Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Vücut Nemlendirici Krem, Losyon ve Yağ

Günlük hayatın içerisinde cildiniz nem kaybedebilir ve kuruyabilir. Mevsim döngüleri, hava durumu, stres ve hava kirliliği, cildinizin nem dengesini bozarak kuru ve cansız bir görünüme neden olabilir. Vücudunuzun canlılığını geri kazandırmak ve pürüzsüz bir görünüme kavuşmanızı sağlamak için önerimiz yüksek nem oranına sahip ürünler kullanmanız olacak. Her mevsim kullanılması gereken bu nemlendiriciler, takviye vitaminler ve güzel kokular ile desteklendiğinde en sevilen bakım ritüellerinden biri haline gelecek. Bakımlı olmanın, iyi nemlendirilmiş bir ciltten geçtiğini bilen herkes ÇiçekSepeti’nde buluşuyor. Vücüdunuzun farklı bölgeleri için özel olarak hazırlanan vücut losyonları ve bakım yağları, ÇiçekSepeti’nde sizi bekliyor!

Nemlendirici Kullanmanın Faydaları

Cildinizin zaman zaman kuru olması ve cansız görünmesi oldukça normal. Önemli olan, doğru ürünler ile nemliliğini geri kazandırmak ve cildinize anında müdahale etmek. Peki nemlilik oranı neden bu kadar önemli? Çünkü iyi bir şekilde nemlendirilen cilt üzerinde sivilce, leke, çizgi ve çatlak gibi olumsuz etkilerin görülme olasılığı oldukça düşük. Bu nedenle cildiniz yeteri kadar nemli ise hem daha bakımlı, hem de daha genç görünebilirsiniz. Bunun için vücut losyonu ve vücut yağı gibi nemi cildinize hapseden ürünleri kullanmanız büyük önem taşıyor. Bu ürünler cildinizi nemlendirmenin yanı sıra, pürüzsüz ve ışıltılı bir görünüm de sunuyor.

Vücut nemlendirici ürünleri, cildinizi sadece nemlendirmek ile kalmaz. Özel formüller ile desteklenen nemlendirici kremler, farklı ihtiyaçlara hizmet edebilir. Bazı vücut kremi ürünleri; kolajen ihtiyacınızı karşılayabilir, cildinizi sıkılaştırabilir ve onarabilir. Bu etkileri sayesinde body lotion olarak da bilinen vücut losyonu ürünleri, cildiniz için hem gerekli hem de önemlidir. Siz de ÇiçekSepeti’nde cildinizin ihtiyacına yönelik vücut yağı, vücut kremi, vücut losyonu ürünlerini sepetinize ekleyebilir ve cildinize hak ettiği bakımı sunabilirsiniz.

Günlük Bakım Rutininizi Değiştiren Nemlendiriciler

Kuru, yağlı ya da karma… Hangi cilt tipine sahip olursanız olun, cildinizi yenileyecek ve canlandıracak bir nemlendiriciye ihtiyaç duyarsınız. Özellikle değişen mevsim koşullarına göre farklı tepkiler geliştiren cildinizi sakinleştirmek vücut losyonları ile mümkün. Günlük, haftalık ve aylık bakım rutininizi vücut nemlendirici krem ürünleri ile zenginleştirebilirsiniz. Özellikle banyo sonrasında nemini kaybeden cildinizi hızlıca toparlamak için cilt tipinize uygun olan vücut yağı çeşitlerinden kullanabilirsiniz. Yağı vücudunuza sürdüğünüzde ne kadar hızlı emdiğini görecek ve çok şaşıracaksınız! En iyi vücut losyonu ve vücut nemlendirici ürünleri, şimdi ÇiçekSepeti’nde!

Nemlendirici ihtiyacı her cilt tipine göre değişebilir. Eğer hassas bir cilde sahipseniz, gün içinde birkaç kere nemlendirici kullanmanız gerekebilir. Özellikle sıklıkla kuruyan ellerinizi ve dirseklerinizi, yanınızda taşıyacağınız vücut kremi ile nemlendirebilirsiniz. Kış aylarında cidliniz daha da hassaslaşacağı için, günlük bakım rutininize nemlilik oranı yüksek bir vücut losyonu eklemenizde fayda var. Cildiniz yağlı ise, su bazlı nemlendiricileri kullanmanızı öneririz. Çünkü nemlendiricinin içinde bulunan fazla yağ, cildinizde sivilce, leke gibi sonuçlara neden olabilir. Nemlendirici konusunda en çok karışıklık yaşayanlar ise, karma cilt tipine sahip kişilerdir. Böyle bir cilde sahipseniz, vücudunuzun farklı bölgeleri farklı oranda neme ihtiyaç duyacaktır. Her bir bölgenin ihtiyacına yönelik nemlendirici kullanarak cildinizi sağlıklı bir şekilde besleyebilirsiniz.

Erkek Vücut Losyonu Çeşitleri ÇiçekSepeti’nde!

Kadınlar kadar erkekler de cilt bakımında nemlendiricilerden destek alıyor. Kullanım sıklıkları kadınlara oranla daha az olsa da, özellikle duş sonrasında kuruyan ciltleri için vücut yağı ve vücut losyonu kullanıyorlar. Erkek vücut losyonu çeşitleri genelde odunsu kokulara sahip ve nemlendirme oranı yüksek ürünler oluyor. Body butter konusunda seçici olan erkekler; kullanımı kolay, kıyafetler üzerine leke ve iz bırakmayan vücut nemlendirici ürünlerini tercih ediyor. ÇiçekSepeti’nde cildiniz için en iyi vücut nemlendiricisi ürünlerini bulabilir ve online alışveriş ile siparişinizi oluşturabilirsiniz.