Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Bebek Küveti

Bebek sahibi olmak, kuşkusuz hayattaki en değerli hislerden birisidir. Bebeğini kucağına alan anne ve babalar tatlı bir heyecanla birlikte birçok konuda da endişe duymaya başlar. Koruma içgüdüsü ile hareket eden ebeveynler, yavruları için her şeyin en doğrusunu yapmaya çalışır. Bebeğin nasıl tutulması gerektiğinden, nasıl banyo yapacağına kadar birçok konuda araştırma yapar. İlk banyo, her anne baba için hem oldukça heyecan verici hem de merak uyandırıcıdır. Doğru tutuş pozisyonu hangisi, suyun sıcaklığı nasıl olmalı, acaba üşüyor mu gibi sorular zihinlerde dönüp durur. Bebeğinizin teni su, sabun, ıslak kumaş gibi dokulara alışkın olmadığı için endişe duymakta çok da haksız sayılmazsınız. Ancak bebeğinizin hassasiyetine uygun olarak davrandığınız banyo seansları, bebeğinizle aranızdaki bağın gelişmesi için mükemmel bir fırsattır. Doğru bebek banyo ürünlerini kullanarak ve doğru uygulama yaparak bu deneyimi keyifli ve eğlenceli bir hale getirebilirsiniz.

Bebek Banyosunda Hangi Ürünlere İhtiyacınız Var?

Birçok anne ve baba için bebeğinin ilk banyosu unutulmaz bir deneyimdir. Sizin de bu konuda heyecan ve hatta endişe duymanız çok normal. Ancak unutmayın ki bu duyguları yaşayan yalnızca siz değilsiniz. Bütün aileler bu süreçten geçer ve hiç kimsenin bebeği zarar görmez. Siz de birkaç kurala dikkat ederek ve doğru bebek banyo ürünlerini kullanarak bu anı zihninizde ölümsüzleştirebilir, bebeğinizin banyo zamanını herkes için keyifli hale getirebilirsiniz.

Bebeğinizi yıkarken ilk dikkat etmeniz gereken şey; oda ve su sıcaklığı olmalıdır. Banyo yapılan odanın 22 ila 26 derece arasında olması, bebeğinizin banyodan sonra üşümesini engeller. Su sıcaklığınınsa 36-37 derece olması idealdir. Bu ısı, bebeğinizin suya daha kolay adapte olmasını ve kendini konforlu hissetmesini sağlar. Suyun sıcaklığını ölçmek için bileğinizin iç kısmını ya da dirseğinizi kullanabilirsiniz. Ancak bebek küvet termometreleri ile ölçüm yapmak daha garanti olacaktır. Bebek banyo termometreleri, yaptığı hassas ölçümler sayesinde bebeğinizin sağlığını korumanız konusunda size oldukça yardımcı olur. Bebeklerin tenlerinin çok hassas olduğunu, bu nedenle de su sıcaklığını mutlaka çok iyi ayarlamanız gerektiğini unutmayın. Pratik kullanımlarının yanı sıra eğlenceli tasarımlara da sahip olan termometreler, bebekli her evde bulunması gereken temel ürünlerden birisidir. Ayrıca banyo sırasında yanınızda sıcak su dolu kova ve maşrapa bulundurmanız, suyun sıcaklığını kontrol edebilmeniz açısından da oldukça önemli.

Banyo sırasında bebek banyo küveti ve filesi kullanmak size çok yardımcı olur. Kucağınıza alırken bile tedirgin olduğunuz yavrunuzu, bebeklere özel olarak tasarlanan bebek küvetleri sayesinde rahatça yıkamanız çok kolay. Ergonomik tasarımları ve ideal derinliğe sahip yapıları ile piyasada yer alan bebek küvetlerinin katlanabilir, ayaklı, şişme gibi birçok farklı modeli mevcuttur. Tercihinize göre bu modellerden birini seçerek rahat ve güvenilir banyonun tadını çıkartabilirsiniz.

