Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Cep Telefonları

Yeni nesil iletişim olanaklarından yararlanmayı hedefleyen kullanıcılar, dokunmatik ekranlı akıllı cep telefonu modellerine yöneliyor. İletişim ve teknoloji sektörünün öncü isimleri tarafından geliştirilen ürünler, hem donanım hem de yazılımsal açıdan büyük değişikliklere sahip ve akıllı telefonlar hayatımızı kolaylaştırıyor. 4,5G gibi teknolojilerin yanı sıra birçok kablosuz bağlantı imkânını taşıyan modelleri ÇiçekSepeti’ne özel olanaklarla satın alabilirsiniz.

En İyi Cep Telefonu Markaları

Cep telefonu artık hayatımızın vazgeçilmezlerinden bir tanesi oldu. Birbirinden farklı özelliklerle üretilen cep telefonları birçok marka tarafından piyasaya sunulmaktadır. En iyi cep telefonu markaları hakkında bilgi sahibi olmak için ilgili içeriğimize göz atabilirsiniz. En iyi cep telefonu markaları şu şekildedir;

  • Samsung Cep Telefonu
  • Huawei Cep Telefonu
  • Xiaomi Cep Telefonu
  • Oppo Cep Telefonu
  • Reeder Cep Telefonu
  • Sony Cep Telefonu
  • Nokia Cep Telefonu

Popüler cep telefonu markalarının yanında daha birçok marka bulunmaktadır. Marka ayrımı dışında cep telefonlarının sınıf ayrımı da bulunmaktadır. Yüksek düzey cep telefonları, orta düzey cep telefonları ve düşük düzey cep telefonları olarak 3 gruba ayırabileceğimiz akıllı telefonlarda düşük düzey olanlar en ubuz cep telefonu modelleri arasına girmektedir. Burada saydığımız tüm telefon marka ve sınıflarının fiyatlarını sitemiz üzerinden rahatlıkla inceleyebilirsiniz.

Cep telefonlarıda cihazdan çok cep telefonu aksesuarları da önemlidir. Bu aksesuarlar telefonumuzu korur ve şık bir hale getirir. Bu aksesuarların başında kılıf ve cep telefonu kulaklıkları gelmektedir. Yine kişiye özel cep telefonu aksesuarları da son dönemde oldukça popüler olan ürünlerdir.

Gündelik Yaşamı Kolaylaştıran Akıllı Cep Telefonları

Kullanıcıların beklentileri ve ihtiyaçları doğrultusunda ürün gamını zenginleştiren telefon üreticileri, geniş ve dokunmatik ekranlı telefon modelleri geliştirmeyi sürdürüyor. Boyutları, tasarımları, donanımları ve yazılımsal özellikleriyle birbirinden ayrılan ürünler; görüntülü, sesli ve yazılı iletişim kurabilmenize imkân tanıyor. Seçiminize bağlı olarak âdeta mini bilgisayar fonksiyonları gösterebilen ürünleri, yardımcı aksesuarlar veya yalnızca bir HDMI kablosuyla bilgisayar gibi kullanabilirsiniz. Kablosuz klavye ve fare ile çalışabilen ürünlerin kapsamlı yazılımları sayesinde bilgisayarınıza erişiminizin olmadığı anlarda, böylesi modeller gerek ofis araçlarının gerekse diğer uygulamaları kullanımı noktasında beklentilerinizi karşılıyor. Gündelik yaşantınızı ve iş hayatınızı kolaylaştıran akıllı cep telefonları, aynı anda birden fazla servis ve uygulamayı da çalıştırabilmenize imkân tanıyor. Hatta kimi modeller, ekranın ikiye bölünmesini ve her iki alanda da farklı uygulamaların yürütülebilmesine ortam hazırlıyor.

Yüz Milyonlarca Kullanıcının Tercihi Android Cep Telefonu Modelleri

Akıllı telefon kavramının yaygınlaşmasına ortam hazırlayan Android işletim sistemli akıllı cep telefonları, Türkiye ve dünyanın, önde gelen teknoloji markaları tarafından geliştiriliyor. 2010’lu yılların başlarında yaygınlaşan ve zaman içerisinde olgunlaşan Android işletim sistemi, bugün, cep telefonlarının âdeta bir mini bilgisayar gibi kullanılabilmesine olanak veriyor. Mobil hat ya da internet üzerinden görüşme, dijital içerik üretimi ve tüketimi gibi sayısız işlemi gerçekleştirebileceğiniz Android işletim sistemli telefonlar, geniş dokunmatik ekranlara sahip.

Kasa genişlikleri de genellikle ekranları doğrultusunda farklılık arz eden ürünlerin yerleşik donanımları, batarya kapasiteleri ve kamera becerileri ise konumlandırıldıkları segment çerçevesinde şekillenmekte. Örneğin, kısıtlı bütçeli kullanıcıların yönelebilecekleri ürünler, giriş seviyesi donanım ve kamera imkânları sunarken akıllı cep telefonlarına ayırabileceği daha fazla bütçesi bulunanların yönelebilecekleri modellerde güçlü donanımlar, çoklu arka ve ön kamera yer alabiliyor. Cihazların yazılım güncellikleri, hangi segmente dâhil edildiklerine göre değişebilir.

iOS Ekosisteminden Ayrılmak İstemeyenlere Özel Akıllı Telefonlar

PDA olarak nitelendirilen cihazlardan sonra akıllı telefon kavramını zihinlere yerleştiren inovatif marka imzalı akıllı cep telefonları da teknoloji tutkunları tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Gerek yazılım tarafında sağladığı konfor gerekse iOS işletim sisteminin kendine has özellikleri nedeniyle tercih edebileceğiniz ürünler, performans ve kamera kalitesi noktasında avantaj sağlayabiliyor. iOS işletim sistemli tablet ve macOS işletim sistemli bilgisayar kullananların aynı ekosisteme dâhil edebilecekleri ürünler, diğer cihazlarla kolayca veri alışverişi yapabiliyor. Modeller aynı zamanda kullanıcıların, platformun ayrıcalıklarından yararlanabilmelerine de yardım ediyor.

Markaya özgü teknolojilere sahip geniş ekranları, enerji verimliliği konusunda öne çıkan performanslı donanımları, hızlı şarj destekli bataryaları, gelişmiş güvenlik mekanizmaları ve daha fazlası iOS işletim sistemli cep telefonlarında bulunuyor. Modellerin genel görünümleri, tasarım trendlerine yön verirken kameraları ise çoğu zaman sektör standartlarını belirliyor. Özellikle çoklu arka kameralı yeni nesil çözümler, teknoloji otoritelerinden tam not alıyor. Ayrıca iOS platformuna özel Türkçe dil destekli dijital kişisel asistan özelliği, teknoloji meraklılarının hayatını kolaylaştırıyor. Örneğin basit bir soruyla rota tarifi istediğinizde dijital asistan size anında harita destekli bir rota çıkarabiliyor, dilerseniz akşam yemeği için en uygun mekânları tavsiye listesine ekleyebiliyor.

Eğer kendinize ve sevdiklerinize, cep telefonu ve akıllı telefon almayı planlıyorsanız, ÇiçekSepeti'nde yer alan modelleri inceleyebilir, satın alma işlemini ÇiçekSepeti üzerinden tamamlayabilirsiniz.