyor! Projeksiyon cihazları, hoparlörler, ses sistemleri… Uygun fiyatlı, her eve uyum sağlayacak ve size evde sinema keyfi yaşatacak ürünlerini hemen keşfedin!