Bu ürünleri tek tek temin edebileceğiniz gibi bebek küvet seti olarak da satın alabileceğinizi unutmayın. Tüm banyo ihtiyaçlarınızı içinde barındıran bu setler sayesinde bebeğinizi yıkamak için hiçbir endişeniz kalmayacak.

Neden Bebek Küveti Kullanmalısınız?

Bebek küvetleri, birçok anne babanın bebek alışverişi listesinde en başta yer alır. Ergonomik tasarımları ve renkli modellerinin yanı sıra kullanım kolaylığı da sağlayan bebek küvetleri hem sizin hem de bebeğiniz için banyo işini eğlenceli hale getirir.

İlk 6 ay boyunca kullanacağınız bebek küvet setleri, pratik kullanımları sayesinde en büyük yardımcınız olur. Bebekler için özel olarak tasarlanan bebek küvetleri, pratikliğinin yanı sıra oldukça da sağlıklıdır. Yalnızca bebeğinize ait olan bu küvetlerle bebeğinizin ortak kullanım alanı olan duşlar ve küvetlerden mikrop kapmasını önlemiş olursunuz. Ayrıca bebek boyutlarına göre üretilen bebek küvetlerinde suyun derinliğini ayarlamak ve bebeğinizi kontrol etmek çok daha kolaydır. Dilerseniz, bebeğinizin suya batmasını engellemek için bebek banyo oturağı da kullanabilirsiniz.

Seçim yaparken kalın ve sağlam plastikten üretilmiş, suyu boşaltmak için bir tıpası olan ve uzun vadede kullanmaya devam edebileceğiniz modelleri tercih etmenizde fayda var. Bebeğinizin her geçen gün büyüdüğünü ve bu küvetleri uzun süre kullanacağınızı unutmayın. İhtiyacınıza en uygun küveti bulmak için bütün modelleri değerlendirebilir, karşılaştırma yaparak sizin için en kullanışlı ürünü bulabilirsiniz. Örneğin katlanabilir modeller, özellikle çıktığınız seyahatlerde yanınızda taşıyabilmeniz açısından size büyük kolaylık sağlar. Ayrıca evde fazla yer kaplamaması açısından da sıklıkla tercih edilir. Bir aparat yardımıyla yükseltilen ayaklı bebek küvetleri ise banyo sırasında eğilmeye gerek bırakmadığı için sizi daha az yorar.

Bebek Banyo Setleri İle Banyo İşini Kolaylaştırın

ÇiçekSepeti’nde yer alan bebek banyo setleri sayesinde bebeğinizi yıkamak hem daha kolay hem de daha keyifli! İçinde bebek küveti, yıkama filesi, kova ve maşrapa olan bu setler sayesinde banyo için hiçbir eksiğiniz kalmayacak.

Bebeğinizi hem sağlığı hem de konforu açısından, yaşına ve fiziki özelliklerine uygun olarak tasarlanmış bebek küvetinde yıkamanız oldukça önemli. Hem ergonomik hem de güvenilir olan bebek küvetleri banyo sırasında bebeğinizin rahat ve huzurlu olmasını sağlar. Bu da sağlığını olumlu yönde etkiler. Ayrıca banyo sırasında bebeğinizin üşümesini engellemek için de suyun sıcaklığına çok dikkat etmeniz gerekir. Bebek banyo takımlarında yer alan kova ve maşrapa sayesinde suyun sıcaklığı hep kontrolünüz altında olur. Filesine kurulmuş, keyifli şekilde yıkanan bebeğiniz kovadan aldığınız sıcak suyun sayesinde hiç üşümez.

ÇiçekSepeti, bebeğinizin ilk banyosundan itibaren bu tatlı ve heyecanlı süreçte de en büyük destekçiniz. Aradığınız her ürünü rahatlıkla bulabileceğiniz ÇiçekSepeti’nde, en konforlu bebek banyo setlerine hemen şimdi sahip olabilirsiniz. Bebeğinizin hem sağlığı hem de rahatı için ihtiyacınız olan tek şey beğendiğiniz bebek banyo takımını sipariş edip, ayrıcalıklı ve güvenilir alışverişin tadını çıka