Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Buzdolapları

Evlerdeki demirbaş eşyalar arasında yer alan buzdolabı yiyeceklerin uygun koşullarda saklanması için önemli bir görev üstlenir. Kullanım alanlarına göre farklı özellikler taşıyan çok sayıda buzdolabı modeli bulunur. Mini, tek ve çift kapılı gibi modeller arasından ihtiyacınıza uygun olanları seçebilirsiniz. Kaliteli buzdolabı markaları için Çiçeksepeti’ni inceleyebilirsiniz. Beyaz eşya modelleri, evdeki temel ihtiyaçlara uygun çözümler üreterek hayatı kolaylaştırır. Beyaz eşya ve elektronik markaları tarafından satışa sunulan buzdolabı modelleri, gıda güvenliği için üst düzey soğutma sistemleri ile çalışır. Dondurucu ve soğutucu olmak üzere iki farklı bölümle tasarlanır. Dondurucu bölümü, genellikle No Frost teknolojisi kullanarak çalışır. No Frost teknolojisi, iç havada nemi sürekli kontrol altında tutar. Bu sayede buzlanma oluşmaz. Ürünler, tüm teknolojilerine rağmen enerji tüketimi konusunda da oldukça özenlidir. A+++ enerji sınıfına dahil buzdolapları, en yüksek enerji tasarrufu sunan elektronik eşyalar arasında ilk sıradadır.

Kullanışlı Buzdolabı Çeşitleri

Buzdolabı almak istediğinizde öncelikle ne tür bir ürün almak istediğinize karar vermeniz gerekir. Buzdolabı çift kapılı modelleri geniş bir iç hacme sahiptir. Mutfağınızda yeterli alan varsa buzdolabı 2 kapılı çeşitlerini tercih edebilirsiniz. Daha küçük bir alana sahipseniz buzdolabı orta boy modelleri sizin için daha uygun olacaktır.

Buzdolabı çeşitleri sadece evlerde değil ofislerde de kullanılır. Ofisinizdeki küçük mutfak alanı için tezgah altı buzdolabı mini boyutları sayesinde ideal bir seçim olabilir. Tezgah altında kullanılan buzdolabı derin dondurucu çeşitleri de yiyecek stoğu yaparken işinize yarayabilir.

Buzdolabı no frost teknolojisi sayesinde yiyeceklerinizin tazeliğini ilk günkü gibi korur. Sebze, meyve, et ürünleri ve kahvaltılıklar için ayrı bölmeler içeren no-frost buzdolapları tasarımlarıyla da dikkat çeker. Standart beyaz buzdolapları yerini siyah, gri, kırmızı gibi renklerle tasarlananlara bırakmıştır. Parmak izi bırakmayan inox buzdolabı gri rengiyle mutfaklarınıza şık bir hava katar. Renk ve model konusunda kararsız kalıyorsanız buzdolabı önerileri size yol gösterebilir. Farklı markaların ürünlerini kullananların buzdolabı tavsiye ve yorumlarını inceleyerek ihtiyacınız olan ürünü kolayca belirleyebilirsiniz.

Enerji Tasarruflu Buzdolabı

A+++ buzdolabı, alternatiflerine nazaran %60 enerji tasarrufu sağlar. Enerji sınıfı, bütçenize katkı sağlamasının yanı sıra çevre duyarlılığıyla da ön plana çıkar. Ayrıca dondurma ve soğutma işlemlerini daha hızlı gerçekleştirerek yiyeceklerinizin besin değerlerini, tazeliğini ve lezzetini kaybetmesini önler. Bu özelliklerine ek olarak buzdolapları yaz, kış, tatil ve eco modu seçenekleri sunar. Bu seçenekler de elektrik sarfiyatının azalmasına katkı sağlar. Yaz ve kış modu, mevsim koşullarına göre iç ısıyı optimize eder. Tatil modunu, buzdolabını uzun süre kullanmayacağınız zamanlarda aktif hale getirerek az enerjiyle iç havanın taze kalmasını sağlayabilirsiniz. Eko modu ise minimum elektrik tüketerek gıdalar için elverişli muhafaza koşulları oluşturmanıza yardımcı olur.

  • Buzdolaplarını güneş ışığı, ocak ve fırın gibi ısı yayan kaynaklardan uzak şekilde konumlandırabilirsiniz.
  • Pişmiş yemeklerinizi yerleştirmeden önce soğuyana kadar bekleyebilirsiniz.
  • Yerleştirdiğiniz gıdaların ambalajlarının kalın olmamasına özen gösterebilirsiniz.
  • Ürünün arka ünitesinde biriken tozları senede bir kere temizleyebilirsiniz.
  • Kapıya sık sık açmamaya dikkat edebilirsiniz.

