Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Ayakkabılık

Her mevsim ve kombin için farklı ayakkabı kullanmak gerekir. Bu durumda doğal olarak birçok ayakkabının olmasına ve aile bireylerinin her birinin ayakkabıları için bir alana ihtiyaç duymasına yol açar. Ayakkabılar ve terlikleri saklamanın ve korumanın en iyi yolu ise ayakkabılıklardır. Farklı boyut ve ölçülerde sunulan ayakkabılık modelleri ahşap, metal, ferforje ve plastik gibi malzemelerden üretilir. Genelde 5, 6, 7 rafı bulunan bazen kapaklı bazen ise sürgülü olan ayakkabılıklar tasarım olarak da yaşam alanlarına farklılık katar. Yaşam alanlarının giriş bölümü olan antre holler için tercih edilen ayakkabılıklar giyinme odası olan yerlerde bu bölümlerde kullanılır. Hayatı kolaylaştıran ve kullanmadığınız ayakkabılarınızı güvenle saklamanızı sağlayan tüm ayakkabılık modellerini ÇiçekSepeti’nde bulabilir, uygun fiyatlarla sipariş edebilirsiniz.

Kullanışlı ve Şık Ayakkabılık Modelleri

Ayakkabılarınızı dış etkilerden koruyarak güvenle saklamanızı sağlayan ayakkabılık modelleri, tasarım olarak da farklılıklar sunar. Modern, klasik veya minimal tarza uygun, yaşam alanlarına farklılık ve enerji katan renklere sahip ayakkabılıkları tercih edebilir veya alanınız var ise daha büyük klasik modelleri kullanarak daha çok ayakkabı için yere sahip olabilirsiniz.

  • Ayakkabılık alırken ilk dikkat etmeniz gereken konu ayakkabılık için ne kadar alana sahip olduğunuzdur. Kullanacağınız alanın ölçüsünü belirledikten sonra farklı tasarımlar arasından yaşam alanının genel tarzına uygun seçim yapabilirsiniz.
  • Kullanacağınız yeri belirledikten sonra ne kadar ayakkabınız olduğu bir diğer önemli konudur. Eğer yeriniz dar ise alandan tasarruf etmek için duvara monte edilen açık raf sistemlerini tercih edebilir veya dikey olarak uzunlamasına alan sunan modellere yönelebilirsiniz. Dikey olarak açılır kapanır tasarlanmış modeller alan açısından size oldukça ferah bir tasarım sunar.
  • Ayakkabılık için yeriniz var ise daha geniş ve raf sayısı daha fazla olan modelleri tercih edebilirsiniz. Bu modellerin ayakkabılık dışında özel çekmeceleri ve terlik ile gündelik kıyafetler için özel askıları olan seçenekleri de bulunur. Enine geniş 4 raflı ve aynalı modeller veya iki kapaklı yan tarafı açık raflı modeller en çok tercih edilen ürünler arasında yer alır.
  • Modüler ya da raflı dolapları tercih etmeniz alandan tasarruf sağlamanın yanı sıra dekorasyon açısından da size farklı seçenekler sunar. Ayrıca sıklıkla kullanmadığınız ya da mevsim geçişi nedeniyle kaldırılması gereken ayakkabıları ayakkabılıkların üst veya alt kısımlarında özel saklama kutuları yerleştirerek depolayabilirsiniz. Ya da bu ayakkabılar için özel bir ayakkabılık alarak sadece depolananları ayırabilir, günlük kullandıklarınızı küçük ayakkabılıklara yerleştirerek pratik bir alan oluşturabilirsiniz.

Farklı Malzemelerden Üretilen Ayakkabılık Modelleri

Ayakkabılık modelleri boyut ve sundukları özellikler dışında kullanılan malzemelere göre de farklılık gösterir. Model, malzeme türü, işçilik, kapasite ve boyut gibi kriterler bir ayakkabılığın fiyatının belirlenmesinde ana konuları oluşturur. Seçim yaparken ihtiyaçlarınızı tam olarak belirlemeniz en doğru ve bütçenize en uygun ürünü bulmanızı kolaylaştıracaktır.

  • En çok tercih edilen ayakkabılık modelleri ahşap malzemeden üretilen ürünlerdir. Gürgen, kayın veya masif ahşaptan üretilen bu modeller dekoratif olmanın yanı sıra pratik mantolama özellikleriyle ön plana çıkar. Cilalı, cilasız, kaplamalı veya kaplamasız olarak seçenekleri bulunan ahşap ayakkabılıklar çift kapılı, üç kapılı, ekstra çekmeceli, raflı gibi farklı depolama seçenekleri sunar. Ayrıca bazı modellerde palto, ceket ve şemsiye gibi ürünler için asma bölümü de vardır.
  • Metal ayakkabılıklar ise daha çok modern ve avangart tasarımı sevenler tarafından tercih edilir. Duvara monte edilen ve yerden tasarruf etmenizi sağlayan metal ayakkabılık modelleri oldukça şık bir görüntü sunar. Klasik modeller ise farklı renk seçenekleri ve raf stilleri ile farklılaşır. Kapaklı modellerin bazılarında üzerine yapılan baskılar yaşam alanına farklı bir hava katmak isteyenler için idealdir.
  • Ayakkabılık modelleri arasında ekonomik ve pratik olmasıyla ön plana çıkan bez dolaplar da vardır. Bez dolapların kullanım alanına göre farklı boyut ve ölçülerini bulabilirsiniz.
  • Plastik ayakkabılık modelleri ise pratik, hafif ve bütçe dostu olmasıyla ön plana çıkar. Farklı renk ve tasarımlarla ayakkabı depolama alanı sunan bu modelleri yaşam alanlarında istediğiniz yerde kullanabilirsiniz.

Kullanışlı, pratik ve dekoratif ayakkabılık modelleri ÇiçekSepeti’nde sizi bekliyor. Uygun fiyatlarla istediğiniz ayakkabılık modelini sipariş edebilirsiniz.