İPTAL
Buradan başlayın

Gönderim yapmak istediğiniz mahalleyi

ya da AVM, Hastane, Okul, Plaza

gibi noktaları yazabilirsiniz.

Filtrele

Gönderim Yeri Seçin

Astım Solunum Cihazları

Astım ya da çeşitli solunum rahatsızlığı olan kişilerin sahip olması gereken, ilaçları doğrudan ve hızlıca akciğerlere uygulamak için kullandığı alete astım solunum cihazı denir. Nebulizatör ismiyle bilinen bu cihaz, solunum sıkıntısı çeken kişiler için olmazsa olmaz bir üründür. Astım cihazı, akciğerler için hazırlanmış olan sıvı ilacı yüz maskesi veya ağızlıktan ciğerlerine çekebilmesi için çok ince bir buhara dönüştürür. Böylece ilaç doğrudan akciğerlere ve solunum sistemine etki ederek kullanıcının nefes alışını rahatlatır. Doktorun önerisi ile alınan bu ilaçlar astım cihazları ile kolaylıkla evde kullanılabilir. Solunum yollarında nefes alma sıkıntısı çekiyorsanız ve bunun için doktorunuz size astım solunum cihazı kullanmanızı tavsiye ediyorsa kendinize bir nebulizatör alarak ilaçlarınızı evinizde ya da istediğiniz yerde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Cihaz seçiminde de yine doktorun önerdiği cihazları inceleyebilirsiniz. Astım cihazları içinde, yanınızda taşımaya uygun küçük boyutları da yer alır. Böylece evden çıktığınız zamanlarda bile astım cihazınızı yanınızda taşıyabilirsiniz.

Astım Cihazları Modelleri

Seçeceğiniz astım cihazları hem kullanım hem de fiyat açısından avantajlı olmalıdır. Pek çok farklı astım cihazı farklı kullanım özelliklerine ve boyutlara sahiptir. Astım, kronik obstrüktif (akciğer hastalığı halk arasında KOAH olarak bilinir), kistik fibrozis ve bronşektazi astım cihazının kullanılması gereken solunum yolu hastalıklarının başında gelir. Bu kronik rahatsızlıkların dışında doktorlar solunum yolu enfeksiyonları gibi durumlarda da solunum cihazı kullanımını tavsiye edebilir. Tüm bu faktörler dikkate alındığında farklı model ve ebatlara sahip olan solunum cihazları uzman firmalar tarafından üretilerek size sunulur. Sessiz çalışan cihazlar, evde kullanıma uygun olan oksijen tüpleri, yanınızda taşımaya uygun küçük ve pratik kullanıma sahip modeller astım cihazları kategorisinde yer alır. Eğer kronik bir hastalığa sahipseniz doktorunda önerisiyle bütçenize göre uzun vadeli kullanım için uygun olan nebulizatörleri tercih edebilirsiniz. Eğer geçici bir solunum yolu enfeksiyonu geçiriyorsanız ilacınızı daha etkili kullanmak için küçük modelleri tercih edebilirsiniz.

Astım İçin Buhar Makinesi Özellikleri

Nebulizatörler farklı özelliklere sahiptir. Şarjlı astım cihazları kullanım öncesinde şarj edilebilir ve tıpkı diğer şarjlı elektronik cihazlarda olduğu gibi şarj süresi boyunca kablosuz olarak kullanılabilir. Bu özelliği ile seyahatlerde ya da priz olmayan yerlerde cihazınızı önceden şarj ederek rahatlıkla kullanabilirsiniz. Şarjlı bir ürün almak istiyorsanız, markaların nebulizatörlerinin şarj süreli aralarında kıyaslama yaparak astım cihazını seçebilirsiniz. Solunum yolu hastalıklarına göre kullanmanız gereken nebulizatörün boyutu farklılık gösterebilir. Bu konuda doktorunuz size hangi boyutlarda ve özelliklerdeki ürünleri kullanmanız gerektiğini anlatacaktır. Siz de bu öneri doğrultusunda farklı markaların üretmiş olduğu astım cihazları arasında seçim yapabilirsiniz. Nebulizatörlerin özellikleri, öncesinde ve sonrasında kullanım şekilleri markalar tarafından detaylı olarak kullanma kılavuzlarında yer alır. Böylece cihazınızı sorunsuz olarak kolaylıkla kullanabilirsiniz.

Astım Solunum Cihazı Kullanımı

Astım cihazını kullanmadan önce bu cihazın medikal bir cihaz olduğunu ve sağlığınız için kullanımına özen göstermeniz gerektiğini unutmamalısınız. Cihazı kullanmadan önce ellerinizi sabunla yıkayıp dezenfekte etmeli, sonrasında cihazı kullanmaya başlamalısınız. Kullanacağınız cihazın aparatların birbirine tamamen takılı olduğundan emin olunuz, cihazın içerisinde reçetili olarak size verilmiş olan ilacı ekleyip cihazın kullanma talimatları doğrultusunda astım cihazınızı kullanmaya başlayabilirsiniz. Cihazı sonrasında ürün kullanma talimatında yer alan temizleme şekline göre temizleyebilirsiniz.

Çiçeksepeti yüzlerce farklı modelde astım cihazlarını sizlere sunar. Bu cihazlar arasında doktorunuzun da tavsiyesi doğrultusunda bütçenize en uygun modeli kolaylıkla bulabilirsiniz. Seçmiş olduğunuz ürünü sepetinize ekleyerek ÇiçekSepeti’nin avantajlı ödeme seçenekleriyle cihazı satın alabilirsiniz.

 

KAPAT

Göndereceğiniz adrese en yakın mahalle, okul, hastane, plaza, AVM gibi noktaları yazabilirsiniz.