İPTAL
Buradan başlayın

Gönderim yapmak istediğiniz mahalleyi

ya da AVM, Hastane, Okul, Plaza

gibi noktaları yazabilirsiniz.

Filtrele

Gönderim Yeri Seçin

Amerikan Servisleri

Dünyanın en çok kullanılan sofra ekipmanları arasında yer alan Amerikan servis, hızlı ve pratik sofraların vazgeçilmezi olarak öne çıkar. Yemek masası veya örtüsünün kirlenmesini engelleyen bu ürünler aynı zamanda sofralara şıklık katarak istediğiniz ortamı oluşturmanız için idealdir. Her yaşam tarzı için uygun boyut, desen, malzeme ve tasarım seçenekleri bulunan bu özel ürünleri ÇiçekSepeti Amerikan servis sayfasında bulabilirsiniz.

Pratik ve Şık Amerikan Servis Aksesuarları

Yaşam alanlarınızı dekore ederken ufak detaylara verdiğiniz önem istediğiniz tarzın tam olarak oluşmasına yardımcı olur. İyi seçilmiş bir servis dekorasyonu hem şık bir masaya sahip olmanızı sağlar hem de yaşam alanınızın genel görüntüsüne katkıda bulunur. Özel bir yemek davetinde veya günlük kullanım için tercih edebileceğiniz farklı tasarımlardaki Amerikan servisler sayesinde istediğiniz şık masayı dakikalar içerisinde oluşturabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken doğru ürünleri seçmektir.

 • Amerikan servis, en temel tanımlama ile masadaki kişilerin konumunu ve servis edilecek ürünlerin bölümünü belirten örtü veya kaplamadır. Tüm masayı değil, sadece masanın servis için kullanılan kısmına özgüdür. Farklı malzeme, boyut, stil ve renklerdeki modelleri masanıza uygun şekilde seçmeniz gerekir.

 • Günlük kullanım için çok şık modeller yerine daha pratik ve kullanışlı modelleri tercih ederken özel günler için daha şık ve zarif modelleri tercih etmeniz daha hoş bir görüntü oluşturmanızı sağlar.

 • Dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise ürün çeşitliliğini göz önünde bulundurarak yaşam alanınıza uygun renk ve dokular seçmenizdir. Örneğin; bir davet sofrası için bardak altlıkları, peçetelikler gibi diğer aksesuarlara uygun seçim yapmanız gerekirken balkon masası için hasır dokulu, pratik modelleri tercih edebilirsiniz.

 • Seçtiğiniz Amerikan servis ürünlerinin kolay temizlenir olmasına dikkat etmeniz yararınıza olacaktır. Üzerinde yemek yenilen ve servis yapılan bu ürünler çok fazla kirlenebilir. Temizlenmesi zor olan ürünleri seçmeniz ürünün kullanım ömrünü azaltacaktır.

 • Kullanacağınız masa veya sofranın ölçüleri ile uyumlu olan modelleri tercih etmeniz daha hoş bir görüntü yakalamanızı sağlar. Ayrıca Amerikan servisleri seçmeden önce ürünlerin kalitesine ve suya dayanıklı olmasına da dikkat edebilirsiniz.

 • Çocuklar yemek yerken masaya çok fazla şey dökülür. Bu nedenle masayı temiz tutmak için Amerikan servis modellerini tercih edebilirsiniz. Temizliği pratik hale getiren tasarımlara sahip modeller aynı zamanda hijyenik bir ortam oluşturarak çocuklarınızın sağlığını da korur.

Amerikan Servis Modelleri

Farklı boyutlarda ve malzemelerle üretilen Amerikan servisleri, tasarım ve renk gibi alanlarda da oldukça fazla seçenekte sunulur. Plastik, bambu, hasır, cam, PVC, kumaş ve deri gibi birçok malzemeden üretilen servisler; desen, doku ve üzerindeki şekillerle de farklılık sunar. Aslında Amerikan servis modellerini doğal ve sentetik olarak iki ana gruba ayırmak mümkündür. Doğal malzemeden üretilen modeller daha çok pamuk, bambu, keten, hasır gibi bitkiler ve keçe ile deri gibi hayvansal ürünlerden üretilir. Doğal ürünler yıkanması daha kolay olduğu için daha sağlıklı seçenekler sunar. Sentetik servisler ise genellikle PVC, naylon ve polyester malzemeden üretilir. Darbelere daha dayanıklı olan bu modeller, tasarım ve renk olarak çok fazla seçenekte sunulur.

 • Doğal görünüme önem veriyor ve suya daha dayanıklı modeller önceliğiniz ise bambu Amerikan servisleri tercih edebilirsiniz.

 • Kumaş Amerikan servisler şıklık açısından en geniş ürün yelpazesine sahiptir. Bu ürünlerin tasarımları ve renkleri oldukça hoştur. Kalın kumaşlı ve yüksek emicilik özelliğine sahip modelleri tercih ederek sofranızdaki olası ufak kazalarda hasarı minimuma indirebilirsiniz.

 • Pamuklu ve keten servis modelleri hem günlük hem de özel günler için kullanılabilir. Bu ürünlerin dezavantajları ise sentetik ürünler kadar darbelere dayanıklı olmamaları ve lekelerin üzerlerinden zor çıkmasıdır.

 • Cam Amerikan servis modelleri şık sofralar için harika seçenekler sunar. Fakat küçük çocukların bulunduğu ortamlarda güvenlik açısından riskli olabilir.

 • Doğal servis ürünleri dışında sentetik ürünler arasında yer alan vinil Amerikan servisler, en çok kullanılan modeller arasındadır. Klasik görüntülerinin yanı sıra oldukça dayanıklı olan bu ürünler masanızı en ağır lekelerden rahatlıkla koruyabilir.

 • Masa üzerinde sıcak ürünler servis edecekseniz mantar Amerikan servisler en doğru seçim olacaktır. Isının neden olduğu izler, çizikler ve sıcak su lekesini mantar servisler sayesinde bertaraf edebilirsiniz.  

 • İdeal bir masa oluşturmak için tabak, çatal, kâse, bardak ve çatal gibi sofra aksesuarlarını tutacak kadar geniş bir Amerikan servis tercih etmeniz gerekir. Servisin masadaki tüm eşyalar haricinde ekstra alan sağlaması olası kazalar için size avantaj sağlayacaktır. Örneğin, 30 x 45 cm ölçüleri en çok tercih edilen Amerikan servis altlık modelleridir.

 • Servisler genellikle 4’lü Amerikan servis ve 6’lı Amerikan servis olarak satılmaktadır. İhtiyaç duyduğunuz sayıya göre seçim yapabilir veya set halinde satılan masa takımlarıyla birlikte satın alabilirsiniz.

Hayalinizdeki masayı oluşturmak için ihtiyacınız olan her şey sizi bekliyor! En iyi markaların farklı renk, çizgi, motif, malzeme ve boyutlardaki Amerikan servis modellerini ÇiçekSepeti’nde bulabilir, ayrıcalıklı fiyatlarla sipariş edebilirsiniz.

KAPAT

Göndereceğiniz adrese en yakın mahalle, okul, hastane, plaza, AVM gibi noktaları yazabilirsiniz.