Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Uydu Alıcıları

Elektronik markaları tarafından üretilen görüntü ve ses sistemleri televizyon deneyimini daha keyifli hale getirir. Uydu alıcısı, uydudan aldığı sinyalleri işleyerek görüntüye dönüştürür. Gelişen teknoloji ile birlikte analog cihazların yerini alan dijital uydu alıcılar, görüntüde iyileştirmeler yapar. Bu sayede görüntüyü daha canlı, renkleri ise daha parlak hissetmenizi sağlar. Ayrıca dijital altyapıyla çalışan sistemi kullanan uydu alıcılar, kolay kurulum arayüzü ile sizlere avantaj sunar. ÇiçekSepeti birbirinden kaliteli ve ucuz uydu alıcısı modellerini sizler için bir araya getirir.

Uydu Alıcısının Temel Özellikleri

SD uydu alıcısı, standart formatta yayınları 720x576 piksel çözünürlükle ekrana yansıtır. HD teknolojisine sahip olan ürünler ise standart definition sistemle çalışan cihazlara göre dört kat daha yüksek çözünürlüklü görüntü sunar. HD standardında, 1920x1080 piksel çözünürlük için televizyonun HD yayını desteklemesi yeterlidir. Cihazların her biri TKGS desteği ile çalışır. TKGS desteği, Türksat tarafından güncellenen frekansların otomatik olarak güncellenmesini sağlar. Bu sistemle ürün, size hazır bir kanal listesi sunar. Ancak kumanda üzerinden kanal listesini arzu ettiğiniz şekilde güncelleyebilir ve favori kanal listenizi oluşturabilirsiniz. Ayrıca birçok uydu alıcısının üzerinde hem USB hem de HDMI girişi mevcuttur. USB girişi, taşınabilir bellekten uydu alıcısı aracılığıyla televizyonunuzda film, video ve müzik dosyalarınızı görüntülemenize yardımcı olur. HDMI ise görüntüyü ve sesi en net şekliyle hissetmenizi sağlar. HDMI girişi bulunmayan modeller için birçok uydu alıcısında SCART girişi yer alır. Görüntüyü standart formatta ileten SCART girişli uydu alıcısını tüplü televizyonlarda kullanabilirsiniz.

Farklı Tasarımlardaki Uydu Alıcısı Seçenekleri

En sevilen TV, görüntü ve ses sistemleri arasında yer alan mini uydu alıcısı, tasarımı ve minimal boyutları sayesinde yer kaplamaz. Kablo ve cihaz kalabalığını önler. Mini cihazı, duvara monte ettiğiniz televizyonun arkasında kullanabilirsiniz. Uydu alıcısının IR gözünü, dahili çift taraflı bant sayesinde televizyonunuzun ön paneline entegre edebilirsiniz. Cihazlar, kanal kapasitesi ve özelliklerine göre farklılık gösterse de standart uydu alıcısının yaptığı tüm işleri yerine getirir. Mini modeller genellikle 5000 kanal kapasitesine sahiptir. Yüksek kanal kapasitesi, tüm yerli ve yabancı kanalları takip etmek için oldukça avantajlıdır. Mini uydu alıcısı fiyatları ile de kullanıcılarına avantaj sunmaya devam eder. Eğer alanınız kısıtlıysa farklı özelliklere ve renk seçeneklerine sahip olan mini cihaz modellerine göz atabilirsiniz. Standart, büyük kasalı uydu alıcısı ise 5000 ile 10000 arasında kanal kapasitesi sunar. Hem mini hem de standart modellerde bulunan yazılım güncelleme desteği, güncel yayınları takip etmenize yardımcı olur.

Uydu Alıcısı ile Televizyon Daha Keyifli

Çanaksız uydu alıcısı modelleri internet desteği ile çalışır. Ürünlerin birçoğu internet üzerinden yerli ve yabancı kanallara bağlanmayı sağlayan İPTV desteği sunar. İPTV, internet bağlantısını kurduğunuzda aktif olur. Cihazların genellikle internet bağlantısını Wi-Fi adaptörü ile alır. Wi-Fi adaptörünü cihaza aktif ettikten sonra internet şifrenizi girerek televizyonunuzdan internete bağlanabilirsiniz. Standart cihazlarda internet bağlantısı sayesinde YouTube ve Netflix gibi dijital platformlara erişebilirsiniz. Ayrıca, seçenekler arasında Android sistemle çalışan TV Box modelleri de mevcuttur. TV Box ile televizyonunuzun markası ne olursa olsun kaliteli görüntü alabilir ve televizyonunuzu daha akıllı hale getirebilirsiniz. TV Box sistemlerinde, ekstra kullanıcı ekranı yer alır. Kullanıcı ekranına, mağaza üzerinden birçok uygulamayı yükleyebilirsiniz. Tüm cihazlar televizyonunuzun daha keyifli ve sinematik deneyimin daha gerçekçi olmasını sağlar. Sizler de ÇiçekSepeti’nin bir araya getirdiği birbirinden kaliteli en iyi uydu alıcısı modellerini bir arada görüntüleyebilir, seçenekler arasından kendinize en uygun olanı hemen sepetinize ekleyebilirsiniz.