Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala
BURADAN
BAŞLAYIN

Çay Makineleri

Elektrikli çay makinesi, özellikle kahvaltı sofralarının vazgeçilmezi olan çayı kusursuz bir şekilde demlemenize imkan tanır. Kolay ve pratik kullanımı sayesinde çay demlemeyi çok daha keyifli hale getiren otomatik çay makinesi, çalıştırdığınız süre boyunca çayı belirli bir ısıda tutar. Böylece günün her saatinde sıcak çay içmenin keyfini çıkarabilirsiniz.

Hem Kettle Hem Çay Makinesi

Çay makineleri birçok fonksiyonel özelliği bünyesinde barındırır. Genellikle demlik ve su haznesi olmak üzere iki kısımdan oluşur. Su haznesinin boyutu çay makinesinin modeline göre farklılık gösterir. İş yeri gibi alanlar için büyük hazneli çay makinelerini tercih edebilirsiniz. Çoğu makine modelinde su haznesinin üzerini kapatmak için demliğin yanı sıra ayrı bir kapak bulunur. Bu kapak sayesinde çay makinesini kettle olarak da kullanabilirsiniz. Makineyi aynı zamanda kettle olarak kullanabilmeniz mutfakta alandan tasarruf etmenize olanak sağlar. Çaycının demlik kısmının içerisinde süzgeç yer alır. Ayrıca kimi çaycılarda çayı koyabileceğiniz özel bir hazne bulunur. Demlik ile klasik siyah çay demleyebileceğiniz gibi birbirinden farklı bitki çaylarını da demleyip tüketebilirsiniz.

Fonksiyonel ve Şık Tasarımlı Çay Demleme Makinesi

Çay makineleri fonksiyonel özelliklerinin yanı sıra görünümleriyle de ön plana çıkar. Makinelerin farklı model ve renk seçenekleri bulunur. Çaycıları inceleyerek mutfağınızla uyumlu olanı belirleyebilirsiniz. Klasik bir görünüme sahip olan ve kaliteli malzemeden üretilen çelik çay makinesi, farklı mutfak dekorasyonları ile uyum sağlayabilir. Dayanıklı bir yapıda oldukları için uzun süreli kullanım ömrü sunar. İş yeri gibi sıklıkla çay demlenen alanlarda gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz. Cam çay makinesi ise ısıya dayanıklı cam kullanılarak imal edilir. Camın şeffaf özelliği sayesinde içinde kalan su ve çay miktarını rahatlıkla görüp kontrol edebilirsiniz. LED’li cam çaycı modelleri, mutfağına farklı bir hava katmayı düşünenler için ideal. Çaycıda bulunan LED ışıklar, makineye hoş bir görünüm katar. LED’ler lacivert, kırmızı gibi farklı renklerde yanabilir. Cam ve çeliğin yanı sıra farklı materyaller kullanılarak üretilen değişik renklere sahip çay makineleri de bulunur. Makinelerin renk yelpazesi siyahtan pembeye kadar uzanır. Renkli seçeneklerine yönelerek mutfağınızda sıcak ve renkli bir ortam yaratabilirsiniz. Örneğin sarı renkli bir çaycı ile dikkat çekici bir çay köşesi oluşturabilirsiniz. Daha klasik bir mutfak istiyorsanız da koyu renkli çay makinelerine yönelebilirsiniz. Özellikle siyah ve mat görünüme sahip bir çaycı mutfağınızın hem klasik hem de havalı görünmesine olanak sağlar.

Üstün Çay Demleme Teknolojisi

Gelişen teknolojiyle birlikte her alanda olduğu gibi çay demleme konusunda da ileri seviye teknolojik ürünler ortaya çıkmıştır. Makinelerin barındırdığı özellikler kusursuz bir şekilde çay demlemenize olanak sağlar. Ayrıca çayı demledikten sonra da ilk bardaktaki lezzeti her daim alabilmeniz için çayı taze tutar. Konuşan çay makinesi modelleri, gelişmiş özelliklere sahip makinelere örnek olarak verilebilir. Konuşan çaycı, su kaynadığında ve çayınız demlendiğinde size haber verir. Böylelikle aklınız çayda kalmadan misafirlerinizle vakit geçirip sohbet edebilirsiniz. Zaman ayarlı çay makinesi ise önceden belirlediğiniz saatte çayınızı demleyip hazır hale getirir. Çayını ve suyunu önceden koyup istediğiniz saate demleme zamanını ayarlayabilirsiniz. Çay demleme işlemi, klasik demleme yöntemleriyle yapıldığında epey vakit alır. Kahvaltı hazırlarken çay demlemek için erkenden kalkmanız gerekir. Zaman ayarlı çaycı, erken kalkma zorunluluğunu ortadan kaldırır ve çayınızı siz olmadan da hazır hale getirir. Size de güzelce uyuyup, uyandığınızda taze çay tüketmenin keyfini çıkarmak kalır. En iyi çay makinesi fiyatları, geniş bir aralıkta sunulduğu için her bütçeye uygun ürün bulabilirsiniz. ÇiçekSepeti, birbirinden kaliteli ucuz çay makinesi modellerini sizlere sunuyor! İhtiyacınız olan makineyi seçerek hemen satın alabilirsiniz.