İPTAL
Buradan başlayın

Gönderim yapmak istediğiniz mahalleyi

ya da AVM, Hastane, Okul, Plaza

gibi noktaları yazabilirsiniz.

Filtrele

Gönderim Yeri Seçin

Ampul

Ampul, karanlık bir ortamı aydınlatmaktan daha fazla işleve sahiptir. Çünkü doğru renklerde kurgulanan aydınlatma gün içerisinde sahip olduğunuz psikolojiyi etkiler ve motivasyonunuzu değiştirebilir. Yaşam alanlarında doğru renge sahip ampuller kullanarak sağladığınız aydınlatma, hayata başka bir açıdan bakmanızı yardımcı olur. Tüm gün maruz kaldığınız ışıklar; motivasyon, başarı, dinlenme ve daha birçok unsur üzerinde etkilidir. Bu nedenle oturma odası, yatak odası, çalışma odası ve daha birçok alanda kullanacağınız ampul modelini seçerken kendinizi en iyi hissettiğini ışık tonunu dikkate almanız gerekir.

Yaşam alanlarınızda ışığın motive edici etkisini kullanarak farklı dekorasyona sahip ortamlar oluşturmanız mümkün. Dış ve iç mekan dekorasyonlarında kullanmak üzere farklı ampul modelleri arayışınız varsa ÇiçekSepeti’nde bulunan ampul modelleri size yardımcı olacaktır.

Kullanışlı Led Ampul ve Rustik Ampü Modelleri

Ampul denildiğinde akla ilk gelen klasik sarı ışıklı, eski tarzda ampuller olsa da artık farklı renkler sunan, rustik, LED, far, disko ampulü gibi yüzlerce farklı çeşitte ampul bulmak mümkün. Fakat temelinde ampul modelleri gün ışığı ve beyaz ışık olmak üzere temelde iki farklı renge sahiptir. Gün ışığı ampulü doğal gün ışığına benzer bir aydınlatma rengi ve seviyesi ile çalışır ve barındırdığı sıcak renk sayesinde göz sağlığı üzerinde olumlu etkisi vardır. Ayrıca gün ışığı ampul, diğer renkler arasında daha az parlayan ve gözleri rahatsız etmeyen bir ışık saçar. Şehir hayatının verdiği gün sonu yorgunluğunu, gün ışığı renginde üretilen ampuller ile hafifletebilirsiniz. Beyaz ampul ışıkları ise genellikle motivasyon ve konsantrasyonu artırmak üzere tercih edilir. Ofis, şirket, çalışma odası gibi aktif kalmanızı gerektiren alanlarda beyaz aydınlatmayı kullanmanız daha faydalı sonuçlar almanızı sağlayacaktır. Ayrıca yüksek konsantrasyon gerektiren okuma, yazma gibi aktivitelerinizi beyaz ışık sayesinde daha canlı hale getirebilirsiniz.

Gün ışığı ve beyaz ışığa sahip ampuller tüm yaşam alanlarında kullanılmak üzere farklı modellerde tasarlanır. Bu ampulleri tavanda, çalışma masalarında, şirketlerde ve daha birçok yerde farklı dizayna sahip olarak görebilirsiniz. Avize, masa lambaları, tavan LED’leri ve karşılaştığınız diğer tüm aydınlatmalar ampuller ile gerçekleşir. Örneğin; tavanda kullanılan ampuller ile günlük aktivitelerinizi rahat bir şekilde gerçekleştirebirliken masa lambası ve LED ışık olarak tasarlanan ampuller ile evinize klasik veya görkemli bir görünüm kazandırabilirsiniz. Öte yandan, bu ampullerle farklı dekorlar oluşturmak isterseniz aydınlatma ürünlerinizi gömme duvarlar ve gömme tavanlar çevresinde değerlendirmeniz iyi bir seçenek olacaktır. Ampul ve ampul dekorasyon ürünleri ile ev ve ofisinizi dekore etmek istiyorsanız ÇiçekSepeti ampul sayfasında yer alan ürünler size ilham kaynağı olacaktır.

Ampul Çeşitleri ÇiçekSepeti’nde!

Dekorasyonun en önemli parçalarından olan aydınlatma ürünleri, yaşam alanlarında ruh halini etkiler. Doğru yerlere doğru aydınlatma ürünlerini koyarak ev ve ofisinizde ferah bir ortam oluşturabilirsiniz. Bunun için ampul seçmeden önce hangi renkte bir ampule ihtiyacınız olduğunu ve bu aydınlatmayı nerede kullanacağınızı cevaplandırmalısınız. Örneğin; uyarıcı ve canlandırıcı bir etkiye sahip olduğu için beyaz ışıklı ampulleri çalışma odaları ve oturma odalarında tercih edebilir, gün ışığı ampuller ile banyo, yatak odası ve yemek masasının çevresini ışıklandırabilirsiniz. Gün ışığı ampulun verdiği sıcak ambiyans, gün sonu yorgunluğunu zahmetsizce üzerinizden atmanıza yardımcı olacaktır.

İster gün ışığı, ister beyaz ışık tercih edin; ampul sayfasında bulunan tasarruflu ampul modelleri size yüksek performansın yanı sıra düşük enerji kullanımı sunar. Ekonomik enerji kullanımına sahip bu ampulleri tercih ederek elektrik faturanızda ciddi bir fark yaratabilir, bütçenize yardımcı bir sistem kurabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken sizin için uygun ampul modelini seçmek ve ÇiçekSepeti üzerinden sipariş oluşturmak. Hayatınıza istediğiniz aydınlatma modeli ile güzellik katmak işte bu kadar kolay!

KAPAT

Göndereceğiniz adrese en yakın mahalle, okul, hastane, plaza, AVM gibi noktaları yazabilirsiniz.