Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Boya

Evinizin görünümünü değiştirmekte önemli bir yeri olan boyaları tercih ederken ihtiyaçlarınızı doğru tanımlamanız ve ideal ürünü seçmeniz çok önemli. Farklı alanlar için özelleştirilen boyalar, kullanım şekilleri bakımından da farklılık gösteriyor. Silikonlu boyalar kolay temizlenebilir olmalarıyla öne çıkarken, plastik bazlı boyalar ise duvarların nefes almasına olanak tanıyor. Evinizin badana zamanının geldiğini düşünüyorsanız, öncelikle hangi tür boyanın ideal olduğuna karar verebilir, ardından da birbirinden güzel renk seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. 

Kullanım Kolaylığı Sağlayan Silikon Boyalar

Eğer evinizde nem problemi varsa ya da evin geneline göre daha nemli bir alan olan banyonuzu boyamak istiyorsanız, suya ve neme dayanıklı silinebilir boyalar tercih etmeniz öneriliyor. Duvarları kalın bir katman halinde kusursuz şekilde kaplayan silikon boyalar sayesinde nem probleminin önüne geçmek son derece kolay. Özellikle çocuklu aileler tarafından da tercih edilen silikon boyaları lekelenmeleri durumunda nemli bez ve sabun yardımıyla rahatça temizleyebilirsiniz. 

Duvarların havayla temasını kesen ve su bazlı olan silikon boyalara uygulama öncesinde fazladan su eklemek de gerekmiyor. İnce bir tabaka halinde sürdüğünüzde bile son derece kapatıcı olan silikon boyalar; mat, yarı mat ve ipek mat gibi seçenekler de sunuyor. Temizlenebilirlik açısında benzer performans gösteren boya çeşitleri arasından favori renginizi bulmak için ÇiçekSepeti'nde yer alan alternatiflere göz atabilirsiniz. 

Doğallığı Sebebiyle Tercih Edilen Plastik Boyalar

Plastik boyalar su bazlı olmamaları yönüyle silikon bazlı boyalardan ayrılıyor. Boyalar arasında en kolay uygulanabilirliğe sahip olan plastik boyalar, boyalı yüzeylerin hava almasına olanak tanıyor. Silinebilme özelliği bulunmayan; ancak duvarların nefes almasını sağlayan plastik boyaları bu özellikleri dolayısıyla daha uzun süre kullanmak da mümkün. Lekelenme durumunda boyayı silmeye çalıştığınız takdirde boyaya zarar verebilirsiniz. Bu yüzden plastik boyalarla boyanmış duvarların suyla temasından kaçınmak gerekiyor. 

İç cephe boyası olarak yaygın şekilde kullanılan plastik boyalar, pastel ve mat renk seçenekleri sunuyor. Silikonlu boyaların parlak ve ışıltılı seçenekleri bulunurken, plastik boyalarla sade ve duru bir görüntü yaratmak son derece kolay. Her iki boya türü de farklı alanlarda kullanılmak üzere özenle hazırlanan alternatifler olarak öne çıkıyor. Evinizde ya da iş yerinizde gönül rahatlığıyla kullanabileceğiniz boyalar arıyorsanız, tür ve renk bakımından ihtiyaçlarınıza karşılık gelen ürünleri inceleyebilirsiniz. 

Mutlaka Kullanılması Gereken Boya Astarları

Duvara rengini veren boyaların alt tabakasını güçlendirmek ve pürüzsüz hale getirmek için hazırlanan boya astarları, duvar boyalarının daha kolay uygulanmasına da zemin hazırlıyor. Boya astarı kullanarak, dekorasyon için seçtiğiniz boyanın daha uzun ömürlü olmasını sağlamak da mümkün. Duvar ve boya arasında bulunan astar, boyanın duvara daha iyi tutunmasına da yardımcı oluyor. Eğer siz de boyama işlemini sık sık tekrarlamak istemiyorsanız, boya astarı kullanarak badana işleminin daha uzun süreli etki göstermesini sağlayabilirsiniz. 

Hava Koşullarından Minimum Etkilenen Dış Cephe Boyaları

Silikon boyalar geçirgenlik özelliği taşımadığı için yağmur ve kar yağdığı zaman duvar üzerinde koruyucu bir katman görevi görüyor. Yağış teması boyaların deformasyonuna sebebiyet vermediğinden, siz de dış cephe boyası olarak silikon boyaları kullanabilirsiniz.

Dış cephe boyası olarak hazırlanan ürünlerin iç cephe boyalarından en büyük farkının renk aralığı olduğunu söylemek mümkün. Zira iç mekanlarda kullanımı tercih edilmeyen koyu ve canlı renkler, daima güneş ışığı alabilen dış cephelerde çok şık görünebiliyor. 

Ünlü Markaların Boyaları ÇiçekSepeti'nde

Filli Boya, Marshall, Polisan ve Dyo gibi sektör öncüsü markaların ürünleri ÇiçekSepeti'nde! Alanında uzman firmaların ürettiği boyalarla, hayalinizdeki sonucu elde etmeniz çok kolay. Tercihinizi yapmadan önce farklı seçenekleri incelemek ve alternatiflere göz atmak istiyorsanız, ÇiçekSepeti'nde yer alan yüzlerce modeli değerlendirebilir, kaliteli markaların ürünlerine uygun fiyatla sahip olmak için hemen sipariş verebilirsiniz.