İPTAL
Buradan başlayın

Gönderim yapmak istediğiniz mahalleyi

ya da AVM, Hastane, Okul, Plaza

gibi noktaları yazabilirsiniz.

Filtrele

Gönderim Yeri Seçin

Davlumbazlar

Seçkin beyaz eşya ve elektronik markaları, ürünlerini kullanıcılarının hayatını kolaylaştırmak için ekstra fonksiyonlarla donatır. Davlumbaz modelleri, mutfağınızdaki buhar ve yemek kokularını absorbe eder. Bu sayede mutfakta geçirdiğiniz sürenin daha verimli olmasına katkı sağlar. Ayrıca mutfağınızdaki atık ısıyı da hızla uzaklaştırdığı için ortam havasının daha ferah olmasına yardımcı olur. Siyah, beyaz ve inox gövdeye sahip olan ürün seçeneklerinden tarzınıza ve mutfağınıza en uygun olanı seçebilirsiniz. En iyi davlumbaz modellerini ÇiçekSepeti sizler için bir araya getiriyor.

Farklı Tasarımlara Sahip Davlumbaz Çeşitleri

Piramit davlumbaz modelleri, üç tarafı kapalı olduğu için Coanda etkisi oluşturur. Bu sayede yükselen egzoz performansı, hava kirleticileri mutfaktan hızla uzaklaştırır. Eğimli davlumbazlar da benzer özelliğe sahip. Eğimli yapı, emiş gücü için dar bir alan oluşturur. Oluşan dar alan yemek kokusunu ve buharı hızlı şekilde çeker. Ayrıca, eğimli yapıdaki ürünler, yukarıdan aşağı doğru incelen yapısıyla pişirme ünitesinin üzerinde fazla yer kaplamaz. Alanın daha geniş ve ferah kalmasına yardımcı olur. Hem piramit hem de eğimli davlumbaz modellerinin arka panelinde çift ışıklı aydınlatma sistemi yer alır. Işıklar, duvardan aydınlatma sistemiyle pişirme ünitenizi mutfağın odak noktası haline getirir. Aynı zamanda ocağınızı daha iyi görmenizi sağlayarak pişirme süresince yemeklerinizi takip etmenizi kolaylaştırır. Bununla birlikte ocağınızın üstünü temizlemeniz gerektiğinde de kolaylık sağlar. Davlumbaz fiyatları, tasarımına ve emiş gücüne göre farklılık gösterir. Ancak ürün seçenekleri arasında her bütçeye uygun olan modeller yer alır.

Davlumbaz Modelleri

Davlumbaz modellerinin üzerinde yer alan kullanıcı kontrol paneli, ürünün ışıklarını ayarlamanıza ve hız seçeneklerini kontrol etmenize yardımcı olur. Davlumbazlarda genellikle yavaş, orta ve turbo olmak üzere üç kademe hızı bulunur. Ürünlerin hemen hemen hepsi hem bacalı hem de bacasız olarak kullanılabilir. Bacasız davlumbaz, içerisine eklenen karbon filtre ile çalışır. Karbon filtre, hızla çekilen havanın içindeki kirleticileri karbon granüllerinin yardımıyla yok eder. Temizlenen havayı ortama geri kazandırır. Filtrenin kullanım ömrü oldukça uzun sürer. Ancak, değişim zamanı geldiğinde filtreyi ekonomik fiyatlarla satın alabilir ve herhangi bir montaj desteği gerekmeden değiştirebilirsiniz. Bacalı kullanımda ise pişirme üzerinden çekilen hava dış ortama aktarılır. Her iki tip kullanımda da davlumbaz, performansını sürdürmeye devam eder.

Piramit tipteki ürünlerde bir adet, eğimli tipteki modellerde ise genellikle iki adet yağ filtresi bulunur. Eğimli modellerdeki ikinci filtre, yukarı doğru çekilerek çalıştırılan yüzeyin yağdan etkilenmesini önler. Yağ filtresinin ızgaralı yapısı, ocağınızdan yükselen atık yağı içine çeker ve ızgara yüzeyi boyunca hapseder. Bu sayede ocağınızın üzerine yağın geri damlamasını engeller. Tüm özellikleriyle ocağınızın daha temiz kalmasına yardımcı olur.

Ankastre Davlumbaz Kullanımının Avantajları

Davlumbazlar 60 cm ile 90 cm arasındaki seçeneklere sahiptir. Ankastre davlumbaz, davlumbaz fırın ve ocak boyutlarıyla bire bir uyum sağlar. Modellerin her biri güçlü performansına rağmen minimum sesle çalışarak konfor sunar. D enerji sınıfına sahip olan davlumbazlar, yılda ortalama 70 kWh elektrik sarfiyatı ile bütçe dostu özellikler gösterir. Ürünleri kompakt tasarımı sayesinde kolay bir şekilde temizleyebilirsiniz. Cam gövdeye sahip olan modellerin dış yüzeyinin cam temizleyici, inox gövdeye sahip olan ürünlerin ise sabunlu yumuşak bir bezle silinmesi yeterlidir. Bunlara ek olarak davlumbaz kullanımının avantajları şöyle sıralanabilir:

  • Şık görünümleriyle mutfaklara tarz kazandırır.
  • Piramit tipe sahip olan ürünler yüksek tavanlarınız için oldukça ideal bir görünüm sunar.
  • Eğimli tipteki davlumbazlar dar alanlarda yer kaplamamasına rağmen oldukça şık durur.
  • Yemek kokularının birbirini etkilemesini engeller ve yemeklerinizin lezzetini korumasına yardımcı olur.
  • Mutfağınızı daha konforlu ve güvenli hale getirir.

Mutfağınızı daha ferah bir hale getiren davlumbaz modellerinin tamamını ÇiçekSepeti üzerinden inceleyebilirsiniz. Beğendiniz seçenekleri birbiriyle karşılaştırabilir ve ihtiyacınıza en uygun olan ürünü hemen sipariş edebilirsiniz.

KAPAT

Göndereceğiniz adrese en yakın mahalle, okul, hastane, plaza, AVM gibi noktaları yazabilirsiniz.