Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Vantilatörler

Vantilatörler evde ya da ofiste, özellikle yaz aylarında temiz ve serin hava için temel ihtiyaçlardan biridir. Ayaklı ve kule tipi vantilatörlerin yanı sıra tavan vantilatörleri gibi daha büyük modeller etkili bir havalandırma ve temiz hava ihtiyacını karşılar. Daha yüksek konfor için iyonizasyon seçenekleri ile sunulan vantilatör modelleri, bunaltıcı sıcaklarda hava kalitesini artırmaya yardımcı olur.

Vantilatör Fiyatları

Vantilatörler fiyatları, motor gücüne ve ek fonksiyonlara göre değişiklik gösterir. Hava ne kadar güçlü bir şekilde hareket ettirilirse, tazelik hissi de o kadar fazla olur. Öte yandan yüksek güce sahip bir vantilatörün bile bir klima gibi sıcaklığı önemli ölçüde düşüremeyeceğini unutmamanız gerekir. Vantilatörün motor gücü, üretilen hava akışı ve vantilatör fiyatları nedeniyle vantilatör seçiminde dikkate alınması gereken önemli bir faktördür. Örneğin bir masa için düşük güç seviyesine sahip küçük bir vantilatör seçebilirsiniz. Bir oturma odası veya büyük bir oda için bağımsız (hareket ettirilebilir) veya bir tavan vantilatörü (sabit kurulum) düşünebilirsiniz. Yatak odanızda sessiz bir çalışma performansı için kule tipi vantilatör modellerini inceleyebilirsiniz. 

En Popüler Vantilatör Markaları

Yaz aylarında serinlemenin en önemli yollarından biri olan vantilatörler markalarına göre performans farkı göstermektedir.  En iyi vantilatör markaları şu şekildedir;

  • Raks vantilatör
  • Ufo vantilatör
  • Rubenis vantilatör
  • Dijitsu vantilatör
  • Fakir vantilatör
  • Arçelik vantilatör
  • Sinbo vantilatör 

En İyi Vantilatör Modelleri

En temel teknolojiyi kullanan pervaneli vantilatörler genellikle bir stant sistemi ile ayakta duracak şekilde tasarlanır. Pervanelerin boyutu, kompakt tasarımları ile dikkat çeken birkaç cm’lik çapa sahip masa üstü vantilatör modellerinden, 50 cm’den daha büyük profesyonel vantilatörlere kadar değişiklik gösterir. Bir masaya veya oturma odasına koymak için vantilatör arıyorsanız, ayaklı bir stant üzerinde yer alan vantilatörler en iyi seçimdir. Düşük ağırlıkları, hareket kabiliyetini artırdığı için vantilatörünüzün yerini kolayca değiştirebilirsiniz. Güvenli bir şekilde monte edilmesi gereken tavan ve duvar vantilatörleri ile kıyaslandığında pratik bir kullanım olanağı elde edebilirsiniz. Daha etkili bir serinlik çözümü için tavan tipi modelleri tercih edebilirsiniz. Tavan vantilatörleri geniş alanları etkili ve güçlü bir şekilde serinletmek için tavana sabitlenerek kullanılır. Yeni nesil vantilatör çeşitleri arasında yer alan pervanesiz vantilatörler ise daha üstün ve karmaşık bir teknolojiye sahiptir. Çok sessiz ve yer değiştiren hava hacmi açısından oldukça verimli olmaları, bu modelleri rakiplerinden ayırır.

İyonize Vantilatör Modelleri

Vantilatörler hava üfleme işlevinin yanı sıra bazı modellerde alternatif modlarla birlikte gelir. Bazı vantilatörler ayrıca nemlendirici, hava temizleme veya iyonizasyon gibi ek modlarla çok yönlü kullanıma olanak tanır. Tüm bu modlar ortam havasını değiştirmek ve tazelemek için etkilidir. Nemlendirme işlemi, ferahlık etkisi için temiz hava ile birlikte basınçlı suyu serbest bırakır ve kuru havanın neden olabileceği şikâyetleri önlemeye yardımcı olur. İyonizasyon modu, havanın kimyasını stabilize etmek için negatif iyonlarla şarj ederek değiştirir. Konforlu bir ortam havası için pozitif iyonlar (katyonlar) ve negatif iyonlar (anyonlar) arasındaki dengeyi sağlar. Evde ve ofiste; formaldehit salınımları, elektromanyetik alanlar, mutfak dumanları, kimyasallar ve toz gibi kirleticiler nedeniyle bu denge sürekli bozulduğundan iyonizasyon uygulaması kaliteli bir ortam havası için önemlidir.

Vantilatör Seçerken Bunlara Dikkat Edin

İhtiyaçlarınıza bağlı olarak programlama, uzaktan kumanda, ses, hız ve salınım kontrolü gibi özelliklere dikkat ederek en iyi vantilatör modelini seçebilirsiniz. Bir vantilatörün programlanması, çalışma saatlerini seçmenize veya gecikmeli başlatmayı ayarlamanıza olanak tanır. Uzaktan kumanda, vantilatörünüzü yerinizden kalkmadan kontrol etmenizi kolaylaştırır. Hız kontrolü söz konusu olduğunda, vantilatörlerin büyük çoğunluğu genellikle 1 ila 3 hız arasında değişen hız seçeneklerine sahiptir. Daha iyi bir hava dağıtımı sağlamak için 180° salınım yapan modeller daha yaygın olsa da 360° salınım yapabilen vantilatörler de bulabilirsiniz. Vantilatörün türü ne olursa olsun, belirli bir seviyeye kadar ses çıkarması normaldir. Tamamen sessiz bir havalandırma sistemi olmadığı için üretilen gürültüyü dikkate almanız gerekebilir. Örneğin 40 dB'lik bir vantilatör, bir odayı havalandırmak için izin verilen maksimum eşiktir. Yatak odası gibi konforun öne çıktığı ya da bebek odası gibi sessizliğin önemli olduğu alanlarda daha düşük desibel seviyesine sahip modelleri inceleyebilirsiniz. Tüm bunlarla birlikte vantilatörlerle ile birlikte hava temizleyicisi de kullanabilirsiniz.

Yüksek sıcaklıklardan bunaldığınızda, ÇiçekSepeti'nin geniş bir model ve fiyat yelpazesi ile sunduğu en iyi vantilatör modellerini inceleyebilir, beğendiğiniz modeli anında satın alabilirsiniz. Serinleten yaz fırsatları için vantilatör kampanya ve indirimlerini takip edebilirsiniz.