İPTAL
Buradan başlayın

Gönderim yapmak istediğiniz mahalleyi

ya da AVM, Hastane, Okul, Plaza

gibi noktaları yazabilirsiniz.

Filtrele

Gönderim Yeri Seçin

Çocuk Bisikleti

Bisikletler, hafta sonları kaçamaklarının en eğlenceli oyuncaklarına dönüşebilir. Çocukların yaşam alanlarını keşfetmesine imkan sağlayan çocuk bisikletleri, onların motor gelişiminde de büyük bir yere sahip. Çocuğunuza bir bisiklet hediye ederek çocuğunuzun sağlığını koruyabilir ve onu en iyi şekilde eğlendirebilirsiniz. Bisiklet sürmek her yaştan bireyin keyif alabileceği oldukça sağlıklı ve maliyetsiz bir eğlence yöntemi. Karne kutlaması, doğum günü ve daha birçok özel günü daha anlamlı hale getirebilmek ve çocuklarınızı mutlu edebilmek için onlara bisiklet hediye edebilirsiniz.

İdeal Çocuk Bisikleti Seçimi

Çocuğunuz ilk kez bisiklet kullanacaksa, ona üç tekerlekli bisiklet modellerinden birini hediye edebilirsiniz. Üç tekerlekli bisikletler, iki tekerlekli modellere göre daha dengeli, konforlu ve güvenli. Bu bisikletler küçük bir çocuğun kolayca sürebilmesi amacıyla hafif malzemelerle tasarlanır. Üç tekerlekli bisikletler kısa sürede çocuğunuzun direksiyon hakimiyeti ve pedal çevirme hareketlerini güçlendirebilir.

Çocuk bisikletleri modellerine göre dağ bisikleti, hibrit bisiklet ve denge bisikleti olmak üzere temel olarak üçe ayrılır. 2 ila 4 yaş arasındaki çocuklarınız için oldukça hafif ve sağlam üretilen denge bisikletlerini tercih edebilirsiniz. 9-12 yaşlarında bulunan çocuğunuz daha çok taşlı ve engebeli yollarda bisiklet sürmeyi tercih ediyorsa onun için hibrit bisiklet uygun olabilir. Hibrit bisiklet çeşitli zeminlerde sürülebilir olduğu için çocuğunuzun sürüş macerasını kolaylaştırabilir. Dağcılık ve zorlu parkurlarda bisiklet sürüşünü deneyimlemek isteyen 9-12 yaşlarındaki çocuklarınız için de dağ bisikletini tercih edebilirsiniz.

Çocuğunuzun fiziksel özellikleri ve ilgileri bisiklet seçiminde oldukça etkili. Bisiklet ve çocuğunuz arasında bir uyum yakalayabilmek için çocuğunuzun bisiklete bindiğinde ayaklarının tam olarak yere değmesi önemli. Ayakları yere tam olarak değmeyen bir çocuk kendini güvensiz hissedebilir. Bu güvensizlik de bisiklete alışma sürecini olumsuz etkileyebilir. Çocuğunuz ne kadar büyükse, bisiklet tekerleri de aynı oranda büyüyebilir. Bisiklet seçiminizde bisikletin boyu, tekerlerin boyu, koltuk rahatlığı ve frenin sağlamlığını göz önünde bulundurabilirsiniz.

Bisiklet Ekipmanları

Üç tekerli bisikletle alıştırma yapan çocuğunuz için bir sonraki aşama olan iki tekerli bisikletlere geçebilirsiniz. İki tekerli bisikletlere çocuğunuzun kolayca uyum sağlayabilmesi için bisiklet yan destek tekerleri ekleyebilirsiniz. Sürüşten önce lastiklerin havasını, frenlerin çalışıp çalışmadığını ve zincirlerin durumunu kontrol edebilirsiniz. Tüm kontrollere rağmen sürüş esnasında çocuğunuz bir anlık heyecan ve panik ile düşme tehlikesi yaşayabilir. Bu nedenle, çocuğunuzun güvenliğini sağlamak üzere kask ve dizliklerden oluşan koruyucu setleri satın almanız oldukça önemli. ÇiçekSepeti üzerinden çocuk bisikletlerinin yanı sıra tüm bisiklet ekipmanlarını uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz.

En Avantajlı Çocuk Bisikleti Çeşitleri ÇiçekSepeti’nde!

Çocuğunuz yürümeyi öğrendikten hemen sonra ona bisiklet kullanmayı öğretmek için can atıyor olabilirsiniz. Doğru boyut ve özellikte bir bisiklet seçerek bisiklet sürmeyi çocuğunuz için daha güvenli ve eğlenceli hale getirebilirsiniz. Çocuklarınıza yaşına göre üç tekerli, yan destek dengeli ve vitesli bisikletleri hediye edebilirsiniz. ÇiçekSepeti’nde çocuğunuzun ilk bisikleti olabilecek üç tekerli bisikletler bulunur. Üstelik bu bisikletleri ebeveyn kontrol mekanizmasına sahip olarak tercih edebilirsiniz. ÇiçekSepeti’nde bulunan tüm bisikletler ve bisiklet ekipmanları çocukların fiziksel özellikleri göz önünde bulundurularak tasarlanmıştır. Bu ürünleri çocuğunuzun fiziksel özelliklerini ve ilgilerini dikkate alarak seçtiğiniz takdirde herhangi bir sorun yaşamazsınız. Kaliteli malzemeler kullanılarak üretilen çocuk bisikletleri ve koruyucu ekipmanlar oldukça dayanıklıdır. Tek bir bisiklet ile çocuğunuzun fiziksel gelişimini desteklemek, onun için harika bir hobi oluşturmak oldukça kolay.

Yüzlerce farklı bisiklet çeşidini ve bisiklet ekipmanlarını ayrıcalıklı fiyatlarla satın almak için vakit kaybetmeden ÇiçekSepeti’ni ziyaret edebilirsiniz.

KAPAT

Göndereceğiniz adrese en yakın mahalle, okul, hastane, plaza, AVM gibi noktaları yazabilirsiniz.