İPTAL
Buradan başlayın

Gönderim yapmak istediğiniz mahalleyi

ya da AVM, Hastane, Okul, Plaza

gibi noktaları yazabilirsiniz.

Filtrele

Gönderim Yeri Seçin

Ahşap Oyuncaklar

Otantik görünümü ile çocukların yanı sıra anne ve babaların da yoğun ilgisini gören ahşap oyuncak modelleri, güvenli ve dayanıklı olmalarıyla öne çıkar. Doğal malzemeler kullanılarak üretilen bu oyuncaklar; çocukların el becerilerini, yeteneklerini ve şekil kavrama kapasitelerini geliştiren özellikleri nedeniyle oldukça fazla tercih edilir. Canlı renklerden oluşan tasarımları ile her çocuğun ilgisini çeken ahşap oyuncakları, uygun fiyat seçenekleriyle sipariş hemen edebilirsiniz.

Dayanıklı ve Doğal Ahşap Oyuncaklar

Güvenlik konusunda tercih edilebilecek en ideal oyuncaklardan olan ahşap oyuncaklar, keskin olmayan kenarları ile çocukların sorun yaşamadan vakit geçirmelerini sağlar. Ayrıca hafif yapıları ile çocukların kolayca taşıyıp kaldırılabilmelerine olanak tanır. Böylece çocuğunuzun oyuncaklarıyla daha özgür bir şekilde oynamasına izin verebilirsiniz. Güvenlik için çocuklara göre büyük parçalar halinde üretilen ve zararlı maddeler içermeyen ahşap oyuncaklar, bu yönüyle çocukların sağlığını tehlikeye atmaz.

Ahşap oyuncak modelleri;

  • Tüm oyuncaklarda olduğu gibi farklı yaş gruplarının dikkatini çekecek özelliklere sahiptir.
  • Özellikle küçük çocuklar için üretilen bazı modeller, bilişsel özellikler bakımından etkili olabilecek niteliktedir.
  • Farklı şekilde, ağırlıkta ve boyutta tasarlanan oyuncaklar sayesinde çocukların nesneleri algılama yetenekleri daha çabuk gelişmeye başlar.
  • Ahşap oyuncaklar sade ve güven veren tasarım özellikleri ile çocuğunuzun zeka gelişiminin yanında duygusal yönden gelişebilmesi adına da oldukça etkilidir.
  • Ahşap oyuncaklar genellikle eğitici oyunlar için kullanılsa da belirli yaş grubunda olmayan çocukların bile eğlenceli vakit geçirebilmelerini sağlar.

Sağlam ve kaliteli yapıları sayesinde oldukça uzun bir kullanım ömrüne sahip olan ahşap oyuncaklar, temizliğe çok fazla ihtiyaç duymadığı için kolay kolay yıpranmaz. Ayrıca hava şartları ne olursa olsun, oyuncağı istediğiniz yerde ve zamanda kullanabilir, çocuğunuzun eğlenirken öğrenmesini sağlayabilirsiniz.

Zeka Gelişimine Katkı Sağlayan Ahşap Oyuncak Modelleri

Oyun çağında ve sürekli hareket halinde olan çocuklar için eğitici etkinliklerin yapılması bir hayli zorlayıcı olabilir. Çocuğunuzun bu süreçte eğlenirken öğrenmesini sağlayacağınız çeşit çeşit eğitici ahşap oyuncaklar bulunur. Bunlar arasında yer alan ahşap bloklar, farklı desenleri ve şekilleri ile her yaş grubundaki çocuğun ilgisini çekmeyi başarır. Set halinde satılan bu bloklar, özellikle etrafı yeni keşfetmeye başlayan 6 ila 18 ay arasındaki bebeğiniz için mutlaka almanız gereken oyuncaklar arasında yer alır.

Ahşap bloklar bebeklerin farklı nesneleri ve objeleri öğrenmesinin yanında gelişimlerini de birçok yönden destekler. Parçaları üst üste dizmek ya da uygun şekilleri uygun nesnelerin içerisinden geçirmek, motor becerilerinin ve el göz koordinasyonunun gelişmesini sağlar. Ayrıca adeta eğlence haline dönecek olan blok devirme ile nesneleri özenle tutmayı ve doğru şekilde kavramayı da öğrenmiş olur. Kare, dikdörtgen, yuvarlak ve üçgen gibi farklı formlardaki ahşap bloklar ile miniklerin yeni şekiller ortaya çıkarabilmesine ve yaratıcı fikirler üretebilmesine de yardımcı olabilirsiniz. Bu durum çocukların benlik saygılarının kazanmasına da katkıda bulunur.

Popülaritesini Kaybetmeyen Ahşap Oyuncak Evler

Büyük ilgi gören ahşap oyuncaklar arasında sadece eğitici ürünler değil, aynı zamanda birbirinden keyifli oyuncak ev modelleri de bulunuyor. Her yaştaki çocuğa uygun olacak şekilde tasarlanan oyuncak evler, rengarenk tasarımları ve sevimli görünümleriyle çocuğunuzun düş dünyasını oyunlarına taşır. Canlı boyaları ve etkileyici görünümleri ile dekoratif aksesuar özelliği de taşıyan ahşap evleri, çocuğunuzun odasını süslemek için kullanabilirsiniz. Mutfak araç gereci oyuncakları da özellikle kız çocuklarının favori oyuncak takımları arasında yer alır. Model alternatifleri arasında ahşap trafik ve tren setleri gibi çocuğunuzun pek çok kavramı öğrenebileceği oyuncaklar da bulunur.

ÇiçekSepeti’nden satın alacağınız ahşap oyuncak çeşitleri ile çocuklarınızın kaliteli ve eğlenceli zaman geçirmesini sağlayabilir, gelişimlerine katkıda bulunabilirsiniz.

KAPAT

Göndereceğiniz adrese en yakın mahalle, okul, hastane, plaza, AVM gibi noktaları yazabilirsiniz.