Farklı Tasarımlardaki Buzdolabı Çeşitleri

Çift kapılı buzdolabı en sık tercih edilen ürünlerin başında gelir. Bazı modellerde dondurucu altta, bazı modellerde ise üstte yer alır. Dondurucunun üstte oluşu, sık kullanılan soğutucu bölümünün göz hizasına gelmesini sağlar. Bu sayede de gıdalara erişimi kolaylaştırır. Ürünlerin kapasitesi modeline göre 700 litreye kadar çıkar. Beyaz, inox, siyah renk seçeneklerinin yanı sıra alternatif tasarımlardan hoşlananlar için kırmızı, yeşil, turuncu gibi farklı renklerde de üretilmiş buzdolabı modelleri bulunur.

Gardırop tipi buzdolabı ise modern tasarımları sayesinde mutfaklara şıklık kazandırır. 700 litreye kadar farklı kapasite seçeneklerine sahiptir. Modeller genellikle dört kapılı olduğu için kullanım kolaylığı sağlar. Dört farklı kapı seçeneği olması buzdolabının iç ısısını korumasına ve daha az enerji sarfiyatı gerçekleştirmesine yardımcı olur. Ayrıca sadece ihtiyaç duyulan bölmenin kapağı açılacağı için gıdalar açısından oldukça güvenli bir ortam sunar. Modellerde genellikle dondurucu altta yer alır.

Mini buzdolabı fiyatları ile bütçe dostu özellikler taşır. Ürünler, statik soğutma sistemiyle çalışır. Statik sistem, buzdolabının önce iç ısısını, sonra da yiyecekleri soğutur. Bu sayede oldukça etkili sistemler arasındadır. Mini buzdolapları, portatif olması sebebiyle avantaj sunar. Her yerde rahatlıkla kullanılabilir ve ihtiyaç duyulan yere kolaylıkla taşınabilir. 150 litreye kadar kapasite sunar.

Tazelik Teknolojileriyle Buzdolabı Modelleri

Yenilikçi teknolojiler, gıdalarınızı lezzetini kaybetmeden daha uzun süre saklamanızı sağlar. Birçok üründe mavi ışık teknolojisi kullanılır. Teknoloji, sebze ve meyvelerin besin değerlerini kaybetmemesi için özel aydınlatma sistemi uygular. Ayrıca taze hava için birçok ürün, çift yönlü hava akımı oluşturur. Bu sayede iç havada buzdolabı kokusu oluşmasını engeller. Depolanan gıdaların daha lezzetli olmasına katkı sağlar. Yenilikçi teknolojiler çift yönlü hava akımını çeşitli hava teknolojileriyle de destekler. Birçok modelde hava temizleme filtresi bulunur.

Çiçeksepeti en yeni teknolojileri ve enerji tasarrufu sağlayan en iyi buzdolabı modellerini sizler için bir araya getiriyor. Aradığınız ucuz buzdolabı modelleriyle bütçenize ve ihtiyacınıza en uygun olan ürünü bulmanızı hedefler. Sizler de farklı kapasiteye sahip olan buzdolabı modellerinden birini seçebilir, hemen sepetinize ekleyebilirsiniz.

Buzdolabı Modelleri ve Fiyatları

Buzdolabı modelleri arasında derin dondurucu bölümü üst kısımda ya da alt kısımda yer alanları bulabilirsiniz. Çekmeceli içecek bölümü olan modeller de kullanım açısından büyük kolaylık sağlar. Buzdolabı fiyatları markaya ve model özelliklerine göre değişir. Buzdolabı alırken ihtiyacınız olan boyutları doğru belirlemeniz gerekir. Gereğinden küçük ya da büyük bir ürün ihtiyacınızı karşılamayabilir. Buzdolabı modelleri ve fiyatlarını karşılaştırarak size en uygun ürünü kolayca belirleyebilirsiniz. Buzdolabı çeşitleri arasında her bütçeye uygun bir ürün bulabilirsiniz. Buzdolabı kampanya ve indirim fırsatlarından yararlanarak sevilen markaların ürünlerine uygun fiyatlarla sahip olabilirsiniz. Kaliteli buzdolabı çeşitlerini Çiçeksepeti üzerinden satın alabilirsiniz.