Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Tül Perdeler

Tül ve perdeler, evlerde en sık kullanılan dekorasyon ürünlerinden biridir. Genellikle birbirinden ayrılmayan, bir takım olarak kullanılan tül ve perdelerin birçok işlevi vardır. Evde geçirdiğiniz zamanı daha keyifli bir hale getiren tül ve perdeler, aynı zamanda ev dekorasyonunu da tamamlar. Kullanıldığı alanı güzelleştiren perdeler aynı zamanda işlevseldir. Perdeler hemen her odada, her alanda kullanılabilir. Salonlarda mobilyalar ile tamamlayıcı olan tül ve perdeler, çocuk odalarına da sevimli bir görünüm katar. Kullanım alanı geniş olan perde ve tüller için çok çeşitli perdeler ve perde aksesuarları bulunur. ÇiçekSepeti’nin geniş ürün yelpazesinde tüm bu ürünleri inceleyebilir, ister kendiniz ister sevdikleriniz için ürünleri kolayca satın alabilirsiniz!

Tül ve Perde Alırken Nelere Dikkat Edilir?

Yeni evlenenler, yeni bir eve taşınanlar ya da evini değiştirmek isteyenlerin listesinden tül ve perdeler eksik olmaz. Cam ile evin içerisi arasında bir kapatıcı işlevi gören perdeler aynı zamanda dekorasyonun tamamlayıcısı bir parçasıdır. Bu ürünleri seçerken dikkat edilmesi gereken birtakım unsurlar vardır:

  • Tül ve perdeleri seçmeden önce evinizin dekorasyonunu göz önünde bulundurmanız gerekir. Salon, yatak odası, çocuk odası ya da mutfak gibi alanlar için farklı perde modellerini tercih edebilirsiniz.
  • Mobilyalarınız minimal ve spor tarzdaysa keten ya da düz model tül ve perdeleri tercih edebilirsiniz. 
  • Mutfak ve banyolar için ise kullanımı kolay ve keyifli olan stor perdelere bir şans verebilirsiniz. 
  • Çocuk odası için çocukları farklı dünyalara götürecek ürünleri tercih ederek onları mutlu edebilirsiniz. Kendi odalarının kendi dünyalarına dönüşmesini sağlayacak perdeler sayesinde onun için en güzel ortamı oluşturabilirsiniz. 
  • Daha kolay yıkanabilir tül ve perdeler istiyorsanız genellikle tül perde modellerini tercih edebilirsiniz. Çamaşır makinesinde kolayca yıkanabilen, ütülenme gereksinimi duyulmayan modelleri inceleyebilirsiniz.

Brillant, Taç, Soysaraç gibi markaların birbirinden şık ve kullanışlı tül, perde modellerini ÇiçekSepeti’nde inceleyebilir ve kolayca satın alabilirsiniz. İsterseniz sevdikleriniz isterseniz kendiniz için en güzel perde modellerini online olarak incelemek çok kolay!

Şık ve Kullanışlı Tül Perde Çeşitleri

Ev dekorasyonunun önemli bir parçası olan tül ve perdeler, fonksiyonel olarak ve görüntü olarak pek çok işleve sahiptir. Tül ve perde seçimini odaya göre yapabileceğiniz gibi ürünün türüne göre de yapabilirsiniz. Farklı tül ve perde çeşitleri arasından en uygun olanı satın alabilirsiniz. Kimisi daha gösterişli, kimisi daha sade kimisi de daha eğlenceli olan tül ve perde modelleri ile evinizde harikalar yaratabilirsiniz. Farklı renk tonlarını kullanabilir, zıt renkler ile bir uyum yaratabilir, ton sür ton ile modern bir görünüm oluşturabilirsiniz. Çiçek desenleri, karakter baskıları ya da retro desenler ile ev dekorasyonunu canlandırabilirsiniz. Tül perde çeşitlerini genel olarak şu şekilde gruplandırabiliriz:

Zebra Perde: Zebra perdeler, mekanizmalı modellerdendir. Bir saydam şerit ve bir opak şeritten oluşan bu ürün, oldukça kullanışlıdır. Gündüz içeri ışık girmesini istediğiniz zamanlarda saydam kısımları sayesinde bunu kolayca sağlarken geceleri de perdenin opak kısımları sayesinde dilediğiniz karanlığı oluşturabilirsiniz.

Stor Perde: Mekanizmalı bir diğer model de stor perdedir. Kullanımı kolay olan stor perdeler farklı desenleriyle de herkese hitap eder. Genel olarak alüminyum bir boru üzerine sarılı kumaştan oluşan bu perde, bir mekanizma sayesinde yukarı ve aşağı hareket ettirilebilir. 

Fon Perde: Fon perde modelleri, tül perdelere göre daha kalındır. Tüllere göre daha farklı ve çarpıcı tonlara sahip olan fon perdeler, aynı zamanda evde şıklığı vurgulamanıza yardımcı olur. Duvara monte edilebilen ya da halkalar ile tutturulabilen fon perde modelleri bulunur. Duvarınızın genişliğinde, doğru uzunlukta bir fon perde ile siz de mükemmel bir dekorasyon oluşturabilirsiniz! 

Tül Perde: Tül perde modelleri, en sık kullanılan perdelerden biridir. Camları istediğiniz kadar kapatmanızı sağlayan tül perdeler aynı  zamanda güneşi de tamamen kapatmaz. Birçok tül perde modeli makinede kolayca yıkanabilir. Cam tipine ve odanıza uygun bir tül perde modeli ile siz de tarzınızı yansıtabilirsiniz.

Alanında öncü markaların çeşitli ürünlerini ÇiçekSepeti’nde bulabilirsiniz. Uygun fiyatlı tül perde modellerini  online olarak  inceleyip kolayca satın alabilirsiniz!