İPTAL
Buradan başlayın

Gönderim yapmak istediğiniz mahalleyi

ya da AVM, Hastane, Okul, Plaza

gibi noktaları yazabilirsiniz.

Filtrele

Gönderim Yeri Seçin

Yemek Masaları

Mutfak, bahçe veya yemek odasında kullanılabilen yemek masası çeşitleri, evlerin vazgeçilmezlerindendir. Yemek masaları hem dekor amaçlı hem de işlevsel olarak kullanılır. Yemek yenen ortamın düzenli olmasını sağlayan, aileyi bir araya toplayan yemek masası modelleri, büyük bir çeşitliliğe sahiptir. Bu çeşitlilik masanın kaç kişi için kullanılacağından masanın yapımında kullanılan malzemeye, büyüklüğünden hangi oda için kullanılacağına kadar farklı unsurlara bağlıdır. Kalabalık aileler için 8 ve 12 kişilik yemek masaları bulunurken daha küçük aileler için 3-4 kişilik masalar vardır. Siz de evinize ve kullanım amacınıza uygun olan yemek masası modellerini ÇiçekSepeti’nde keşfedebili ve kolayca satın alabilirsiniz!

Yemek Masası Özellikleri

Hem dekorasyona katkı sağlayan hem de evdeki işlevi büyük olan yemek masası çeşitlerinin farklı özellikleri bulunur. Yemek odası, salon ya da mutfakta kullanılabilen yemek masalarının özellikleri hangi odada kullanılacaklarına göre değişiklik gösterir. Ayrıca masanın bulunacağı alan da masanın özelliklerinin seçilmesinde önemlidir.

 • Daha küçük odalar için katlanabilen yemek masası modellerini tercih edebilirsiniz. Böylece sıkışıklıklardan kurtulabilir, masayı kullanmadığınız zamanlarda kaldırabilirsiniz. 
 • Daha büyük aileler için, ihtiyaç duyulduğunda genişleyebilen yemek masası modelleri de mevcuttur. 
 • Ahşap, mermer, medf gibi ürünlerden elde edilebilen yemek masası modellerini kendi zevkinize ve ev dekorasyonunuza uygun şekilde seçebilirsiniz.

Yemek Masası Nasıl Düzenlenir?

 • Yemek masasını düzenlerken runner, Amerikan servis gibi yardımcı ürünleri kullanabilirsiniz. Böylece daha şık, daha derli toplu ve güzel bir yemek masası görüntüsü elde edebilirsiniz. 
 • Tabak, kaşık, çatal ve bardak gibi ürünleri masadaki kişi sayısına uygun olarak masaya yerleştirmelisiniz. 
 • Çatalları tabakların sol tarafına, bıçak ve kaşıkları ise tabakların sağ tarafına yerleştirebilirsiniz.
 • Masadaki su bardağının altına bir bardak altlığı yerleştirerek masayı daha şık bir hale getirebilirsiniz. 
 • Peçetelik ve peçeteler, tuzluk ve biberlik gibi ürünleri de masaya ekleyebilirsiniz. Dilerseniz güzel bir buket çiçek ile de masanıza renk katabilirsiniz!

Evinize Güzellik Katacak Yemek Masası Modelleri

Evlerdeki dekorasyonlar oldukça çeşitlidir. Klasik dekorasyona sahip olan evler, bohem tarzdaki evler, modern görünümlü evler… Liste uzar gider! Bunun yanı sıra dekorasyonun oluşmasında evin büyüklüğün, oda sayısı da etkilidir. Dolayısıyla ev için seçilen ürünler de hem dekorasyon ile hem de odaların boyutuyla uyum sağlamalıdır. Salonlarda koltuklarla uyum sağlayacak, mutfakta mutfak mobilyaları ile uyum sağlayacak, yemek odasında genel bir dekorasyon oluşturacak çok çeşitli yemek masası modelleri mevcuttur. Siz de dilediğiniz yemek masasını tüm bu etkenleri göz önünde bulundurarak seçebilirsiniz!

 • Dikdörtgen, kare veya yuvarlak formdaki yemek masası modelleri arasından dilediğiniz ürünü zevkinize göre seçebilirsiniz.
 • 4 kişilik, 8 kişilik ve 12 kişilik yemek masası modelleri arasından ailenizin kalabalıklığına göre en uygun modeli seçebilirsiniz.
 • Beyaz, kahverengi, ceviz, bej gibi trend renkler ile tasarlanan yemek masalarını evinizle buluştururken evinizin deokrasyonunu göz önünde bulundurmalısınız. Yemek masası ile birlikte yemek masası mobilya seçimi de yapacaksanız ürünlerin birbiriyle uyumlu olmasına özen gösterebilirsiniz. 
 • Duvar masası ve katlanabilir masaları tercih ederek evinizdeki alanlardan daha fazla faydalanabilirsiniz. Aynı zamanda tüm masaları sadece yemek yemek için değil çeşitli amaçlara uygun olarak kullanabilirsiniz. 
 • Modern dekorasyona sahip olan evlerde genellikle mermer malzemeden üretilen yemek masası modelleri seçilirken daha bohem tarzdaki evlerde ahşap yemek masası modelleri tercih edilir. 
 • Yemek masasının üzerine çeşitli dekoratif ürünler ekleyerek yemek yenmediği zamanlarda da masanın şık ve zarif görünmesini sağlayabilirsiniz. 
 • Konforlu, şık ve etkileyici yemek masası takımlarını tercih ederek dilediğiniz sandalye ve masaya aynı anda sahip olabilirsiniz. Böylece uyumlu bir ev dekorasyonu oluşturabilirsiniz.

Her bütçeye ve zevke uygun yemek masası takımları, çeşitli modeller ve kampanyalar sizi bekliyor! Siz de ÇiçekSepeti’nde uygun fiyatlı yemek masası modellerini keşfedip tek tıkla satın alabilirsiniz!

KAPAT

Göndereceğiniz adrese en yakın mahalle, okul, hastane, plaza, AVM gibi noktaları yazabilirsiniz.